Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Házat szeretnék eladni, mit...

Házat szeretnék eladni, mit tennétek egy ilyen érdeklődő esetében?

Figyelt kérdés

Már egy ideje hirdetem a házat, de szinte az összes érdeklődő furcsán viselkedik. Beszólogatnak, rosszindulatú megjegyzéseket tesznek, meg akarnak alázni. Amikor megbeszéljük, vagy eljönnek vagy nem. Néhánnyal megegyeztünk az árban, azt mondták, holnap jelentkezik az ügyvédjük. Nem jelentkezett senki és az érdeklődők is eltűntek.


Most végre azt hittem, hogy találtam egy rendes, komoly érdeklődőt. Mert a kezdetben értelmesen kulturáltan viselkedett.


Egy középkorú nőről van szó, aki a családjával meg akarja venni a házat. Azt mondták, beépítik a tetőteret. Megbeszéltük, hogy holnap elmegyünk ügyvédhez, megadjuk az adatokat és két nappal ezután szerződünk.


Tegnap felhívta a nő az Önkormányzatot, ott tájékoztatták, hogy nem kell engedély, be lehet építeni a tetőteret. Csak esetleg érdemes beszerezni az egyik szomszéd hozzájárulását, mert az egyik ablak közvetlenül a szomszéd felé nyílna.


És akkor felhívott a nő és ezt elmondta. Megbeszéltük, hogy beszélek a szomszéddal, megkérdezem, megadhatom-e a tel. számát, hogy a nő felhívja és egyeztessenek időpontot, amikor a szomszéd aláírja a hozzájárulást.

Felhívtam a szomszédot, kedves, segítőkész volt, azt mondta, ennek semmi akadálya, csak az volt a kérése, hogy a nő, amikor oda megy, tájékoztassa, milyen tetőtérről és ablakról van szó.


És akkor megadtam a nőnek a tel. számot. De ő nem hívta fel, hanem éjjel 2 (!) órakor küldött nekem egy SMS-t. Ezt írta:


"Mi nem fogunk egyezkedni egy idegennel hogy mit tehetünk meg a megvásárolt házunkkal akkor nem kell! HA ÖN MEGSZERZI AZ ÍRÁSOS NYILATKOZATOT akkor ok, ha nem akkor hagyjuk az egészet!"


Mi a véleményetek erről?

Én ezt nem értem, valóban nekem, mint eladónak kell beszereznem a szomszéd nyilatkozatát? Hogy szerezzem be, ha fogalmam nincs milyen tetőteret építenének és milyen ablak, illetve pontosan hol lesz. Szerintem ezt még a nő sem tudja.


A helyemben mit tennétek?



2019. nov. 12. 08:16
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
0%

"Ezeknek 70-80 százaléka mondta azt, hogy nagyon tetszik a ház, mindenféleképpen 2-3 napon belül tesznek ajánlatot. Ezekből kb. 12-14 érdeklődő tett ajánlatot, ebből kb. 10-et elfogadtam és azt mondták, hamarosan jelentkezik az ügyvédjük. Nem jelentkezett senki és ők sem kerestek."


Ez teljesen hihetetlen, ilyet nem pipáltam!


Ha 2 érdeklődő is van, akkor meg kell versenyeztetni őket, egymásra licitálnak akkor. Ha 10 is van, akkor meg!... Mondom, hogy túl olcsó az a ház! Emelj az áron!

2019. nov. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
76%

"ebből kb. 10-et elfogadtam"


Itt tudsz szűrni!

Ha valaki írásban tesz ajánlatot és már mondja a szerződéskötés helyszínét, időpontját, csak úgy fogadd el. Ha nem így tesz, mondd ezt el neki! Mondd, hogy 14 ajánlatod van szóban, nem tudod komolyan venni, és a házat tartani, azé lesz, aki először szerződik és leteszi a foglalót.

2019. nov. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
0%

#31, #32


Annyi az indok, a néhány valódi szélhámoson kívül, hogy nem mindegy hova teszi az ember a pénzét. Százszor meg kell gondolni. Van olyan, hogy 100 vevőjelöltből csak egynek fog tetszeni minden szempontból.


Márpedig ha egy házat / lakást nem lehet eladni 1 éven belül, annak oka van ami lehet:

- rossz környék

- árazásbeli probléma

- valami zűr van a tulajdoni lapon (terhelés)

- maga a házzal / lakással van gond (nem éri meg foglalkozni vele)


- vagy csak simán nem is eladó, az "eladó" csak passzióból hirdeti, egyfajta nagyzolási mánia (hogy fúú neki bizony ilyen fullos háza van, valahol meg kell mutatni)...

2019. nov. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 A kérdező kommentje:
Nem egy éve hirdetem, hanem 2 hónapja. És, nincs semmilyen zűr a házzal.
2019. nov. 13. 12:43
 35/43 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehe, hogy a bőröd színe nem tetszik nekik? Ha érted, mire gondolok...
2019. nov. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 A kérdező kommentje:
Kimondottan fehér bőrű vagyok és világos barna a hajam.
2019. nov. 13. 14:38
 37/43 anonim ***** válasza:

Csak úgy kíváncsiságból kérdezem: Akik beszólogattak, rosszindulatú megjegyzést tettek, meg akartak alázni, azok miket mondtak?

Mert ugye bármi ilyen megjegyzésre azonnal mondhatja a tulaj, hogy ha nem tetszik neki a ház, akkor nincs miről beszélni tovább, táguljon innen. Én legalábbis kb. ezt mondanám.

2019. nov. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
90%

Nyugodtan beszélj le egy időpontra több vevőt is. Én is néztem így házat, előttem is nézték és utánam is jöttek. Akár egy időben is lehet.

Így a tulajnak is kevesebb idő volt és a vevők is realizálták magukban, hogy több érdeklődő van.

Sok komolytalan vevő van, más területen is.

Amíg nincs foglaló, ne is vedd komolyan. Hirdesd tovább és ez legyen egyértelmű a vevőknek is, hogy dönteniük kell.

Aki beleszeret a lakásba és van is rá pénze, az nem fog gondolkozni, másnap már hívni fog, hogy mikor foglalhatja.

2019. nov. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:

Figyelj, ha belvárosközeli a ház, akkor könnyen eljutok oda, és akkor már csak kiváncsiságból is megnézném. A leírtak alapján a viselkedéseden múlik a dolog, de fúrja az oldalamat a kiváncsiság. Konkrét árral, adatokkal előrébb lennék a tippelésben. De már eddig is sokat tippeltem, azokhoz mit szólsz?

Esetleg a hirdetési linket átküldöd?

Sok múlhat azon is, melyik portálon hirdeted és milyen fotókkal. Ha a Jófogáson, akkor nem csodálkozom annyira, hogy ilyen közönség jár oda, de ha a com-on, akkor nagyon!

Amit kiegészítésként írtál a hirdetésbe, nekem komolytalan, mert mért azokkal társalogsz, azokat szólítod meg, akikkel nem akarsz találkozni, miért nem azokat, akikkel igen?

Sugall egy olyat, hogy veled lehet szórakozni.

2019. nov. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
100%

Pl. írtad, hogy ment oda olyan házaspár, akinek 12 milliója hiányzott. Namost ők mért mennek oda? Hát csak azért, mert olyan benyomásuk van, hogy akár 12 milliót is lehet alkudni. Ezt pedig a hirdetés szövege és a viselkedésed sugallja nekik. Ezt kéne megnézni, hogyan.

Lehet, hogy elég beleírni, hogy "Az ár nem alkuképes. Kérem, csak olyan jelentkezzen, aki ilyen házat szeretne venni és rendelkezésére áll a vételár."

2019. nov. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!