Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek a következő...

Szerintetek a következő években fog esni az inhatlanok ára, s ha igen, mennyire tippeltek?

Figyelt kérdés
2019. nov. 13. 21:43
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:
49%
10: meg ezt sem tudod? Jonnek a medvek, es lebrummogjak az arakat
2019. nov. 14. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 anonim ***** válasza:
47%

4: Mi volt abban nem érthető, hogy régebbi adat?


Akkortájt vásároltam ingatlant, eléggé utánaolvastam a piacnak, az árcsökkenést megelőzően ugyanez a szédítés ment.

Úgy látszik, hogy erre már sokan nem akarnak emlékezni. Ezért linkeltem be a régebbi statisztikát. A szakmabeliek nagy része még most is hurráoptimista fázisban van, csak akkor támasszák is alá valamivel, mert a stagnálásos, úgyisnövekednekazárak mantra kicsit furán néz ki, mikor már most megállt Budapesten az ingatlanpiac.

2019. nov. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 anonim ***** válasza:
Előző a 7-nek, bocs.
2019. nov. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 anonim ***** válasza:
34%

6: Azt elmondanád, hogy akkor MOST miért nem veszik az új építésű lakásokat? Direkt megvárják az árnövekedést, mert úgyis tavasszal pörög a piac?

A 18-40% majdnem stimmel, csak két évre és árcsökkenésre számolva.


Egyébként be tudnál linkelni mostani cikket az ingatlanpiaci pörgésről? (ami nem szponzorált)

2019. nov. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 anonim ***** válasza:

Egész európa szerte emelkedés volt igazából. Fizetések is emelkedtek, szerinted azok is lezuhannak majd a felére?:)


Tény, hogy brutális és irreális árak vannak, de nem látok rá esélyt hogy lezuhannának újra 10 milliókra a mostani 30 milliós panelek pl.

2019. nov. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 anonim ***** válasza:

#15

És még ha csak 30 milliós lenne! Láttam én már régi, panelt (tehát nem valami új csodát) 50-60-ért hirdetni.


Kérdező!

Szerintem legfeljebb a panelek ára marad a jelenlegi szinten egy darabig, mert indokolatlanul túlárazottak.

Minden egyéb növekedni fog, de jelentősebben a vidéki ingatlanok, mert azok nagyon le vannak maradva. Ezt a tendenciát a falusi CSOK is előmozdítja.

2019. nov. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 anonim ***** válasza:

15: Ennek semmi köze a fizetésekhez. Tíz évvel ezelőtt a jövedelmem nem változott, viszont a devizahitelezés megszűnése miatt a beruházó fél év után 25%-ot engedett az árból, annyira megállt a piac. Már párszor belinkeltem:


[link]


Pedig akkor még nem voltak a mostanihoz hasonló értelmetlen árak. Szerinted mi fog történni akkor, ha a jön recesszió és megszigorodnak a jelenlegi hitelfelvételi lehetőségek?

Arra pedig továbbra sem kapok választ, hogy miért zuhant be a kereslet már most, közel 50%-al.

Azt sem érdemes elfelejteni, hogy lehet dobálózni a nyugati példákkal is, hogy ott milyen négyzetméter árak vannak, csakhogy ott már évtizedek óta magasak a jövedelmek.

2019. nov. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 anonim ***** válasza:

16: Erre gondolsz?


[link]


Ettől nem fog felpörögni az ingatlanpiac...

2019. nov. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 anonim ***** válasza:

#18

Igen erre gondolok!

A falusi CSOK 2019 július 1-től van, az októberi cikkig csak 3 hónap telt el, így az 1500 pár nem kevés.

Különösen mert ősztől senki nem kezd építkezni és alapban leül az ingatlanvásárlási kedv.

De nem bizonygatok neked semmit, én vidéken élek világosan leírtam, hogy a településünkön már júliusban 20%-al nőttek az ingatlanárak - el is keltek - és tavasztól ismét emelkedni fognak.

Tudom, mert ebben a közegben élek és sokan tavasszal tervezik meghirdetni az ingatlanjaikat, 30-40%-al drágábban, mint ahogy azt eddig tették.

2019. nov. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként:


[link]


Normális, stabil értéknövekedés, nem pedig 1-2 év alatt az árak duplázódása.


Ez a magyaroszági ingatlanpiac problémája, megy az eszetlen hitelezés, aztán jön a durva kijózanodás. A recesszió maximum majd csak lendít az egészen...

2019. nov. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!