Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek a következő...

Szerintetek a következő években fog esni az inhatlanok ára, s ha igen, mennyire tippeltek?

Figyelt kérdés
2019. nov. 13. 21:43
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim ***** válasza:

49: "Részleteket nem fogok leírni"

Innentől kezdve, hogy nem is tudni, mi és hogy történt pontosan, tehát hogy mit kell a "30%-os árcsökkenés"-en érteni, nem tudom figyelembe venni mint válság következtében való nominálárcsökkenés, tehát megszűnik példának lenni, hiszen azt sem értjük, mi a példa.

Én is vásároltam meredek áremelkedés közben (1916-ban) 20%-os egyéni alkuval fullfelújított lakást az Astoriánál, mégse jelenti, hogy bárki, bármikor tudna ennyit alkudni, vagy hogy ingatlanárcsökkenés lett volna az országban 2016 őszén. Ez egy egyéni alku volt vevő és eladó közt. Egyszerűen túl volt árazva és nem tudták annyiért eladni egész szezon alatt, annyi.

2019. nov. 18. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 anonim ***** válasza:
* 2016-ban.:)
2019. nov. 18. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 anonim ***** válasza:

Annál több részletet minek írjak le, hogy volt egy lakópark, ahol a nyáron az összes lakást leárazták. Mindezt úgy, hogy már a használatbavételi engedély

is megvolt, csak éppen üresen állt. Amúgy nyugodtan engedd el a példát, vedd úgy, hogy nem írtam semmit.

De akkor az ábrán se látsz árcsökkenést? Ha nem, akkor be tudnál linkelni egy olyan oldalt, ahol a 2008-2013-as időszakban a nominálárak stagnáltak, vagy növekedtek?

2019. nov. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/66 anonim ***** válasza:
Igen, tessék: [link]
2019. nov. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/66 anonim ***** válasza:
Rendben, bár az MNB-s ábra nekem kicsit mást mond. Viszont, ha az ingatlannetes ábrát megnézed, akkor az utóbbi két évben nagyon jelentős árnövekedés volt, szemben a korábbi időszakokkal, ez most nekem egy egészen más szituációnak tűnik. A befektetők eltűntek, a kereslet jelentősen visszaesett, mi indokolná a stagnálást, növekedést?
2019. nov. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy mindenki kivár, mert megjósolni sem lehet a közelgő januári áfa bevezetés következményeit.
2019. nov. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 anonim ***** válasza:

55: Értem, valóban egyedi ez a növekedés.


Az utolsó kérdésedre a 6. hozzászólásban soroltam fel a tényeket.

Visszaesés? És? Még mindig 22,5%-os árnövekedési tempó zajlik ebben a hónapban is. Való igaz, ez már nem 35%, mint tavaly volt, és tavalyelőtt.

2019. nov. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 anonim ***** válasza:
Szép meredek az a grafikon. Általában ilyen szárnyalások után jönnek a korrekciók.
2019. nov. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/66 anonim ***** válasza:

57:


[link]

2019. nov. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 anonim ***** válasza:

59: "A szakértő véleménye szerint mindennek köze lehet a Magyar Állampapír Plusz nevű államkötvény kibocsátásához, mely érdeklődőket vont el az ingatlanpiacról."


Ez igaz, én is ismerek valakit, akinek ez jó alternatíva, de csak azért, mert már unja az airbnb-zést, 6 éve csinálja, és annak a hozama is lecsökkent. Ha nem adja el a lakást, nem is tud hozamot realizálni, hiszen hiába menne el 98-ért a lakás, amit 35-ért vett, ha nem adja el, akkor ez csak elméleti növekedés marad.

2019. nov. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!