Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek a következő...

Szerintetek a következő években fog esni az inhatlanok ára, s ha igen, mennyire tippeltek?

Figyelt kérdés
2019. nov. 13. 21:43
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 anonim ***** válasza:

29: Jó, én megmondtam, hogy Budapestről beszélek, te viszont nem mondtad, milyen tipusú és mekkora ingtalanról beszélsz és hol, innentől nincs értelme az összehasonlításnak.


30: Ebből azért elég merész azt következtetni, hogy jövőre felére esik az összes tipusú és méretű ingatlan ára az egész országban egységesen...

2019. nov. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 anonim ***** válasza:

Budapestről beszélek, de ez lassan országos szintű lesz:


[link]


Esetleg van ellenérved, lehetőleg link formájában?

2019. nov. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 anonim ***** válasza:
32: Mi ellen kellene érveljek? Hogy ne add el a budapesti belvárosi prémiumingatlanod, hanem siess eladni?
2019. nov. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 anonim ***** válasza:
Na. Sikerült összekeverni. Szóval az ellen érveljek, hogy megtartsd a budapesti belvárosi ingatlanodat még egy darabig, azaz amellett, hogy siess eladni még az idén?
2019. nov. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/66 anonim ***** válasza:

Nem erről van szó, egyszerű vevő lennék, de nem befektetés céljából. Csak az irreális árak miatt egyelőre kivárok.

Amit nem értek, hogy nyárig mindenhonnan azt hallgatta az ember, hogy azért ilyen magasak az árak, mert így is viszik az ingatlanokat. Most, hogy gyakorlatilag töredékére esett vissza a kereslet, megy a terelés.

2019. nov. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/66 anonim ***** válasza:

Szerintem Bp., főleg a belső kerületek, önálló életet élnek a külföldi befektetők miatt. Viszont pont ez a vásárlói kör differenciálódik: csökkent a nyári tranzakciós szám tavalyhoz képest. Egy réteg máshová viszi a pénzét.

Részben osztom annak a hozzászólónak a véleményét, aki szerint a panelek ára csökkenni fog. Pont a panelség miatt. Ahol mos élek, az egy kisebb város, sok munkalehetőséggel, gyárakkal körbe véve. Az itteni lakótelepen 5-6 éve 7-9M-ért mentek a 40 éves panelek. Ma még próbálkoznak 15-16 ért, de beragadtak. Azok mennek el, amiket 12 körül hirdetnek.

A családi házak árai akkor csökkennének vidéken, ha támogatnák az új építéseket. Olcsó típustervekkel, áfa kedvezményekkel, telekár-támogatással,stb.

2019. nov. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 anonim ***** válasza:

35: Ja, hogy mikor vegyél, ha mindenképp kell? Ha Budapest vagy magyar nagyváros belvárosa, akkor tél végén. Akkor van a holtszezon vége. Most kezdj nézelődni és januárban tégy ajánlatot és februárban köss szerződést. Márciusban áremelkedés van minden évben.


De különben nem tudod, hogy élethelyzetfüggő az ár? Bármikor lehet eladni 1,1 M-s nm-áron és venni 450 E-s áron ugyanolyan értékű ingatlant helyette nyereséggel, csak az eladás módjától és a tulaj élethelyzetétől függ.


Keresned kell valakit, akitől jó ár-érték arányban tudsz venni és ennyi. Ekkora kínálatban nem is értem, hol a probléma.


Áresés nem lesz, soha nem is volt, próbálj keríteni egy grafikont, amiben nominálár-csökkenés van. Én nem találtam!

2019. nov. 16. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 anonim ***** válasza:

Ez nagyon fontos még:

"Nem erről van szó, egyszerű vevő lennék, de nem befektetés céljából. "


Egy ingatlan mindig befektetés. Minden, amit veszel, befektetés. Tehát ha más jelentős vagyonod nincs, csak ez az egy ingatlan lesz, akkor ez a FŐ befektetésed az életben még nagyon hosszú ideig.

2019. nov. 16. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 Ragnor válasza:
34%

Ha a kormány nem tesz valamit, akkor lesz. Kipörgött a CSOK. Már nincs a piacon az a CSOK-tömeg, akik hirtelen alkalmasak lettek. 2 év alatt akik akarták, fel is vették. Innentől kezdve "normál rátában" termelődnek majd ki a CSOK-os párok.


Több építtető is panaszkodott hogy az elmúlt fél év alatt annyi lakást sikerült eladni, mint tavaly ilyenkor egy hónap alatt.

2019. nov. 16. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 anonim ***** válasza:

"2 év alatt akik akarták, fel is vették"


Új CSOK van!

2019 július 1-től!

2019. nov. 16. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!