Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek a következő...

Szerintetek a következő években fog esni az inhatlanok ára, s ha igen, mennyire tippeltek?

Figyelt kérdés
2019. nov. 13. 21:43
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 anonim ***** válasza:
32%
Igen fog esni. Már most elkezdődött, kb júliusban volt a fordulópont. A mértéket nehéz belőni, sok mindentől függ. A recesszió is elkezdődött, azzal együtt fog mozogni valamennyire.
2019. nov. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/66 saucony válasza:
Ezt ne a hétköznapi embertől kérdezd mert úgyis hülyeséget beszél. Annak szakértők akik jobban tudják erre a választ. Én úgy hallottam hogy csökkeni fog pár év múlva
2019. nov. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/66 anonim ***** válasza:
37%

42: Az a gond, hogy a szakértők általában valamelyik ingatlaniroda/bank/befektető nevében beszélnek, ők nem fogják azt mondani, hogy az árak esni fognak.

Én év eleje óta napi szinten nézem a budapesti, Pest megyei hirdetéseket, kb. 80-90%-a még mindig fent van. Nagyon nincs már kereslet, de akik nem csak próbaképpen hirdetik az ingatlanukat, azok már elkezdtek árat csökkenteni.

2019. nov. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/66 anonim ***** válasza:

37:


[link]


"...2008-hoz viszonyítva a nominális árcsökkenés mértéke 11,2 százalékos az új lakások piacán..."


[link]


"..ami a 2010-hez képest 11, 2008-hoz viszonyítva pedig közel 17,6 százalékos nominális árcsökkenést jelent..."

2019. nov. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/66 anonim ***** válasza:
44: Csak egy baj van: Ez országos adat, nem Budapest belvárosa. Még mindig nem tudni, hol szeretnél lakást venni. Azt a térséget kellene megnézned, az összes többinek semmi köze hozzá.
2019. nov. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/66 anonim ***** válasza:

Még nem tudom, az áraktól függ. Budapesten, vagy agglomerációban (házat).


Amúgy meg elég erős kijelentés, hogy nem függenek össze az adatok. Most az ingatlanpiacot pont a vidék tartja életben, ezt a lakáspiaci tranzakciós adatok is tükrözik. Ezzel érvelnek egyes hírportálok is, hogy országos szinten minden rendben.

Még egyszer leírom, tíz éve ugyanez a folyamat történt, megállt a piac, a januári árhoz képest augusztusban közel 30%-al kedvezőbb áron tudtam megvenni egy budai új építésű lakást. Az építtető nem akart tovább várni. Egyébként egyáltalán nem láttam rajtuk a csalódottságot, valószínűleg még így is bőven nyereségesen adták el.


Azt viszont továbbra sem értem, hogy ilyen visszaesés mellett mi indokolná az árnövekedést...


Illetve már a mostani árak sem tekinthetők indokoltnak (pl. 18. oldal):


[link]

2019. nov. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 anonim ***** válasza:

" a januári árhoz képest augusztusban közel 30%-al kedvezőbb áron tudtam megvenni egy budai új építésű lakást."


Ez kevés ahhoz, hogy megtudjuk, mi történt. és te sem vagy hajlandó több részletet elárulno,e didg ezen a fórumon négyszer (!) kérdeztem rá konkrétan, de nem mondod el.

Ahhoz is kevés ez az egy eset, hogy általánossá lehessen avanzsálni a jelenséget, a grafikonok stagnálást mutatnak arra az időszakra Budapesten, semmi jele esésnek.

Meredek áremelkedés mellett is történnek ilyen egyedi esetek. Én is vásároltam 2018-ban 14 millióért belvárosi lakást, jó állapotút, amikor már állítólag nem lehetett 20 alatt kapni semmit. Most is ezt állítják és mégis bőven van.

2019. nov. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/66 anonim ***** válasza:
46: Még mindig várom azt a grafikont, amin a budapesti ingatlanárak meredek zuhanása látszik az előző válságkor.
2019. nov. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/66 anonim ***** válasza:

Részleteket nem fogok leírni és nyilván nem egy esetből kell kiindulni, azonban az egész lakóparkra vonatkozott az árcsökkentés (kb. 100 lakás).


Egyébként engem most nem az új építésű piac érdekel, a jó helyen lévő ingatlanok esetében még a mostani árak is lehetnek indokoltak. Azonban szerintem most az árnövekedés túlzottan gyorsan történt, illetve a csökkenő kereslet miatt nem tartom valószínűnek, hogy a mostani árak tarthatóak lesznek.


[link]


2. ábra, nem tudom, hogy ilyenre gondolsz...

2019. nov. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/66 anonim ***** válasza:
49: Igen, ilyenre. Érdekes, eszerint Budapesten és országosan is még áremelkedés is volt a kérdéses időszakban. Kicsit mást mutat, mint az ingatlannet grafikonja, de hasonló.
2019. nov. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!