Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek a következő...

Szerintetek a következő években fog esni az inhatlanok ára, s ha igen, mennyire tippeltek?

Figyelt kérdés
2019. nov. 13. 21:43
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim ***** válasza:
0%

19: 2018-ban 164.000 lakáspiaci tranzakció volt, ehhez képest elenyésző számnak tűnik, még éves szintre átszámolva is.


Egyébként éltem sokat budai agglomerációban, az eladó házak felét 3-4 éve hirdetik, csak a normális árazású, újszerű ingatlanokat szokták megvenni.


Másrészt télen valóban csökken a vásárlási kedv, ősszel viszont nem, ennek ellenére:


[link]

2019. nov. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 anonim ***** válasza:
36%
Azért félelmetes, hogy ilyen gyorsan felejtaz ember. 11-12 éve is boldog boldogtalan is a lakáspiacot istenítette, hogy ez aztán bedönthetetlen, és hlye aki nem vesz. Akkor is szórták a hiteleket is mint most, és akkor is okádták ki a piacra az ingatlanos emberkéket pár hónapos tréning után. Nem volt az olyan rég de sokan felejtenek a nagy haszon reményében. De ami már egyszer megtörtént az nagyon könnyen megtörténhet ismét.
2019. nov. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/66 anonim ***** válasza:
100%

#21

És ezzel most mit bizonyítottál a falusi CSOK-ról? Ami egy új konstrukció és amiről 3 hónap alatt nem lehet semmilyen következtetést levonni.

Egyébként sem értem, hogy mit szeretnél vitatni?

Hogy hatalmas differenciák vannak a budapesti és a vidéki ingatlanárak között?

Igen, azok vannak.

Hogy a budapesti és nagyvárosi árak még tovább fognak emelkedni?(...én ezt állítom, kivéve a budapesti paneleket, mert azok tovább nem emelhetőek, mert nem lesz rájuk kereslet emeltebb áron)

A budapesti ingatlanoknál legfeljebb az emelkedés mértékét lehet tippelgetni, de szerintem ugrásszerű emelkedés nem várható. Áresést remélni, de főleg erre várni, nagyon abszurd, de felőlem mindenki úgy tesz-vesz a pénzével, ahogy akar.


Természetesen ebbe nem kalkuláltam bele a III.Világháborút, a marslakók támadását, vagy az éppen aktuális világvégét.

És ezzel a témából kiszálltam, nincs kedvem tovább olyasmin vitatkozni, ami inkább az ezotéria kategória a jövőbelátás szintjén.

2019. nov. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 anonim ***** válasza:

Opsz, csak nem egy szakmabelit bizonytalanítottam el...


Pedig van még ütőkártyám, ingatlanos ismerős hosszú hónapok óta semmit sem adott el, ezen majd segíteni fog az árnövekedés...


Mindegy, valóban nagy a feledékenység, ahogy előbb is írták.

2019. nov. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 anonim ***** válasza:

14:

Nem tudom, mi számít neked nem szponzoráltnak. Személyes tapasztalat alapján írtam ezeket.


Hol látsz árcsökkenést, melyik grafikonra alapozod, hogy nagy ércsökkenés volt?

2019. nov. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 anonim ***** válasza:

14: "Azt elmondanád, hogy akkor MOST miért nem veszik az új építésű lakásokat? "


Én nem látom, hogy nem vennék az újépítésű lakásokat.

Itt egy újépítésű ház a nyócker egyik leggyengébb utcájában, mind el van adva, csak a tetején 2 duplex lakás nem, az is csak azért nem, mert 66 000 Ft a havi közös költsége (CC!). Gondolnám, hogy akkor merészen alkuképes, de nem az!

[link]

2019. nov. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 anonim ***** válasza:
26. kieg.: Ugyanebben a házban múlt héten kelt el az utolsó kislakás, egy 46 nm-es 35 000 Ft-os havi közös költséggel 46 millióért...
2019. nov. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/66 anonim ***** válasza:

22: Nagyon nagy a különbség aközött, hogy VAN tehermentes budapesti prémiumingatlanod és arról döntesz, hogy megtartsd még egy ideig vagy azonnal eladd, vagy hitelre vegyél-e most vidéki ingatlant. Kb. 1000 %-os különbség van a kettő közt.

A hitelre vásárlással arra fogadsz, hogy huzamosabb ideig emelkedni fognak az árak. arra én most nem fogadnék. De megtartom az X db. pesti tehermentes prémiumingatlanomat, nem adom el, főleg úgy, hogy adóköteles is van közte, ha mostantól 2-3 éven belül adom el.

2019. nov. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/66 anonim ***** válasza:

25: A szponzorált tartalmakat, cikkeket általában fel szokták tüntetni, nyilván ezekben nem érdemes a realitást keresni.


Személyes tapasztalat: mivel vásárolni szeretnék, naponta böngészem a hirdetéséket és már számos esetben látok árcsökkentést (nem a 10 helyen, különböző árakon hirdetett ingatlanokról van szó). Még új építésűt is.


Grafikonokat, statisztikákat kár keresni, ez a folyamat eleje, jövőre már biztosan lesz ilyen.


Egyébként nem minden ingatlaniroda optimista:


[link]

2019. nov. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/66 anonim ***** válasza:

26: Persze, de eddig szinte csak tervrajzot lehetett vásárolni, most meg tele vannak a hirdetések majdnem kész új építésű lakásokkal.


Amúgy:


[link]


Nyilván a vevők jelentős része használt lakásból költözne újba, de ha nem lehet eladni...

2019. nov. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!