Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Van értelme kivárni az ingatla...

Van értelme kivárni az ingatlan piacon? Olcsóbb lesz később házat venni?

Figyelt kérdés

Van x millió forintom ingatlan vásárlási célra,amit megyeszékhelyen tennék meg.

Van értelme várnom, hogy hátha alacsonyabbak lesznek az árak?

Maximum 5 évet tudnék várni a vásárlással, de persze az lenne a legjobb, ha már holnap venném. Mi lesz a helyzet az árakkal a következő 5 évben?

Sajnos nem értek a pénzügyekhez, közgazdaságtanhoz, politikához stb.


2019. nov. 26. 14:00
1 2 3 4
 1/38 A kérdező kommentje:

Ismerősöktől hallottam, hogy válság lesu meg bedőlnek a csokosok meg már most csökkentek az árak.

Nem tudom mennyi igazság van benne

2019. nov. 26. 14:02
 2/38 anonim ***** válasza:
100%

Erre itt senki sem fog tudni biztosat mondani.

Akinek nincs elég pénze azok reménykednek, hogy lemegy az ár.

Aki meg befektetett, az az ellenkezőjében bízik.


A többi az csak találgatás.

2019. nov. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%

Valóban csak találgatás. Senki nem fogja tudni megmondani, az sem, aki azt hiszi, hogy ért hozzá.

Javaslom, nézegesd a pénzügyek kategóriát, ott minden nap felteszi valaki ezt a kérdést.

Az árak most egy minimálisat tényleg csökkentek, erre már évek óta nem volt példa. Ezért várják, hátha folytatódik a tendencia.

A CSOK szerintem is egy nagy bukta lesz, főképp társadalmi, családpolitikai okok miatt. Már most is a házasságok nagy része válással végződik, a kapcsolatok nem bírnak ki sokszor 1 gyereket sem, nem hogy 3-at. A gyerek üvölt otthon, de kényszerből csinálni kell a következőt, közben ott a hitel terhe, amit fizetni kell, miközben csak a családfő dolgozik. Állandó viták borítékolhatók. Egyszer már kifejtettem, sajnos sok ilyet láttam már. Én nő vagyok, de azt látom, hogy nagyon sok nő elhagyja magát, elhízott marad, szinte megszűnik nőnek lenni, mert nincs ideje magára. Van a szemeim előtt egy kép, zsírfoltos kinyúlt mackónadrágban, zsíros hajjal üvölt az egyik gyerekkel, közben a másik a karjában, az is üvölt... Na most ha apukának egyedül kell gondoskodnia egy 5 tagú családról, akkor bizonyára nincs könnyű dolga. (Tudom, anyuka is kap ellátást, de az nem valami sok). Szóval ha a férfi hazamegy, nem arra vár, hogy szétrobbanjon a feje, és ne legyen egy nyugodt perce sem. Illetve nem egy elhanyagolt, magára nem adó nőre vágyik.

Tudom, hogy van ellenpélda, nem is kevés. De olyan sok ilyet látni...

És mondom, már a pénzkérdés nélkül is túl sok házasság megy tönkre, szóval ha még ráteszünk egy lapáttal egy 10-20-30 milliós hitel formájában, az nem garancia egy boldog családi életre.

De ezeket tudtommal 10 évig nem lehet eladni. Sok hitel be fog dőlni, és 10 év múlva nagyon sok CSOK-os ingatlantól próbálnak majd olcsón megszabadulni, hogy a hitelt kifizessék. Utána viszont nem marad annyi, hogy a különvált szülők 2 házikót vegyenek, és a gyerekes fél majd telesírja a médiát, hogy utcára kerül a gyerekeivel. Akkor az államnak majd megint be kell avatkoznia, és az adófizetők pénzén segélyt és lakhatást biztosítania. Tehát végeredményben az fogja megfizetni a CSOK-ot, aki felelősségteljes volt, és nem ugrott bele.


Amit az elején írtam, hogy senki sem tudja megjósolni: az előző válságot sem tudták előre jelezni. Aki látott valamit, annak meg nem hittek.

A "szakértők" szerint pedig már most is válságnak kéne lennie, mert évek óta mondják, hogy a küszöbön áll.

Azóta meg érdekes módon csak nőtt és nőtt a gazdaság.

Szóval még a hozzáértők is csak találgatnak.

De amúgy a kormány döntéseitől függ nagyon sok minden. Ők pedig egyik napról a másikra jelentenek be olyan dolgokat, amiken csak pislogunk. Lassan lejár az építőipari 5%-os áfa, de mi van, ha holnap bejelentik, hogy meghosszabbítják? Borul minden eddigi feltételezés.

És ők, kétharmaddal, nem szoktak hónapokig, évekig gondolkodni egy témán. Kitalálják, holnap már törvénybe foglalják.


Neked jelenleg megvan a teljes összeg egy lakáshoz, vagy kellene némi hitel?

A lakást kiadnád, vagy beköltöznél, vagy üresen állna?

2019. nov. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:

Most télen mindenképp csökkennek az árak.

De márciustól emelkedés lehet.

2019. nov. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:

Az emberek a negatív híreket szeretik, emiatt van kb 2 évente világvége. És ugyan az az oka annak, hogy a hiradóban szinte mindig rosszdolgokről beszélnek.


Nemhiszem, hogy lejjebb mennek az árak. Inkább stagnálnak egy ideig. Viszont éppen tegnap olvastam, hogy vidéki házak felújításánál visszaigényelhető az áfa nagyrésze. A részletek kidolgozásra várnak, tavaszra igérik a konkrét tervet.

Azaz emiatt a vidéki ingatlanárak ugrásszerűen megemelkednek megint, mint mikor bevezették a csokot...

2019. nov. 27. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
Egy másik irományban pedig 2020 januártól lehet visszaigényelni az áfát 5 millióig
2019. nov. 27. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ, hogy most hol laksz. Ha albérletben, akkor azonnal kell venni, mert a pénzed nem kamatozik úgy, hogy fedezze az albérleti díjat.

Ha szülőknél, akkor mérlegelni kell, hogy az önállóság fontosabb, vagy az esetleges spórolás.

Én nem tartanék forintban nagyobb összeget.

Évek óta mondják az árcsökkenést. Egyszer igazuk lesz, de hogy mikori szintre csökkenek az árak, azt nem tudja senki.

2019. nov. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:

Túlárazottság + kereslet visszaesése + befektetők eltűnése = árcsökkenés.


Elég kb. 1-2 évet várnod.

2019. nov. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:

18:03

"Én nő vagyok, de azt látom, hogy... "


Minden szavaddal egyetértek.

Nem is gondoltam, hogy létezik, mindent ennyire tisztán látó nő itt a gyíkon.

:)

2019. nov. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%

További nagy mértékű áremelkedés várható, de csak a csok képes falvakban. Mert 11.25.én bejelentették az 5 millióig történő áfa vissza igénylés feltételeit. Szintén a min 3 gyerekes családokat támogatják csak, de emiatt kollektív a szívás. De legalább mindenre igénybevehető annak, aki erre jogosult.

[link]


Személyes véleményem pedig nagyon sok az olyan család, akik egy gyereket is neccesen tudnának átlag körülmények között felnevelni és ezek jó része beleugrottak a csokba. Néhány millióért bevállaljÁK a 3 gyereket,azán jó esetben 2-250000 ft havi netóból meg tengődnek gyeddek együtt. Használt lakás vásárlásra kapnak 2.2 milliót. Majd persze igényelhetmek még 5 milliót felújításra is amiből még az áfát mégegyszer elkölthetik ami jó.

A probléma meg akkor kezdődik amikor rájönnek, hogy 3 kisgyerek mellett az anya nem tud vissza menni dolgozni, és rákényszerülnek a nagyszülök segítségére, akik persze az unokáikért mindent megtennének, és a kisnyugdíjasok emiatt szintén nyomorgásra kényszerülnek... minél nagyobbak leszenek a gyerekek annál többe fognak kerülni. Persz idővel az anya is vissza tud menni dolgozni, de valószínűleg csak egy műszakba és inkább 6 órába, mert délután a gyerekkekel tanulni is kéne. Az apa meg éjjel nappal dolgozik, hogy éhen ne haljanak. Több ilyen családot ismerek már most!!!!

Akik keresnek annyit, hogy építkezni tudnak náluk jóval jobb a hejzet, de gondolom ezek közül issokan túl vállalják magukat.

2019. nov. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!