Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Van értelme kivárni az ingatla...

Van értelme kivárni az ingatlan piacon? Olcsóbb lesz később házat venni?

Figyelt kérdés

Van x millió forintom ingatlan vásárlási célra,amit megyeszékhelyen tennék meg.

Van értelme várnom, hogy hátha alacsonyabbak lesznek az árak?

Maximum 5 évet tudnék várni a vásárlással, de persze az lenne a legjobb, ha már holnap venném. Mi lesz a helyzet az árakkal a következő 5 évben?

Sajnos nem értek a pénzügyekhez, közgazdaságtanhoz, politikához stb.


2019. nov. 26. 14:00
1 2 3 4
 21/38 Barnabas333 ***** válasza:
Nagyon nehéz normális házat venni. 1990 előtt lehet nem csapták össze, de nem voltak jó anyagok. 2000 utántól meg főleg amiket vállalkozók építettek dara szerűen ott a kivitelezés a csapni való...
2019. dec. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:

"17: Hogy lehet laikusként megállapítani, hogy rosszul építenek egy társasházat?"


Miből gondolod, hogy laikus vagyok?!

2019. dec. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:

#22 "Miből gondolod, hogy laikus vagyok?!"


Nem biztos, hogy rád gondolt, hanem arra, hogy valaki laikusként milyen jelekből tud arra következtetni, hogy egy társasház gané minőségben épült. Am ez engem is érdekelne.

2019. dec. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
Nem nekem szólt, de én írtam ilyesmiről, eléggé kifejtve. több szempontból is. Szóval szerintem ez a kérdés meg lett válaszolva.
2019. dec. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:

Én szívesen vennék régebbi, akár felújításra szoruló házat is. De nem a mostani árakon, szerintem borzalmasan túl vannak árazva most a fizetésekhez képest.

Meg hát tényleg szeretnék jól járni és borzasztóan idegesítene, ha vennék most és mondjuk 5 év múlva a felét érné már.

Bár nyilván ezt a hitelesek szívnák meg inkább, ha több hitel lesz rajta, mint amennyit ér.

De hát na, szeretnék jól járni.

Lehet várok még, addig is gyűjtök amennyit tudok

2019. dec. 6. 08:03
 26/38 Barnabas333 ***** válasza:
Felére tuti nem megy vissza...
2019. dec. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
Utolsó: a fővárosban rengeteg olyan családi házat látok, ami még félár alatt sem érdekelne. Elenyésző azoknak az ingatlanoknak a száma, amelyek tényleg jó állapotúak, nincs a hirdetésekben nem jelzett probléma stb. Ezeket reális áron vinni fogják, de a többinél nem tartom lehetetlennek az 50%-os áresést sem. Nyilván a hirdetések jó része csak próbálkozás, nincs mögötte valós eladási szándék, ezek esetében sem lesz árcsökkenés.
2019. dec. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:

Én debreceni vagyok. Itt a lakótelepi panelek most 20 körül mozognak. Egy nagyon pici garzon is 17-19 milla, és nem nagy a különbség a 3 szobáshoz képest. Mármint árban.

Helyi fb-csoportokban látok 26 m körüli hirdetéseket, ezeket már irreálisnak gondolom.

Pár hónapja pedig egy - gondolom - ingatlanos bepróbálkozott több lakással is, feltette őket a csoportba 32 millióért.

Pár nap után nem láttam több ilyen hirdetést, gondolom mindenki körberöhögte.

Szóval akár még reális is lehet az 50%, ha valaki nagyon nyerészkedni akar, és a ház/lakás közel sem ér annyit, illetve a jövőben csökkenni is fog.

Ebből a példából kiindulva, valaki rápróbált a 32 millióra, hasonlóak mennek 18-ért, de ha csökkenni fog jövőre, akkor lesz mondjuk 15-16. Tessék, meg is lenne a félár.

De ehhez tényleg az kell, hogy durván túl legyen árazva. Viszont azt hiszem, ilyenből meg rengeteg van manapság, mert tényleg mindenki most akar meggazdagodni ebből. Pl. akik örököltek, vagy befektetési céllal vettek lakást pár éve.

2019. dec. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:

22: Nem rád gondoltam, hanem magamra.

Hogy tudom megállapítani?

2019. dec. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

27: Amikor árról beszélünk, eladási és nem hirdetési árról van szó. Tehát az, hogy láttál a hirdetési oldalon X Ft-ért házat, és aztán fele ennyiért ment el, az nem jelent 50%-os árcsökkenést.

Az 50%-os árcsökkenés az, amikor a megszokott eladási árakhoz képest lehet csak fele annyiért eladni.

A fővárosban 1%-os árcsökkenésnél nagyobb még nem volt, vidéken sem volt soha 50%-os, ha a katasztrófák helyszínét nem nézzük.

2019. dec. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!