Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Van értelme kivárni az ingatla...

Van értelme kivárni az ingatlan piacon? Olcsóbb lesz később házat venni?

Figyelt kérdés

Van x millió forintom ingatlan vásárlási célra,amit megyeszékhelyen tennék meg.

Van értelme várnom, hogy hátha alacsonyabbak lesznek az árak?

Maximum 5 évet tudnék várni a vásárlással, de persze az lenne a legjobb, ha már holnap venném. Mi lesz a helyzet az árakkal a következő 5 évben?

Sajnos nem értek a pénzügyekhez, közgazdaságtanhoz, politikához stb.


2019. nov. 26. 14:00
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

30: Itt sem látsz 1%-nál nagyobb csökkenést?


[link]

2019. dec. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:

31: De, ezen látok, de más grafikonok is vannak erről az időszakról, amiken nem látni.


Különben vegyük azt, amit mutatsz.

Ezen 20% növekedést látok 1,5 év alatt, majd 20% csökkenést 5,5 év alatt, az évi 3-4%. Majd 20% növekedést alig egy év alatt. Tehát ez a csökkenés sem úgy volt, ha így volt, hogy januárról márciusra 20%, ahogy te értelmezed, prognosztizálod. Bizony majdnem 6 évet kellett várni a válság után erre a csökkenésre.


Összességében stabil értéknövekedést mutat ez a grafikon is a vizsgált időszakot is beleszámítva.

2019. dec. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
32: Engem inkább a látványos árnövekedés zavar, ami a korábbi időszakban nem volt ilyen mértékű. Ezért gondolom, hogy emiatt most korábban lesz a korrekció. Azt nem mondanám, hogy nem lett volna ok az árnövedésre, de nekem a mostani helyzet pont nem a stabil értéknövekedésre, hanem egy gyorsan felfújt lufira hasonlít, amit okozhatott többek között a túlzott hitelfelvételi lehetőségek (CSOK) + kedvezményes ÁFA is. Számomra az sem jelent kiegyensúlyozott értéknövekedést, hogy a kereslet ilyen mértékben visszaesett, pláne Budapesten.
2019. dec. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 A kérdező kommentje:

Nálunk a panelek is 3-4x-ére drágultak 2015 óta. Szerintem nem annyira irreális, hogy felére csökkenjenek pár év múlva. Még úgy is túlárazott lenne SZERINTEM, ha figyelembe vesszük, hogy hány éves épületek, milyen jövőjük van és úgy általában mennyire komfortos ennyien élni egy viszonylag kis helyen.

Bár igazából ez nem érint, mivel mindenképp kertes házban gondolkodom. Azok nálunk kb a duplájára drágultak 15 óta.

2019. dec. 10. 13:26
 35/38 anonim ***** válasza:
34: Kertes házat nézek én is, ami négy éve 60 millió volt, most 160. Persze eladni nem tudják, a házak nagy részét már közel egy éve hirdetik. De láttam olyan hirdetéseket is, ahol az elmúlt két hónapban már kb. 15%-al csökkentették az árakat, de még így sincs rá vevő (Bp.).
2019. dec. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

33: Újra megerősítelek benne, hogy lokálisan és bizonyos fajta ingatlanoknál valóban lehet nagyobb árcsökkenés, tehát amilyen tipusúban te vagy érdekelt, neked kell tájékozódnod és a saját meglátásodra hagyatkozni.

Az biztos, ha én panelt szeretnék (nem szeretnék) hitellel (nem szeretnék), akkor nem most vennék, mert nem fogadnék rá, hogy 10-20 évig emelkedni fog az áruk.

De mért nem veszel valami értékállóbbat? Miért a panelt választod? Ha lenne a zsebemben egy fél panel ára és most szeretnék magamnak lakást venni, akkor egy tégla építésű garzont vagy házikót vennék FEBRUÁRBAN pont annyiból, amennyim van, vagy max. 5 éves hitellel.

Később lépnék előre.

Ha csak vidéki lakás jönne ki belőle, akkor ott, és kiadnám, és maradnék ott lakni, ahol most is lakom.

AMÍG kivárok...:)

Tök veszteséges "otthon" tartani a pénzt, miközben egy ingatlan értéke jól kalkulálhatóan emelkedik...

Ha mást nem, garázst vennék és kiadnám, amíg várok...

2019. dec. 11. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

33: "Számomra az sem jelent kiegyensúlyozott értéknövekedést, hogy a kereslet ilyen mértékben visszaesett, pláne Budapesten."


Sajnálom, ha nem tudod a különbséget az ár és a kereslet fogalma között. A két dolog közt bár lehet némi összefüggés, de két külön dolgot jelent.

Kisebb kereslet mellett is sokkal magasabb most az ár, mint 2 éve nagy kereslet mellett volt.

2019. dec. 11. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

36: Budapesten keresek házat, de az értékállóságát pont az határozza meg, hogy hol van (és milyen az állapota). Fél panel áráért (amit most nem lehet eladni) és némi hitelért biztosan nem kapsz ilyet. Tudom, öt éve nézem a teljes budai ingatlanpiacot + agglomerációt.

Most minden jel arra mutat, hogy túlárazottság van, én inkább várok. Már csak azért is, mert az egyik szóba jöhető ingatlan esetében az ár három hónap alatt 10 millióval csökkent. Tehát egyáltalán nem veszteséges most várni.

A jól kalkulálható áremelkedéssel kapcsolatban pedig a banki jelentések is arról szólnak, hogy igencsak túlértékelt a lakáspiac, amúgy ha nem így lenne, akkor nem váltottak volna a befektetők állampapírra.


37: Értem, tehát csak akkor van összefüggés, ha nagy a kereslet és emiatt magasak az árak, fordítva nem.


Én pont úgy tudtam, hogy a kínálat növekedése/kereslet csökkenése esetén az árak is csökkennek...


Amúgy az, hogy az idei évben kb. 20%-os árnövekedés volt, az nem jelenti azt, hogy jövőre is így lesz. Miért lenne, ha most a kínálati oldal növekszik.

2019. dec. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!