Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Van itt olyan fiatal, aki...

Van itt olyan fiatal, aki azzal kalkulál ingatlanvásárlási döntéseinél, hogy ha beüt a katasztrófa, akkor a nagyvárosoknak lőttek?

Figyelt kérdés
Most 23 éves vagyok, évekig álmodoztam egy Budapest vagy a környéki házról, lakásról, de személyesen beszélgettem egy klímakutatóval múltkor és teljesen megváltoztatott. Nagyon bizonytalan lettem a terveimmel kapcsolatban. Minek gürizzek évtizedekig egy olyan otthonért, ami aztán elértéktelenedig egy pillanat alatt, ha a város megbénul mondjuk egy élelmiszerhiány miatt. Ha beüt a krach, akkor a városok a legnagyobb függők, tehát a legkiszolgáltatottabbak, ők esnek el először, ott növekszik meg először a kriminális cselekvések száma. Eddig családcentrikus gondolkodásom volt, ma már azt is megkérdőjelezem, hogy kell-e gyerek, mert csak szenvedni fog. Úrrá lett rajtam a klímaszorongás. Inkább hajlok afelé, hogy valami faluba vegyek házat a jövőben. Csak én vagyok az egyedüli, aki most már ezt is beleveszi a képletbe? Vagy van netalán valaki itt, aki teljes mértékben emiatt választotta vidéket?
2019. nov. 30. 11:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem minden realitással együtt is van bajod rendesen.

A vidék eddig is hátrányban volt ellátottságban meg infrastruktúrában a városokhoz képest.

Még mindig jobbak a lehetőségeid egy olyan területen aminek nagyobb a vásárlóereje.

2019. nov. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Én is gondolkodom ezen, de belvárosi vagyok, ez determinál, nehéz változtatni akkor is, ha már nem vagyok diák és nem kell minden nap több kulturális intézmény közt rohangálnom, mint a mérgezett egér.:)


Te hol élték eddig?


Kivel beszéltél? Hol van Magyarországon klímakutató?

2019. nov. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Itt alapvetően arra gondolok, hogy ha van földed, akkor van saját terményed, állataid. Persze ha a föld alkalmatlan a termelésre, akkor vidéken ugyanúgy megesz a fene, mint a nagyvárosban.
2019. nov. 30. 12:11
 4/13 A kérdező kommentje:

Én eddig Békés megyében, Szegeden, majd Budapesten éltem/élek.

Változtatni rohadt nehéz, főleg úgy, hogy a környezetedben nincs példakép, kvázi úttörőnek kéne lenned.

Az ELTE-re járok, onnan van egy környezetmérnök ismerősöm, aki doktori meg mindenféle címmel jártas a témában.

2019. nov. 30. 12:14
 5/13 anonim ***** válasza:
91%

Én is akartam környezetmérnök lenni, csak akkor még Pesten nem volt ilyen szak és vidékre nem akartam menni, így biomérnöki szakra mentem.

Nahát!

Nem is tudtam, hogy klímakutatás is kapcsolódhat hozzá!

Általában az épített környezethez kapcsolódik ez a szak, nem igazán természettudományi terület, inkább interdiszciplináris, ergonómia, stb.

A továbbképzéseit meg tudnád kérdezni? Vagy van adatlapja a neten?

2019. nov. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%

Azért ez a klíma-hiszti durván túl van lihegve. Nem azt mondom hogy nincs alapja, de most valamiért nagyon túl van hypeolva.

Amellett hogy vannak nagy folyóink, Magyarország kifejezetten jól áll a föld alatti édesvíz-készlekkel is. Tehát attól nagyon messze vagyunk, hogy vízhiány miatt terméketlen legyen az Alföld. Inkább az elsivatagosodó afrikai országok vannak/lesznek bajban, az előfordulhat hogy a határon agyon kell majd lődözni a fekete-afrikai klímamenekülteket. De az szerintem nem fordulhat elő, hogy ez az ország saját magát - ha szűken is - de ne tudja ellátni alapvető élelmiszerekkel. Legfeljebb ananász meg banán nem lesz, és nem járunk majd Velencébe hosszúhétvégére ha az olvadó sarkvidéki jég miatt elönti a tenger. De ettől a magyar városok nem válnak lakhatatlanná.

Szóval teljesen alaptalan ez a para amit írsz, azt is mondhatnám hogy hülyeség csak nem akarok tiszteletlen lenni.

2019. nov. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
ÉS te ezt úgy képzeled el, hogy egy ideig minden rendben aztán egyszer csak, egyik napról a másikra nem lesz mit venni a boltban. Akkor a városban éhenhalsz, de falun feltöröd az angolgyepet és másnapra ott a paradicsom, meg a hamburgerfa?
2019. nov. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
11%
Most költözünk egy kisvárosba(8000 fő) és magunknak fogjuk művelni a fél hektáros kertet. Szerintem jogos a félelmed, de fel kell készülni hogy meg is tudd majd védeni amid van.
2019. nov. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%

Tényleg ennyire hülye az új (de)generáció??

Kérdező itt volna az ideje egy átfogó kivizsgálásnak!


Hja! Amúgy azon is szoronghatsz, hogy a nap is kihűl egyszer...

2019. nov. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
74%

Amúgy támogatom a kérdező ötletét, hogy a hülyék azok költözzenek vidékre...

és ne szennyezzék tovább a pestieket az agymenéseikkel.

2019. nov. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!