Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mobilházban lakni?

Baltaarcúu kérdése:

Mobilházban lakni?

Figyelt kérdés

Van olyasvalaki,aki kiköltözött valami szép vidéki helyre,vett egy mobilházat és felhúzta egy üres telekre?

Akinek tele lett a tökke a nyüzsgő,büdös,hangos,undorító városból...vett egy f-sza komfortos mobilházat,van f-sza munkája,és él mint Marci Hevesen?



2019. dec. 5. 20:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%
Ha rendesen le tudod szigetelni és nem villannyal fogsz fűteni akkor szerintem teljesen kivitelezhető. :)
2019. dec. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
59%

Igen van olyan. Egy használt mobilház (kb. 45 nm), új burkolat és szigetelés mindenhol, belül saját igény szerint átalakítva (gyakorlatilag vázig csupaszítva, falak átrakása stb.), felszerelve a legjobb minőségű burkolatokkal, szaniterekkel, háztartási gépekkel.

Kívül vastag hungarocell szigetelés, majd dryvit, és vakolat.

Külön szigetelt tetőt kell építeni fölé mert nyáron meg lehet főni akármilyen a szigetelés, és klíma is kell.

Úgy néz ki mint egy téglaház, senki nem mondja meg hogy mi volt előtte.

A csempézésen,a csövezésen és az elektronikán kívül minden saját kezűleg kivitelezve.

Itt a szomszédban és a környéken is mindenki szenved a 40-60 milliós házakkal, trehány munkások, lassú generálkivitelező...

Egy ilyen mutatvány, ha szeret és tud barkácsolni az ember, 8 millió alatt megáll, jobb esetben hitelt sem kell felvenni.

A fűtése drágább mint a téglaháznak, akár villany (napelemmel mondjuk egész tűrhető) akár gáz, de ugye 30-40 millióval olcsóbb.

Vannak hátrányai és előnyei, mint mindennek, de a mai lakásárak mellett egy nagyon jó alternatíva, persze megfelelően kivitelezve (ne úgy nézzen ki mint egy lelakott lakókocsi).

Szerencse hogy itthon nincs elterjedve, ezért olcsó még, és egy picit furcsán is néznek az emberre mikor a "luxi" környékre betolat a teherautó a ronda műanyag dobozzal (aztán csak néznek hogy mi lett belőle és persze mennyiből).

2019. dec. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%
#2 és a végén szépen bekerül annyiba mint egy vidéki értelmes (akár új) ház :)
2019. dec. 6. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%

Legfeljebb időszakosan, nyaralóként.

Nekünk is ilyen van nyaralónak, tetővel felette, de elképezhetetlennek tartom, hogy annyit invesztáljunk bele, amennyiért normál házat lehet kapni.

Ha már mobilház, akkor ilyen:

[link]

A kerekeken guruló "csodákat" állandó lakhatásra felejtsd el!

2019. dec. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
49%

3: Egy északnyugati megyeszékhely belvárosától 9 km-re, az egyetlen olyan nyugati településen ami rajta van a "10 leggazdagabb, 5000 főnél nagyobb magyar település" listán, megnézem ha valaki 8 millióból egy élhető méretű új házat felhúz. Egy telek tizenmillió, de van 200 milliós ház is.

Elhiszem hogy valami keleti faluban ennyiből palotát vesz vagy épít az ember, de költözzön oda aki akar.

A telek adott, huszonévesen nincs annyi pénze az embernek hogy hitel nélkül egyedül építkezzen.

2019. dec. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
32%

"A kerekeken guruló "csodákat" állandó lakhatásra felejtsd el!"


A linken lathato hazak nem mobilok, hanem fahazak, konnyuszerkezetesek, vagy akarmi egyebek. Nem mobilok.

A mobilhazak elso kriteriuma, hogy konnyen mozgathato. Kereken, vagy treleren, de szetszereles es betontalp bontasa nelkul, egyben mozgathato.

2019. dec. 7. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
59%

#6

Pontosan!

Magad leírtad a lényeget, így nem is értem a megjegyzésedet.

Minden mobilház, ami felemelhető és elszállítható másik helyre valamilyen módon. Vagy a saját kerekein, vagy tréleren. Hogy egyben, vagy két részre bontva, az már részletkérdés, a lényege, hogy nincs szilárd alapozása, mozgatható. Ennek vannak fokozatai, a portás őrbódéktól, holland-angol mobilházaktól, a luxus igényeket kiszolgáló, előre legyártott és tréleren/kamionon a helyszínre szállított felépítményekig.

Amit linkeltem nem faház, hanem faszerkezetű, könnyűszerkezetes, szigetelt házak, nem pedig pozdorjából készültek, ami 2 mm-es lemezzel vannak bevonva, mint az általad mobilházként ismertek és amikre aztán még 8 milliót rá kell költeni, hogy lakható legyen. A lényeg a mobilház esetén a MOZGATHATÓSÁG és a linken szereplők ennek a kritériumnak megfelelnek, még ha komolyabb kivitelben is készülnek, mint az általad ismertek.

Lásd:

" A legnagyobb egység, amit kamionnal szállítani tudunk 52 m2 (13 m x 4 m), ezen méreten belül bármekkora házat elkészítünk és helyszínre szállítjuk Önnek.

Amennyiben ettől nagyobb „fészekre” van szüksége, úgy azt modulárisan egymás mellé, akár egymásra helyezhetjük, és így nagyobb vagy kétszintes mobilház kialakításra is lehetőségünk van."

De ha kétségeid vannak:

[link]

2019. dec. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%

#5

Akkor számoljunk csak!

Tizenmillió a telek, mondjuk legyen 15 millió, az egy közepes érték. 2 millió a 40-45 m2-es mobilház, de ezzel keveset mondtam, de legyen! 8 millió a lakhatóvá tétele, az összesen 25 millió és akkor még a közművek kiváltásáról, bevezetéséről, kerítésről, kertrendezésről nem beszéltem, tehát nyugodtan mondhatjuk, hogy üti a 30 milliót! De legyünk megengedőek és maradjunk a 25 milliónál! NINCS Magyarországon olyan falu, ahol 25-30 millióért már ne lehetne nagyon rendben levő házakat kapni, amik toronymagasan lekörözik egy 40 m2-es mobilházat, akárhogy ki van csicsázva, vagy össze van - részben házilag - eszkábálva.

Nem tudom melyik az a "szupergazdag" település kis hazánkban, ahol ez nem így lenne és a mobilház 200 milliós házakkal való összevetését végképp nem értem.

De itt a lista:

2. Nagykovácsi 148,7%

3. Budaörs 146,2%

4. Solymár 144,1%

5. Paks 140,4%

2019. dec. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%

8-as folytatása, mert elszállt:

Üröm (lemaradt az előbb az első helyről)

[link]

Nagykovácsi:

[link]

[link]

Solymár

[link]

Paks

[link]

2019. dec. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
40%

7#

En mondjuk az USA-bol nezem a mobilhazakat, ahol fabol vannak a mobilhazak, es nem pozdorjabol. Nekem ugyan nincs mobilhazam, de egyik ismerosom mobilhazakat ad berbe, innen tudom.

Jo, abbahagyom, mert nyilvanvalonak tunik, hogy masok a definicioink ugyanarra a szora :)

2019. dec. 8. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!