Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mobilházban lakni?

Baltaarcúu kérdése:

Mobilházban lakni?

Figyelt kérdés

Van olyasvalaki,aki kiköltözött valami szép vidéki helyre,vett egy mobilházat és felhúzta egy üres telekre?

Akinek tele lett a tökke a nyüzsgő,büdös,hangos,undorító városból...vett egy f-sza komfortos mobilházat,van f-sza munkája,és él mint Marci Hevesen?



2019. dec. 5. 20:14
1 2
 11/13 anonim válasza:
29%

Mobilház vásárlással és/vagy telepítéssel még nem volt dolgom, viszont nyáron Olaszországban, tavalyelőtt pedig Horvátországban béreltünk mobilházat kempingben. Négyen vagyunk, így egy franciaágyas, két egyágyas szobás házikókban laktunk, s minden megvolt benne, amire szükségünk volt. Klímás, gáztűzhelyes, egy wc - zuhanyzós fürdővel plusz egy külön wc-vel. Állandó lakáshoz keveselltem volna a tárolóhelyeket, mert az embernek nyilván több ruhája van, mint amit egy nyaralásra elvisz, és hát negyvenvalahány nm 4 főnek bármilyen házban szűkös hosszú távon, de teljesen korrekt kis házikók voltak.

Ha jó a szigetelés, és van egy jó hűtős/fűtős klímád, akkor szerintem vállalható. De hogy mennyibe kerülne egy ilyen, azt én sajnos nem tudom.

Viszont. Írták fentebb, hogy árammal fűteni milyen drága. Komoly számítások bizonyítják, hogy egy jó inverteres, fűtésre is alkalmas klímával +5 fok felett harmadannyi elektromos energiával tudsz fűteni, mint mondjuk egy villanyradiátorral. Szóval nem drágább, mint a gázos fűtés. Mondom, 5 fok felett, alatta sajnos nem ennyire gazdaságos.

2019. dec. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
48%

Én gondolkoztam rajta.


5-6 millióért már nagyon modern 4 évszakos mobilházakat lehet venni plusz a telek(ez település függő hol mennyiért van ugye) 10-15 millióból ki lehet hozni, plusz alapot meg kell csinálni a háznak ugye,ha nagyon akarjuk.


De ha a 15 milliót vesszük alapul.


Pl Gödöllőn(itt lakok jelenleg) és környékén 15 millióért csak putri kapok szinte amire még vagy 5-10 milliót tuti ráken költeni, hitel fizetés mellett mondjuk eléggé nehezen oldható meg ekkora értékű felújítás vagy olyan faluban van kertes ház ahol tele van cigánnyal,vagy szar a közlekedés.


Sok mindent nézni kell ám.

Gödöllőn jelenleg csak inkább 10-15 milkáért vannak telkek. Viszont ha 20 millióból így is kihozható egy modern mobilházzal.


Gödöllőn 30-40 millióért lehet venni olyat amibe bele költözöl és mondjuk festésen kivül másra nem kell költened szinte.

2019. dec. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Helye válogatja. Pest megyében a Pilisben például egy ezer éves repedt falú vályogházat sem tudsz megvenni 25-30 millió alatt. Mondjuk telket sem. Én speciel Pilisszentkeresztiként egyre inkább egy ilyen alternatívan gondolkodok. Nekem mázlim van, mert van egy külterületi telkem. Oda letudnám rakni. Nekem tetszik ez a megoldás. Én nem akarom több 10 évig hitelhez láncolni magamat, viszont szentkereszten akarok maradni. Lakást vagy más helyen házat meg nem akarok, szóval egy ideig marad ez.
2021. júl. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!