Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha az ingatlanközvetítő...

Ha az ingatlanközvetítő átvert, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Ajánlatot szerettem volna tenni egy ingatlanra, de a megtétel előtt fölhívott, hogy már van egy ajánlat félmillióval többért, másnap teszik meg írásban, így föléígértem az írásbeli ajánlatkor egy százassal.

Utána hívott, hogy a másik ajánlattevő százzal még fölém tett. Erre már nem mentem följebb. Végül a mi ajánlatunkat fogadták el. Ez után bementünk az ingatlanadásvétel online felületére, amit még korábban megadtak, de addig nem néztünk rá. Ott elvileg láthatóak az ingatlanra tett ajánlatok. De csak a miénket láttuk.

Amikor rákérdeztünk, hogy hol a másik, magasabb ajánlat, azt mondta, ha elfogadnak egyet, a többit törlik.

Ezt nem tudom, hogy valóban így van-e, de nem tűnik logikisnak.

Szóval mit tudok tenni, ha nem is volt másik ajánlattevő, és az ingatlanközvetítő a félrevezetéssel olyan árlicitet imitált, ami 600 ezer forinttal károsított?

Amúgy azt javaslom mindenkinek, hogyha tényleg tetszik neki egy ingatlan, tegye meg írásban az ajánlatot, az a tapasztalatom, hogy az ingatlanközvetítők inkább nem adnak el valamit, minthogy lejjebb engedjék az árat egy szintnél, a szóbeli ajánlatokat pedig nem is kell elmondani a vevőnek, az írásbelit viszont meg kell.



2020. jan. 30. 11:04
1 2 3
 11/21 xswerdy ***** válasza:
100%

én azt nem értem, hogy milyen felületről beszélsz, ahol meg tudod nézni mások ajánlatait. Ilyenről még nem is hallottam. A belső rendszerben bizonyára rögzítik az ajánlatokat, és nem hiszem, hogy azokat törölnék, de ahhoz nem gondolnám, hogy az ügyfeleknek hozzáférést adnak.


De te tettél egy ajánlatot, hogy előtte miket mondtak mások ajánlatairól, és hogy azok valós információk voltak-e, mindezt nehezen tudod bizonyítani.

2020. jan. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
100%
Egyet tudsz tenni: elterjeszted a rossz hírét az ingatlanos csávónak.
2020. febr. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
70%
Sztem mindenki kerülje az ingatlanosokat !!!! Tudnék mit mesélni......
2020. márc. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Hussaro Hungaricus ***** válasza:
0%

#5-re.

Lehet, hogy néhány ingatlanos szemétkedik, de ez a húzás igazi patkányság. A te esetedben az ingatlanos megdolgozott a pénzéért, te és a másik üzletfél mégis lenyúltátok azt.

A tiszta az lett volna, hogy egyáltalán nem veszel igénybe ingatlanos segítséget, megoldod magadnak a dolgot - erre persze képtelen voltál.

Szép.

2020. máj. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Hussaro Hungaricus ***** válasza:

#9-es, a kérdezőnek.

Egyre inkább szükség van ingatlanközvetítőre, mint Nyugaton, méghozzá azért, mert az emberek egyre kevésbé akarják az idejüket elcse... elszúrni efféle idegőrlő dolgokkal, mint vevők keresgélése vagy hogy mindenféle "bizalomgerjesztő" ember családostul végigjárja az ingatlanját, figyeljen pénzátadásnál stb.

A nyugalom megér 300-400 ezer forintot, valakinek többet is. A teljes különbözetet úgy sem kapod meg, ha magánban intézed, és sokkal lassabban adod el, mint egy nagy ügyfélkörrel rendelkező szakértő.

(Én nem vagyok ügynök, hamarosan elkezdek egy tanfolyamot és talán belevágok, de nekem fontos a korrektség, az utánajárás, hiszen jól akarom csinálni (még nem döntöttem el, a tanfolyam végán fogom).

2020. máj. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Előző: nem értek egyet.

Itthon egy ingatlanközvetítő annyit csinál, hogy felpakolja a netes hirdetőoldalakra a lakást. Kösz, de ezt én is meg tudom csinálni.

Az esetek többségében még arra sem veszik a fáradtságot, hogy normálisan körbefotózzák, hanem a tulajtól kapott homályos, sötét, rossz szögből készített, semmit mondó képeket tolják fel. Nem egyszer különböző árakon szerepelnek más-más hirdető oldalon.

Előszűrést nem csinálnak, szóval ugyanazok jelentkeznének, ha magánban adnád is el. Ügyfélkörük max abban merül ki, hogy ha valaki jelentkezik egy ingatlanra, akkor mutatnak neki másikat is, de ezt egy normális vevő amúgy is megteszi, hogy szétnéz az összes hirdetés közt.


Pénzátadás nem tudom, hogy jön ide, mert a foglalót is ügyvéd előtt adod át, ahhoz az ingatlanosnak nincs sok köze. Sőt, mind eladóként, mind vevőként inkább bízom egy ügyvédben mint egy ingatlanosban.

2020. máj. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 xswerdy ***** válasza:

15-ös - ez, hogy nem akar a tulaj foglalkozni vele, akkor igaz, ha ő máshol lakik, az ingatlanosnak kulcsot ad, és az tényleg mindent intéz. De az esetek többsége nem ilyen. Érdeklődőként felhívod az ingatlanost, elmondod, hogy meg szeretnéd nézi. Ezután ő oda-vissza telefonálgat, hogy mikor jó mindkét félnek. Direkt hirdetésnél ez 1 telefon lenne. Aztán ugye nem írja bele a hirdetésbe a pontos címet. Lehet, hogy ha beleírná, már ki se mennél, mert már tudnád, hogy nem ezt keresed. És itt még nem beszéltünk ingatlanos trükkökről, de még ilyenkor is csak hátráltat az ingatlanos.


Az tény, hogy nyugaton sokkal többen vesznek igénybe ingatlanost, de nem biztos, hogy az a jövő úja, lehet, hogy inkább ott is a direkt értékesítés felé megy a világ.

2020. máj. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Na igen, az sem mellékes, mikor az ingatlanos úgy írja, hogy "xy városrész csendes utcájában", aztán mikor elmégy megnézni, akkor derül ki, hogy a város legszélén, aszfaltozatlan utcán. A tulaj rögtön mondaná vagy akár ki is írná, fel se hívnád, ha nem olyat keresel, nem rabolnátok egymás idejét.
2020. máj. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
100%
sziasztok! Engem nemreg próbált meg átverni egy ingatlanos. Elhallgatta hogy millios jelzalog van azon a lakason, amit elmentem megnézni és amit még engedett is lealkudni. Tulajdoni lapot nem mutatott,de már sürgetett, hogy îrjak alá valami szerződést a vételi szándékomról. Lekértem a tulajdoni lapot, amin egyértelműen látszott a tartozás.. mikor rákérdeztem azt mondta nem tudja mi ez ő nem látta :D aztán megnyugtatott, hogy semmi baj, így is meg tudom venni stb stb. Rohadtul palira vett, undorito az egesz...Az eladó mellesleg végig azt hazudta, hogy semmilyen tarzozasa nincs... (kiderult, hogy kozmuvek fele is van)
2021. jan. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Van, akinek megér 3-400 ezret egy ingatlanos, de az hülye. Ha úgy lenne a dolog, mint az autókereskedőknél, mindjárt más volna a helyzet.

Mikor a kocsimat adtam el, nem vacakoltam, hogy magam próbáljam eladni, hanem elvittem kereskedésbe. Kevesebb pénzt kaptam ugyan érte, de cserébe rögtön eladtam és nem kellett a vevőkkel egyezkednem, meg "mennnyit engedsz a feléből?" kérdéseket hallgatnom, hanem a kereskedő eladta amennyiért tudta. Ingatlannál ha így lenne, akkor tényleg érdemes volna ingatlanost igénybe venni.

2021. jan. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!