Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha az ingatlanközvetítő...

Ha az ingatlanközvetítő átvert, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Ajánlatot szerettem volna tenni egy ingatlanra, de a megtétel előtt fölhívott, hogy már van egy ajánlat félmillióval többért, másnap teszik meg írásban, így föléígértem az írásbeli ajánlatkor egy százassal.

Utána hívott, hogy a másik ajánlattevő százzal még fölém tett. Erre már nem mentem följebb. Végül a mi ajánlatunkat fogadták el. Ez után bementünk az ingatlanadásvétel online felületére, amit még korábban megadtak, de addig nem néztünk rá. Ott elvileg láthatóak az ingatlanra tett ajánlatok. De csak a miénket láttuk.

Amikor rákérdeztünk, hogy hol a másik, magasabb ajánlat, azt mondta, ha elfogadnak egyet, a többit törlik.

Ezt nem tudom, hogy valóban így van-e, de nem tűnik logikisnak.

Szóval mit tudok tenni, ha nem is volt másik ajánlattevő, és az ingatlanközvetítő a félrevezetéssel olyan árlicitet imitált, ami 600 ezer forinttal károsított?

Amúgy azt javaslom mindenkinek, hogyha tényleg tetszik neki egy ingatlan, tegye meg írásban az ajánlatot, az a tapasztalatom, hogy az ingatlanközvetítők inkább nem adnak el valamit, minthogy lejjebb engedjék az árat egy szintnél, a szóbeli ajánlatokat pedig nem is kell elmondani a vevőnek, az írásbelit viszont meg kell.



2020. jan. 30. 11:04
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%

#19

Igazad van, úgy az ingatlanos, mint az eladó részéről szemétség volt.

Viszont abban igaza volt az ingatlanosnak, hogy így is meg tudod venni - én is jelzáloggal terhelt ingatlant vettem - mert csak annyi volt a történet, hogy az ügyvédünk segítségével a vételárból rendezve lett minden tartozás, annyival kevesebbet kapott meg az eladó és teljesen jogtiszta, adósságmentes ingatlanunk lett.

2021. jan. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!