Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Van itt olyan fiatal, aki 60...

Van itt olyan fiatal, aki 60 milla körül vett ingatlant? Hogy sikerült összerakni rá a pénzt? Milyen arányban volt benne tőke/ hitel/ CSOK? Mekkora a havi bevételetek?

Figyelt kérdés
30 éves vagyok, úgy érzem a most megszokott Pest megyei átlaghoz képes alacsonyabb vagyonnal, kíváncsi vagyok, másoknak hogy jött össze. :)
2020. márc. 7. 00:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
40 évesek is érdekelnek, vagy csak a 30asok?
2020. márc. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Barnabas333 ***** válasza:
Ha ez megnyugtat mi 45ért nem tudunk venni és 4*esek vagyunk. Most lett volna egy 34.5ért amit megvettünk volna, de nagyon hamar elvitték meg se tudtuk már élőben nézni...
2020. márc. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

#6

Én nem vagyok irigy, csak épp nem a kérdésre válaszoltál, ezért nyomtam pirosat. :)

2020. márc. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

52-ért vettünk. Illetve még folyamatban az adásvétel. 30-asok vagyunk. Kinyögtük az első lakásunkat 16-ért, ami már 31-et ért, amikor eladtuk. Hozzáadtuk a babavárót, és az elmúlt évek megtakarításait. Viszonylag könnyen ment.

Van olyan ismerősünk, aki örökölt egy Budapest belvárosi lakást és a női tagnak is volt már egy fél saját lakása (többi a banké), így mire úgy döntöttek, hogy sajátot vesznek, az ingatlan árak növekedésével gyakorlatilag 40 millióért eladták a belvárosi lakást, vettek agglomerációban belőle egy házat egy kevés hitellel és a csaj lakását kiadták, ami kifizeti a két hitelt havonta. Az össz vagyonuk így nyaldossa a 100 millát már.

2020. márc. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Párommal 25-26 évesek vagyunk. Most vesszünk agglomerációban 48-ért egy felújítandó házat, amire még várhatóan 10-et fogunk költeni. A miénk egyedi eset. Az, hogy a helyzetünk így alakult sokszor a szerencse műve.


19 évesen örököltem 10 milliót, akkor vettem belőle 9-ért egy panellakást, majd a maradékből felújítottam. A kezdetekben 3-an, majd ahogyan megismertem a páromat 4-en laktunk a lakásban. A másik két szoba budapesti viszonylatban alacsony összegért volt albérletként kiadva , közben egyetemre jártunk (kiadásból finanszíroztam az egyetemet). 22 évesen mikor befejeztük az alapképzést elmentünk dolgozni, így két éven keresztül heti 40 óra munka és nappali tagozatos egyetem mellett úgy, hogy továbbra is 4-en laktunk a lakásban sikerült megtakarítanunk. Ez a két év kegyetlen volt, nem kívánom senkinek. 24-25 évesen végeztünk az egyetemen.

Egyetem után dolgoztunk és folyamatosan nyitva tartottuk a szemünket (közben eltelt egy év). Tudtuk, hogy felújítandó házat keresünk és még azelőtt szeretnénk megvenni, hogy gyerek lenne. Most januárban találtunk is, így most veszünk az egyik agglomerációs településen 48-ért házat. Beköltözünk, majd jövőre ahogy pénzünk engedi felújítjuk (azért reméljük 3 éven belül befejezzük).

Az én lakásomat 9-ért vettem, most 27-ért adtuk el. Felvesszük egy gyerekre használt házra a CSOK-ot ez 600 ezer (azért nem két gyerekre, mert a ház hasznos alapterülete nem éri el a 80nm-t). Van 11 önerőnk, majd e mellé veszünk fel 10 hitelt. Babavárót nem veszünk fel, mert túl nagynak ítéltük a kockázatot akkor ha esetleg mégse jönne össze a gyerek. Van két lakáskasszánk, az egyiket a hitelbe forgatva, várhatóan 6 év múlva 31 évesen már nem lesz jelzálog a házon.

Mint látod nekünk hatalmas mázlink volt, mert pont akkor örököltem és akkor vettem lakást, amikor lent volt az ingatlanpiac. Könnyen beszélek, de úgy vélem a jelen helyzetben az első lakáshoz nagyon nehéz hozzájutni. Egyedül egy átlagos fizetéssel hosszú évekbe telik, viszont, ha már van egy lakásod, sokkal könnyebb egy nagyobba lépni.


Ha átlagos fizetésed van akkor nagyon tudatosan kell élni. Mi folyamatosan vezetjük a kiadásainkat. Nagyon fájdalmas amikor hónap végén ránézel, de pontosan tudod, hogy mire mennyit költöttél és fel tudod mérni, hogy szükséged volt-e rá. Amikor volt lakáskassza akkor az egy jó befektetés volt mi éltünk bele.

Ha van egy kis spórolt pénzed, azt nem szabad a bankszámlán hagyni csücsülni.

Hitelfelvétel esetén érdemes felkeresni olyat aki kimondottan ezzel foglalkozik, mert nekik van további kedvezményük. Nekünk így sikerül most 1%-kal kevesebb kamatért hitelt felvenni. Érdemes az önsegélyező pénztárnak is utánanézni, mert vissza tudod igényelni az SZJA-d 15%-át és nem kell a felhasználással a nyugdíjaskorra várni.

Az átlag havi bevételünk 450-550 között mozog, ebből 100-150 között mozog a megtakarításunk.

Az önerőnk kerekítve 80%. Még majd jön az illeték és az ügyvédi költség.

Remélem tudtam segíteni és sok sikert kívánok!

2020. márc. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Egyetlen fiatal pár tudott venni megközelítőleg ennyiért az ismerősi körömben.

Náluk úgy volt, hogy egyikük örökölt egy Budapesti lakást az elhunyt nagyszüleitől, amit ugyebár aranyáron tudtak eladni, a másiknak pedig volt egy csúnya közúti balesete amiért szép nagy összeget fizetett a biztosító, valamint homályosan rémlik hogy ő is örökölt egy bizonyos összeget.

Most akarnak nagyobb házat venni, ahhoz eladják a lakást ahol eddig laktak, plusz vesznek fel babavárót és/vagy csokot, most érkezik a második baba úgyhogy megéri nekik.

A bevételük amúgy nem olyan hű de nagy.

2020. márc. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

1es ha a felesged koztisztviselo vagyis allami alkalmazott hogy lehet kiemelkedo a fieztese?

Vagy politikus?

2020. márc. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!