Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miben különbözik egy olyan...

Miben különbözik egy olyan ingatlan vétele, ami nem tehermentes egy olyantól, ami tehermentes?

Figyelt kérdés

Az egyik eladó azt mondta házmegtekintéskor, hogy az eladásból szeretnék kifizetni a hitelt, vagyis nem tehermentes.

Tehát ha esetleg egy ilyen ingatlant szeretnék majd megvenni, akkor mire kell figyelni? Vannak többletköltségek, esetleg bármilyen hátrány érhet engem emiatt (én is hitellel venném)?


2020. máj. 18. 11:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
96%

12!

11-es vagyok.

Részemről azért merült fel kétely,mert egyetlen válaszodnál nem találkoztam az ügyvédei letéttel mint létező dologgal, hanem mindenütt azt ajánlgatod, hogy a foglalón kívül még a vételár részét is adják oda egy tök ismeretlennek, majd az intézi a tehermentesítést. Nekem ez egy ügyvédtől nagyon furcsa válasz, ezen még dolgozzál! Ha nekem tanácsolná ezt egy ügyvéd, azonnal keresnék másikat, aki tud egy számomra biztonságosabb alternatívát és ebben a segítségemre is van.

2020. máj. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
36%

Ez nem igaz, akkor nem olvastad minden válaszomat.


Én azt írtam, hogy intézHETI ezt is az ügyvéd, de egy külön megbízás és díj keretében, mert az alap, szerződés elkészítésére irányuló megbízásnak ez nem része. Van, aki így kéri, van, aki úgy.


Én egészen pontosan ezt írtam, és ez is az igazság. Intéztem ezt már én is, és intézte ezt már az eladó is. Tudod nem egyszer a felek már szinte baráti viszonyban jönnek ide, pontos elképzelésekkel, és nem merül fel a vevőben, hogy az eladó ne tehermentesítene. Ráadásul nagyon megbánná, ha nem tenné, mert olyan kitételeket teszek a szerződésbe, hogy leperelnénk a gatyáját is. Szóval nem szokott ebből gond lenni, SOHA nem volt még olyan, hogy a nála lévő pénzt ne arra fordította volna azonnal és gond nélkül, amire kellett. Egyszer volt olyan, hogy a bank nem adta ki a törlési engedélyt (adminisztrációs hiba, nyári szabadságolás miatt) csak két nappal azután, ahogy elvileg kellett volna. Az eladó maga jelentkezett, hogy kéri, én hívjam fel a bankot, és győződjek meg róla, hogy ő eljárt, és nem miatta csúszik a dolog. Végül megkaptuk, ott sem volt gond, személyesen nekem küldte a bank sűrű bocsánatkérések közepette.


Ha pedig neked nem tetszik ez a megoldás, nyilván lehet letéttel is, de annak külön megbízási díja van, ha nekem kell vele bankokhoz rohangálni, vagy utalgatni. Aki ezt elfogadja és kifizeti, annak természetesen megcsinálom. Nem szoktak ehhez ragaszkodni, már csak azért sem, mert az eladó, mire ide kerül a dolog, 99%-ban mindent lebeszélt a bankkal, és már csak a papírért kell beszaladnia.


Én nekem ezen már nem kell "dolgoznom", mert évek óta csinálom. Nekem sosem volt még semmi gondom. Precíz, pontos és minden irányból körülbástyázott szerződéseim és kereseteim vannak. Szerintem ne próbálj megítélni, mert csak nevetségessé teszed magad. Nem is ismersz.


Persze jogodban áll olyan ügyvédhez menni, amilyenhez akarsz, és azt kérni tőle, amit akarsz.

2020. máj. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nálunk így ment:

Az ingatlanon, amit vettünk szocpol volt és jelzáloghitel. Amikor megegyeztünk, akkor friss, eredeti igazolást hozott a tartozások mértékéről.

Úgy állapodtunk meg, hogy a tehermentesítés a mi dolgunk (persze az eladó aktív közreműködésével). Vagyis a megállapodásunk alapján a foglalónkat + előlegünket átutaltuk a magyar államkincstárnak. Amikor ő kiadta az igazolását, hogy a bejegyzés törölhető, akkor a bankunk az általunk felvett hitel egy részét az eladó hitelező bankjának utalta, majd amikor ő is kiadta az igazolást, hogy a teher törölhető, a maradékot megkapta az eladó.

Részünkről ettől nem volt magasabb a vételár, mint amiben megegyeztünk. Szerintem teljesen jó volt ez így. Persze nem árt, ha mindkét fél rugalmas és tudja a dolgát. Nagyon hosszan el lehetett volna húzni az ügymenetet, ha nem dolgozunk össze.

2020. máj. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 xswerdy ***** válasza:

már hogyne lehetne hitelből tehermentesíteni. Vettem hitellel terhelt ingatlant nulla önrésszel. És más volt az eladó bankja, és az enyém. Az eladó hozott egy papírt a saját bankjától, hogy mennyi a tartozása, illetve mennyinél engedik ki az adott ingatlant a hitelből (mert több ingatlan volt egy adott ügylet fedezete az ő esetében). Az én bankom először pontosan ennyit folyósított, egyből a másik bank megadott technikai számlaszámára. Ezután az eladó elhozta a jelzálog törlési hozzájárulást a bankjából, bevitte a földhivatalba. És amikor tényleg tehermentes volt, akkor utalta a bank neki a továbbiakat.


Szóval egy kis munka van vele, a két bankkal kell egyeztetni, de működik.

2020. máj. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2020. máj. 21. 12:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!