Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Valósága beleszerettem egy...

Valósága beleszerettem egy családi házba de a tulajdonos eladta másnak. Most ismét lehetőségem lenne megvenni de áron felül. Ti mit tennétek a helyemben ?

Figyelt kérdés
Hitel felvétel miatt csúszott az adásvételi szerződés és így eladták az orrom elől a házat ami megtetszett. Most az új tulajdonos eladná a házat viszont majdnem a duplájáért mint amennyiért vette. Nem tudom mit tegyek legszívesebben megvennem, de igy jóval a piaci ár felett van .

2020. máj. 25. 08:37
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
86%

Nyilván nem kerülte el a figyelmemet :) Viszont mivel a kérdező nem írta,hogy mennyi idő telt el azóta, és anyagilag képes-e finanszírozni, feltételezem ezt.


Gondolom,hogy ugyanolyan helyzetben fel sem merülne a részéről,hogy gondolkodjon a vásárláson.

2020. máj. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%
Tehát az eredeti árhoz is hitel kellett volna, a dupláját mégis hogyan fizetnéd ki? Ha megengedheted magadnak a dupla árat is, akkor építs magadnak egy olyat, ami még ennél is jobb
2020. máj. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
67%
Egyébként a kérdező azt írta,hogy a hitelfelvétel csúszása miatt nem történt meg az adásvétel, nem azért mert nem kapott hitelt.
2020. máj. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
87%

Milyen hülyeség kell ahhoz, hogy valakit rábeszéljünk egy jelenleg túlárazott házra, amikor várható az ingatlanárak esése?... és mindezt még kamatos hitellel, ami tovább drágítja?

Beleszeretett?

Hát persze, hogy beleszeretett azon az áron amit elmulasztott, de abban a duplájánál nagyobb árfekvésben amiben most árulják + a kamat + banki költségek, biztos találna másikat, amibe beleszerethet, csak eddig azokat nem nézte.

2020. máj. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
94%

#13

Könyörgöm, mit keversz-kavarsz itt? Ki mondta, hogy nem kapott (volna) hitelt?

Azt írtuk, hogy a bank kiküld értékbecslőt, megállapítja a valós értékét, annál rendszerint 10-20%-al kevesebbre értékel és azt adja hitelbe. A túlárazott részt nem fizeti, azt a Kérdezőnek kell az önerejével pótolnia.

2020. máj. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%

Mihez képest túlárazott?

A te anyagi helyzetedhez, vagy a környéken levő hasonló ingatlanokhoz?

2020. máj. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
71%

Támadtok itt agyba-főbe! A kérdező annyit írt,hogy szerette volna egyszer azt a házat, a hitelfelvétel miatt csúszott, megvette más. Most ismét eladó, és ismét szeretné...Nem írja,hogy nincs pénze rá, nem írja,hogy nem kapna hitelt, tehát nem elvi kérdést tett fel.


Igen, én ilyen "hülye" vagyok...Egy ingatlanban életem végéig lakhatok és nagyon nem mindegy,hogy ez olyan-e amibe vágyom, jól érzem magam, vagy olyan, amivel csak jobb híján megelégszem.

Nem mi döntjük el a kérdést, véleményünk pedig lehet. Akár eltérő is.


15-ös, én azt írtam,hogy a hitelfelvétel csúszása...nem tudjuk milyen szinten volt az elbírálás. És azt sem, ahogy írtam is,hogy ez tavaly történt vagy 10 éve. Ami alatt akár össze is gyűjthette a szükséges összeget.


Csak megjegyzem: kb annyi jogom van biztatni mint Nektek lebeszélni....

2020. máj. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
96%

Lehet, hogy csak én nem értem ezt a hitelfelvétel dolgot?

"Hitel felvétel miatt csúszott az adásvételi szerződés"

Az ember az adott ingatlara veszi fel a hitelt, tehát előbb lefoglalózza, lelelőlegezi a házat , és ügyvég előtt megírják az adásvételi szerződést, és csak utána megyünk a bankba. Én legalábbis így vettem meg a házamat 2007-ben. Ha bank miatt csúszik, akkor is lehet beszélni az eladóval, hogy ne adja még el.

Piaci ár felett meg nem szabad megvenni, majd lejjebb adja ha ennyiért nem viszik el. Viszont árajánlatot tehetsz, annyit amennyit reálisnak gondolsz. Esteleg kérj meg egy értékbecslőt.

2020. máj. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem engedd ezt most el. Elhiszem, hogy rossz érzés és úgy érzed lecsúsztál életed lehetőségéről, de hidd el jönni fog majd más hasonló lehetőség is. A hirtelen fellángolás mellett nem szabad semmibe beleugrani. Még ha csak valamennyivel adná drágábban, azt mondanám meggondolandó, még úgy is, ha valamivel a piaci ár fölött van. De a dupláját nem szabad kifizetni.
2020. máj. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
95%
Mindig van jobb ajanlat, penzugyi dontest nem hozunk erzelmi alapon, csak ha mar nem szamit a penz.
2020. máj. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!