Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Valósága beleszerettem egy...

Valósága beleszerettem egy családi házba de a tulajdonos eladta másnak. Most ismét lehetőségem lenne megvenni de áron felül. Ti mit tennétek a helyemben ?

Figyelt kérdés
Hitel felvétel miatt csúszott az adásvételi szerződés és így eladták az orrom elől a házat ami megtetszett. Most az új tulajdonos eladná a házat viszont majdnem a duplájáért mint amennyiért vette. Nem tudom mit tegyek legszívesebben megvennem, de igy jóval a piaci ár felett van .

2020. máj. 25. 08:37
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek aki véleményt írt a kérdésemre, minden válaszban ,véleményben van valami elgondolkodtató illetve tanulságos. Többen kérdezték hogy mennyi idő telt el azóta mióta megvették előlem,Tavaly októberban láttam privát hirdetésben először ezt az ingatlant, másnap megnéztem, és eldöntöttem hogy nekem ez kell ,valami megfogott benne. Hozzáteszem hogy kb. egy éve keresek megfelelő családi házat saját részre viszont árban max. 20 millióig gondoltam, ez az ingatlan 26 millio Ft volt eredeti áron. A 6 millio Ft felvételét intéztem bankban amely 2 hónapig húzódott . Az eladó időközben eladta másnak aki egyszerre tudott fizetni. A volt tulajdonos november végén eladta az ingatlant. A hitelt január közepén kaptam meg. A mostani tulajdonosa azt mondta 40 millióért hajlandó eladni. A ház 19 éves és bútorozott , a jelenlegi tulajdonosa nem változtatott rajta semmit. Fogalmam sincs mi a jó döntés . Ha megveszem 20 milliós adósságom lesz , ha nem akkor lehet hogy bánni fogom. Szerintetek mi a jó döntés a szívemre hallgassak vagy az eszemre.
2020. máj. 25. 13:54
 22/37 anonim ***** válasza:
93%
#21: Ekkora balek tényleg nem lehetsz. De tényleg
2020. máj. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
100%
Ez az összeg már brutálisan magas,irreális. Aki megvette és továbbadja üzleti szándékkal teszi. Próbálkozik,de ez kétséges. Én a helyedben megmondanám az eladónak,hogy érdekel a ház,reális áron,ha el akarja adni szóljon. Lehet,hofy a többedik érdeklődő után szólni fog mert rájön,hogy nem tudja annyiért eladni. Kérdés mi az a plafon amit rászánnál? De ne kapkodd el!
2020. máj. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen hulyek az emberek, az a baj a hitelekkel h ugy tunik nem latjak az emberek a penz erteket mar, abba bele gondoltal kerdezo h ezt vissza kell majd fizetned, vagy h ennyi penzbol mennyivel jobb ingatlanokat tudnal talalni?
2020. máj. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:
Igen Valószínű hogy üzleti szándékkal vette meg a jelenlegi tulajdonos mivel nem lakik az ingatlanban. Nekem maximum 30 millió Ft-ot érne meg és azt gondolom egy faluban ez még egy reális ár lenne. Ezen az áron nem sokat gondolkodnék hogy megvegyem-e. Sajnos nem tudom hogy a mai árak mellett egy 150 m²-es ingatlan felépítése ,berendezése mennyibe kerül ha arra a döntésre jutnék hogy veszek egy telket és felépítettek egy házat, garázs , kerítés együtt biztosan lenne 30 millio Ft.
2020. máj. 25. 14:26
 26/37 anonim ***** válasza:
87%

30 millióból nem jönne ki a telek + a 150 nm felépítése, nagyon nem. Viszont az eladó nem üzleti szándékkal vette szerintem.

Pusztán úgy van vele, hogy egy olyan pofátlanul magas árat kér érte, amit épeszű ember úgyse ad meg. Ha mégis, akkor meg majd lesz valami.

Ezt tipikusan olyankor szokták alkalmazni, amikor valami igazából nem eladó, de ha valami balek rákérdez, akkor hátha...

2020. máj. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mivel már a felarra is hitelt kellett volna felvenned így nagyobb hitelbe nem vagnam magam.
2020. máj. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem értem, hogyha komolyan gondoltad annak idején tavaly októberben, akkor miért nem adtad oda a 20 milliót és megállapodtál volna vele, hogy a 6 milliót megkapja 2 hónap múlva?

Persze mindezt ügyvéddel.

Amit én gondolok most erről, az az, hogy 40 milliót akkor sem fizetnék érte, ha lenne ennyi kp-m, mert ha a csúcsidőszakban meg lehetett kapni 26 millióért, akkor most, amikor kétséges az ingatlanok ára, ne legyen már ugyanaz 40 millió!

Elfogadom, hogy akkor ez nagyon olcsó volt, de most meg nagyon drága!

Nem tudom milyen helyen levő faluról van szó, de ahol 26 millióért kaptál volna a csúcson még a járvány előtt 150m2-es házat, az biztos nem az ország elitebb része, így a 40 milliós árával elmegy a fenébe az új tulaj!

Adj egy ajánlatot 30 millióról, de egy fillérrel se hagyd magad feljebb zsarolni, ezt hangsúlyozd is ki, hogy nálad ez a vége!

A másik:

Építkezni sokkal, de sokkal költségesebb, nagyjából egy középkategóriás házat nagyon szerényen 320-350ezet Ft/m2-ből hozol ki, +telek+kerítés+garázs+tereprendezés. Így számolj!

2020. máj. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
97%

26!

"Viszont az eladó nem üzleti szándékkal vette szerintem."


5 hónap megvette, nem lakja, hozzá sem nyúlt és már hirdeti.

Ha nem ez az üzleti szándékkal vásárlás, akkor nem tudom mi az.

2020. máj. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
*hónapja
2020. máj. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!