Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kisvárosi olcsóbb ingatlan,...

Kisvárosi olcsóbb ingatlan, rosszabb munka, vagy nagyváros drága ingatlan, de jobb munkával?

Figyelt kérdés

Elérkeztem életem saját ingatatlan vásárlásához. A probléma az, hogy a nagyváros, ahol most élek borzasztóan drága. Az átlag ingatlan árak nagyjából a duplája, mint a kisvárosé, ahol születtem. De itt egész jó fizetést kapok, a kisvárosban csak minimálbérre számíthatok.

Tehát kisvárosi olcsóbb ingatlan (15millió), kisebb fizetéssel és korlátolt lehetőségekkel mind munka, mind szórakozás terén, vagy nagyvárosi drágább ingatlan (35millio), de jobb állás, több lehetőséggel?


Állami támogatás,ami gyerek után járna,mint a csok, nem jöhet szóba. Nem lesz gyerekem.



2020. júl. 4. 11:54
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Sem egyik, sem a másik.

Hanem annak a városnak ahol szívesen vagy és "jól" keresel az agglomerációjában (max.15-20km) vennék egy jó statikai állapotú (tető, falak) nem vizes, használtat és a mindenkori lehetőségeim szerint felújítanám.

Az általad vásárolt ingatlanra fogják tenni a jelzálogot és annyi hitelt adnak, aminek a havi kamattal megemelt törlesztőrészlete a havi jövedelmed 30%-ába belefér, esetedben 60ezerFt-ba.

Ez 20 év alatt 14millió, ilyen hitelre számíts, tehát olyan ingatlant keress, ami nagyjából 18 millió és rendelkezel 4 millió önrésszel!

2020. júl. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
87%

11-es vagyok

Lakáshitelt nem kapsz önerő nélkül, erről ne is álmodozz!

Ha a húgod ezt mondta neked, akkor hazudott.

(Bankban dolgozom)

2020. júl. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
83%

...és még mindig 11-es vagyok

Átgondoltam, a 14 millió hitelben a kamatnak is benne kell lennie, tehát nagyjából csak 14-15 milliós ingatlanra vagy hitelképes, a jelenlegi 200 nettóddal.

Cca: 11M hitel, 3-4Mkamat, 3,5-4M önrész.

Ez esetben fogsz 14-15 M-t visszafizetni.

2020. júl. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Hmm... az emberek többsége egyébként egy csodás hitellel kezdi az életét?

Mármint, szerintem a többség nem rak félre 25-30 éves korára huszon-milliókat, és valszeg a szülők se. Ez nagyon szomorú így belegondolva. :(

2020. júl. 4. 14:48
 15/22 anonim ***** válasza:
140ra önerő nélkül ennyit nrm kaphatott, talab apad haza a fedezet
2020. júl. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
65%

#14

Igen, ahogy a világon mindenütt, ha nem születtél milliomosnak.

Alanyi jogon, a születéskor, vagy a nagykorúság elérésekor, sehol nem osztogatnak lakást.

2020. júl. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Az oke, hogy nem osztogatnak. De ennyire elérhetetlen? Tenyleg életem végéig fizethetem a hitelt? Hogy mernek 50ezres törlesztő mellé mások gyereket vállalni?

Látszik, hogy most kezdek önállósodni, ez nekem nagyon nem tűnik fernek. Nem kellene valahogy összhangba hozni a fizetéseket, és a "muszáj megvenni" dolgok árát?

Ezért mondta mindig apa, hogy jobban nyomjam az angolt, és meneküljek innen.

2020. júl. 4. 15:10
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Tehát kisváros 15 millió forintért találnál vmit akkor is legalább 4,5 millió forint önerőre lenne szükséged, mostanság 30% önerő alatt szóba sem állnak veled. Tehát 10,5 millió forint hitelre van szükséged amit 20 évre megkapsz 60 ezer forintos törlesztővel.


Nagyvárosba talán 20%ra is megkapnád a hitelt de akkor már 7 millió forintos önerő kell. Nettó 200 ezres keresetre NEM ADNAK 28 milliós hitelt,túl kevés a kereseted hozzá.


Én egy falut javasolnék közel a munkahelyedhez, vagy a kisvárost.

Egyéb költségeke is vannak amik a kisvárosi ingatlan megvásárlásnál +1 millió ft költséget is jelentene

2020. júl. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

#17

Menekülj, ha úgy gondolod!

Csak ne Amerikába vagy Ausztráliába, mert ezeken a helyeken 40-45 év a jelzálog, egy közepes munkakörben dolgozó ember teljes fizetése. Hogy a többi helyen mennyi azt nem tudom, mert ezeket ismerem közelebbről.

2020. júl. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Beviz Elek ***** válasza:
74%

"Nem kellene valahogy összhangba hozni a fizetéseket, és a "muszáj megvenni" dolgok árát?"


Ez nem így működik. Annyiba kerül, amennyiért hajlandóak megvenni.


Sok szülő nem tud segíteni a gyerek önállósodásánál, a házat nem alanyi jogon kapjuk, ilyen az élet. Ahogy másnak sikerül, úgy neked is sikerülhet.

2020. júl. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!