Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kisvárosi olcsóbb ingatlan,...

Kisvárosi olcsóbb ingatlan, rosszabb munka, vagy nagyváros drága ingatlan, de jobb munkával?

Figyelt kérdés

Elérkeztem életem saját ingatatlan vásárlásához. A probléma az, hogy a nagyváros, ahol most élek borzasztóan drága. Az átlag ingatlan árak nagyjából a duplája, mint a kisvárosé, ahol születtem. De itt egész jó fizetést kapok, a kisvárosban csak minimálbérre számíthatok.

Tehát kisvárosi olcsóbb ingatlan (15millió), kisebb fizetéssel és korlátolt lehetőségekkel mind munka, mind szórakozás terén, vagy nagyvárosi drágább ingatlan (35millio), de jobb állás, több lehetőséggel?


Állami támogatás,ami gyerek után járna,mint a csok, nem jöhet szóba. Nem lesz gyerekem.



2020. júl. 4. 11:54
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
83%

Nagyszüleim a csongrádi tanyavilágból jöttek fel a bányavidékre, a batyujuk volt mindenük, meg a három gyerek. Évekig törlesztették a bányától kapott sorházi szoba-konyhás lakást.

Szüleim hasonló "vagyonnal" vágtak bele az építkezésbe, mert elegük lett a vállalati bérleményből. 22 évig fizették a részleteket.

Nekünk nagyon alánk vágott az ingatlan-bumm, na meg a pestis. De ha eljön az idő, mi is hitelből veszünk valamit. Hidd el, a legtöbb ember így csinálja:összespórolja az önerőt,azt veszi fel a hitelt. Kevesen veszik elő a sporttáskából a pénzkötegeket, és rendezik az adásvételt egy huszonakárhány milliós lakásnál.

2020. júl. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:
100%

"De ennyire elérhetetlen? Tenyleg életem végéig fizethetem a hitelt? Hogy mernek 50ezres törlesztő mellé mások gyereket vállalni?"


Nem elérhetetlen és nem kell életed végéig fizetni. Jobban kell keresni, aminek egyik kulcsa a jobb lehetőségek. Karriert építve ez megvalósítható. A karrierépítés nem az, hogy eladónak mész diplomával. Ha nincs önerő, akkor eleinte bérelni kell.


(140k-ra hihetetlennek hangzik a 18 millió - önerő ide vagy oda. Abból még megélni is nehéz, nemhogy ilyen magas hitelt fizetni. Ezt a bank is tudja.)

2020. júl. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!