Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakás vásárlásnál hogy működik...

Lakás vásárlásnál hogy működik a letéti díj amit az ingatlanosnak kell fizetni ajánlattételkor?

Figyelt kérdés
Semmit nem tudok erről sajnos teljesen kezdő vagyok a témában.

2020. júl. 18. 21:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Melyik ingatlanos ez?
2020. júl. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Beviz Elek ***** válasza:
100%
Letéti díj vásárláskor??? Azmegmi?
2020. júl. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Írásban tett árajánlat és ezzel együtt 200.e ft befizetése hogy komolyan gondoljuk. Ennyit mondott nem tudok semmit sajnos pontosan hogy megy ez.
2020. júl. 18. 22:11
 4/16 anonim ***** válasza:
42%
szerintem a foglalóra gondolsz. Letéti díjról nem hallottam még. Az ingatlanost nem a vásárló fizeti direktbe hanem az eladó. Te vevőként foglalót adhatsz az ingatlanra mely beleszámít az ingatlan vételi árába. Ha miattad hiúsul meg az adás vétel akkor buktad a foglalót. Nevezzük egyszerűség kedvéért bánatpénznek. Ha az eladó miatt hiúsul meg akkor ő fizet neked 200eFt ot. Ez általánosan vételár 10% -a szokott lenni. Ha bármilyen "letéti" pénzt kell adnod ingatlanosnak akkor hagyd a francba. Egyébként nem jellemző manapság már a kizárólagos értékesítés úgyhogy ki lehet azt az ingatlanost kerülni. Az eladók általában 100% ban átszokták engedni ezt az árcsökkentő tényezőt.
2020. júl. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
69%

De melyik ingatlanos cég ez?

Amúgy azt a 200ezret többet se látod, mivel az ingatlant egy 3. embertől veszed.

2020. júl. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlati biztosíték.

Arra szolgál, hogy komolyan vegyenek. Még a foglaló előtt adod.

2020. júl. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Ajánlati biztosíték igen köszönöm
2020. júl. 18. 23:04
 8/16 anonim ***** válasza:
75%
Már nem ingatlanozom:D
2020. júl. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 xswerdy ***** válasza:
88%

sok ingatlanos próbál ilyet kérni, de elég zavaros konstrukció. Mi az, hogy ajánlati biztosíték? Mikor jár vissza, és mikor nem? Nyilván akkor tudja biztosítani a komolyan gondolást, ha bizonyos esetekben nem jár vissza. És ezt nagyon nehéz előre körülírni. Mi van, ha pl. az ajánlatot összegszerűen elfogadják, de valamilyen részletkérdésben (pl. birtokba adás időpontja) nem tudtok végül megegyezni. Akkor visszajár?


Én ilyet soha nem adok. Leírom az ajánlatomat, és továbbítsa. Én az ügynökkel semmilyen jogviszonyban nem vagyok, őt az eladó bízta meg, én elfogadom, hogy az eladó úgy döntött, hogy ügynökkel intézteti a dolgot, az neki adom át az ajánlatomat, de pénzt nem adok. Lehet, hogy azt mondja, hogy akkor nem továbbítja az ajánlatot, de nem hiszem, hogy komolyan így tenne, hiszen így eleshet egy üzlettől. Ha mégis így tenne, és én nagyon akarom, akkor megkeresem direktben az eladót.

2020. júl. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
51%
#9-nél a pont!
2020. júl. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!