Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakás vásárlásnál hogy működik...

Lakás vásárlásnál hogy működik a letéti díj amit az ingatlanosnak kell fizetni ajánlattételkor?

Figyelt kérdés
Semmit nem tudok erről sajnos teljesen kezdő vagyok a témában.

2020. júl. 18. 21:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
33%
Nagyon zavaros ügy, szerintem engedd el! Csak olyan hirdetést keress a jófogáson amit nem hirdetésdíler rakott fel, mert ezekkel nagyon ráfaraghatsz. Nem csak az átadott pénzt nem látod többé, hanem ha aláírtál a megtekintéskor valamit akkor be is perelhetnek (apróbetűs rész).
2020. júl. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
61%

Én Duna House-on keresztül vettem ingatlant, ott is volt ilyen ajánlati biztosíték. Nem volt vele semmi gond. Előzetesen megbeszéltem az ingatlanossal, hogy mennyit ajánlok, aztán bementem az irodába, megírtuk a vételi ajánlatot, és kifizettem azt hiszem 200.000-et. Erről készült egy elismervény, amiben benne volt, hogy ha meghiúsul az ügylet, akkor visszajár. Szerződéskötésnél ennyivel kevesebb foglalót vittem, hozta az ingatlanos ezt a pénzt és visszaadta nekem, hogy kiegészítsem vele a foglalót.


Korábban én is olvastam ilyen véleményeket, hogy ez zavaros, meg az ingatlanos nem vehetne át pénzt, meg nem tisztázott hogy hogyan kezeli, stb. Viszont előtte már párszor elvitték az orrom elől az ingatlanokat (azokat nem DH-nál néztem), ezért gy döntöttem, hogy bevállalom ezt, ha ez a feltétele a vétel biztosítékának. Nem is volt végül semmi probléma. Ha egy nagyobb, országos ingatlanos hálózatról van szó, szerintem nem kell aggódni emiatt.

2020. júl. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 xswerdy ***** válasza:
82%
de ha mindenképp visszajár, akkor meg mennyiben biztosítja a komolyságot?
2020. júl. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
69%

Gondol egyet a közvetítő, aki nyilván nem alkalmazott, hanem vállalkozó és csődbe megy, akkor hivatalosan buktad a 200ezret

Kis komolyságot

2020. júl. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

#13: Onnantól leveszi az iroda a hirdetést, nem fogad el másoktól ajánlatot. Ehhez kérik a komoly szándék megerősítését az összeg letétbe helyezésével.


Mondom, nekem nem volt gond, de mindenki maga dönti el, vállalja-e ezt így.

2020. júl. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
67%

Az ingatlanos visszavonhatatlan vételi szándéknyilatkozatot írathat alá a vevőjelöltekkel. Általában ehhez hozzá társul a "sok a jelentkező a házra" kijelentés is.

Aláírod, hogy a házat teljes mértékben megismerted, és visszavonhatatlan vételi ajánlatot teszel. A ház árának x%-át (iroda függő) pedig el kell utalnod az ingatlaniroda számlájára.

Ha az aláírás után elállsz a vásárlástól, mert esetleg találsz később valamilyen hibát, esetleg még sem tetszik valami, akkor az ingatlanos a bankszámlájukra elküldött pénzösszeget elteszi zsebre. Ez az úgynevezett bánatpénz.

Velem egy olyan szándéknyilatkozatot akartak aláíratni ami nem alakítható az én igényeim szerint.

Érdemes átolvasni a szerződést. Ha nem tetszenek a feltételek, ne írd alá.


Ez nem számít foglalónak! Tehát ha az eladó meggondolja magát és inkább másnak adja el, akkor a pénzt visszakapod.

2020. júl. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!