Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek egy ház ami...

Szerintetek egy ház ami vélhetően több éve - szerintem 8-9 - lakatlan, nagyon rossz állapotú lehet belül?

Figyelt kérdés

Külsőre semmi gáz nincs vele, de belül gondok lehetnek vele? Penész, pókháló, vakolatleválás, vizesedés vagy micsoda még? Ha a víz le lett engedve, fagyástól nem kell gondolom tartani. Összességében, felújítható-e?


Blokk vagy téglaház, tuti nem vályog, magas építésű.



2018. jan. 10. 09:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szerkezete nem ázott el, akkor megveheted... De nyilván egy diszperzites festés nem lesz elég, tehát komolyabban hozzá kell nyúlni a nyílászárókhoz, gépészethez, stb.
2018. jan. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Minden felújítható, csak pénz kérdése.

Pókháló?:) ... ezt nem gondolod komolyan.

Ha kívülről nem látsz a falakon vizesedést és bent nem volt csőtörés, akkor bent kicsi a penésznek és a vakolatleválásnak az esélye.

Mivel nem volt 8-9 éve szellőztetve, biztos van egy állott szag, de az csak szellőztetés kérdése,

De úgysem veszel meg valamit látatlanban, fogod látni, hogy van e esetleg elmozdult cserép miatt beázás és hasonlók.

Ha statikailag jó, falak nem repedtek, tető fixen és egyenesen áll, akkor a belső felújítás mértékét csak a fantáziád, az igényeid és a pénztárcád szabja meg.

Arra azért számíts, hogy akármilyen rendben van belülről, a villanyvezeték egészét biztosan, de lehet hogy a vízcsőhálózatot is - akár csak részlegesen - de cserélni kell.

2018. jan. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Meg kell nézni belülröl is
2018. jan. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon rossz lehet, igen.
2018. jan. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Alaposan nézd meg kívül-belül, mert ha pl. hegyoldalban van, elindulhatott a löszös talaj és össze van repedve. Ez a ház pedig előbb-utóbb összedőlhet. Láttam már 3 szintes ikerházat is löszös talajú magaslaton, két újjnyi repedésekkel. Azt telekárban sem érdemes megvenni.
2018. jan. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ez teljesen sík talaj, repedés - legalábbis kívülről ami látható az utcáról - nincs rajta egyáltalán, pedig ha jól tudom már 38 éves, és nincs foltozgatásra utaló nyom.
2018. jan. 10. 13:51
 7/13 anonim ***** válasza:

38 év egy magasépítésű téglaház életében nem egy nagy kor, amit 30 évig laktak.

Jól gondolom, hogy a te kérdésed volt, hogy jómódúak a tulajok és nem hirdetik?

Mivel már címüket is tudod, keresd meg őket és érdeklődj, mielőtt megelőz valaki téged!

Ha foglalkoznak veled, nézd meg belülről és ha a megtekintés után is megfelel, akkor ne habozz!

2018. jan. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A nagyobbik baj az, ha salétromos. A csak picivel kisebb baj, ha vizes. Ha kint van a ház teljesen az utcafronton, akkor egyszerűen tedd rá a kezed a falra, én már tapiztam le így házat, mert nem értettem miért olyan olcsó, olyan volt, mint a vizes szivacs. Ha nem ilyen extrém, akkor a vizesedés sötétebb foltokat hagy a vakolaton. (egy árnyalattal sötétebb, mint a vakolat).

Persze, a vakolatleválás szintén a kisebbik baj. Nyolc éve nem lakják, mikor lehetett festetve? Gondold el.

Pókhálócsak száraz helyen van.

Dohos lehet még.

2018. jan. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
28%

Abban az időben, amikor ez a ház épült, még tisztességes, a munkájukra adó szakemberek dolgoztak, olyan anyagokkal, hogy egy atomháborút kibírna. (Szovjet cement, ukrán vasak, stb)

Nem úgy, mint a manapság épülő papírmasé házak, amik nagyon pofásak, de kalap szart nem érnek.

Biztos, hogy a házon majd idővel kell cserélni az ajtókat, ablakokat, szigetelni padlást, talán a falakat is, de ha ezeket megcsináltatod, akkor a leírásod után következtetve, még a dédunokáidnak is lesz házuk.

2018. jan. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Még annyi a kérdés, hogy tégla-e vagy szilikát, más néven "gázbeton".


[link]

2018. jan. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!