Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hány évesen vettetek először...

Hány évesen vettetek először lakást? Hitelt vettetek fel? Ha igen milyet? :) Párommal megelégeltük az albérleteket már.

Figyelt kérdés
2020. szept. 22. 20:13
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
86%

65 millió forint hitelt a büdös életben nem kap két átlagos keresetű ember. Tudod te, mennyi lenne annak a törlesztője? Kicsit még ismerkedjetek az élettel, mert ez az elképzelés nagyon távol áll a realitástól.

Hogy a kérdésre is válaszoljak, én 31 éves voltam, a férjem majdnem 30, mikor tavaly megvettük a házunkat. 19 millió forintért, ebből 14 hitel. Előtte nem volt saját.

2020. szept. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
91%
29 évesen vagyok épp benne, 5M önerő, 10M hitel 20 évre. Belépő szintű lakás Budapest agglomerációjában, sokat spóroltam rá albérlet mellett, szülői segítség nélkül valósult meg. 450 a nettó bérem jelenleg.
2020. szept. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
Még nem dolgoztatok, de már megelégeltétek az albérleteket? Hogyhogy?
2020. szept. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáljatok az elkövetkezendő 3 év alatt egy olyan munkát megszerezni, ami egyáltalán több annál, mint amiből életben tudtok maradni.

Az már önmagában nagy szó lenne.

2020. szept. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%
19 èvesen ez álomszerű. Az utóbbi évek drágulása miatt sokan örülnek ha 25-30 között össze jön nekik. Egyébként a 60 milliós lakásotokhoz kell vagy 15-20 millió önerő. Az honnét lesz? Még olcsóbb lakáshoz sem 1-2 év mire összejön az önrész. Egy megoldás van amit sokan használnak: egy olcsóbb lakáshoz a babaváró 10 milliója elég a hitel ön részének.
2020. szept. 23. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%

Ez most vagy troll kerdes, vagy ritka nagy pofaraeses vár rátok kérdező.

Lattal mar valaha egy milliónál tobb pénzt előben?

A kérdésre, 21 évesen, hitel nélkül, videken vettem kertes házat, 2 ev kulfoldi melobol.

Akkor meg realis ara volt egy háznak.

2020. szept. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem troll kérdés, de másnak hasznos lehet :)
2020. szept. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy troll kérdés, 19 évesen sokaknak semmi fogalmuk nincs az életről, csak álmodoznak. Mondjuk az érdekes, hogy nem dolgoznak, de albiban laknak. Bár lehet, hogy tanulnak, és a szülők fizetik az albérletet.
2020. szept. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%
Én sajnos örököltem 18 éves koromban. Akkoriban még tanultam, esélyem nem lett volna hitelt felvenni. Sőt akkor még örökösödési illeték is volt. Bő fél milliót kellett befizetnem az államnak sárga csekken, a nem létező jövedelmemből.
2020. szept. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%

33 évesen vettük az első házunkat. 6.5M volt, ebből 2-őt a család dobott össze, 1,5-öt a bank kölcsönzött. Hozzáteszem, nem ma volt , és akkor már közel 10 éve dolgoztam, kicsivel átlag alatti bérért. A ház mostani árak mellett olyan 14-15M-t érhet.

Pár javaslat:

A több-tízmilliós lakások/házak nektek felejtősek.

Első pecónak legjobb valami forgalomképes társasházi lakás, ami egy magánéleti vihar után könnyedén eladható.

Lerobbant, felújítandó, világvégén álló házakban fiatalon ne gondolkodjatok.

A helyetekben keresnék valami olcsó albit,és a tanulással, képzéssel foglalkoznék. Jól fizető területen érdemes tanulni. A szép lakásmajd ráér 6-8 év múlva.

2020. szept. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!