Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hány évesen vettetek először...

Hány évesen vettetek először lakást? Hitelt vettetek fel? Ha igen milyet? :) Párommal megelégeltük az albérleteket már.

Figyelt kérdés
2020. szept. 22. 20:13
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
29, te svájci frank alapú hitelt vettél fel vagy mi? Ilyenek nincsenek, ha kicsit odafigyelsz és nem teljesen vaksötéten mész bele a nagyvilágba... érdekes nekem semmilyen életbiztosítás meg egyéb sztorik nincsenek a szerződésemben, van kötelező lakásbiztosítás és egy hitelfedezeti biztosítás amit havonta (negyedévente) fizetnem kell meg a havi törlesztő, fix 10 évre felvéve. Ha előtörlesztek, a tőketartozásom csökken, ergo arányosan csökken a havi törlesztő (és nem a futamidő rövidül!!). Persze ha 5 éven belül visszatörlesztek, vissza kell fizetnem egy-két a bank által kezdvezményként meghitelezett költséget (közjegyző díja pl). Erre is felhívták a figyelmem, illetve én minden bankba úgy mentem, hogy mi a legrosszabb eshetőség és mi az ami az én költségem, a frissen megnyitott számla számlavezetési havidíjától elkezdve minden. És nem vagyok agysebész, pusztán nyitott szemmel járok a világban.
2020. szept. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

Hadd védjem meg a 29-es hozzászólót így kéretlenül is. Nem tudom, hogy az őt fikázók hol éltek a 2000es években, de bizony a devizahitelezéssel a forinthitel kb. tiszta bukó volt-hogy nyomják a chf-terméket.

Bizony voltak termékek forgalomban, amiket ma már törvény büntet. Volt életbiztosítással kombinált termék is, meg mindenszarral is kombináltak is, de a törlesztő mégis vállalhatónak látszott felvételkor, mert a chf árfolyama annyi volt, amennyi. Volt bank, ahol még hitelbírálat (!) sem kellett, csak munkaviszony igazolás.

Jah, utólag, amikor elszálltak az árfolyamok és a bankok vitték a pecókat, akkor jöttek az okosok, hogy úgy kellett, miért nem olvasták el a szerződést, minek írták alá, ha nem értik, stb. Sokan azért írták alá, mert a nem-deviza terméket nem tudták volna törleszteni. Eszi-nem eszi, nem kap mást.

Bármily hihetetlen egyesek számára, nem mindenkinek van a cihában 13 mihály panellakásra, de sokaknak még a fele sem. És ők is lakni akartak olyan lakásban, ami majd egyszer az övék lesz.

2020. szept. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
32, ebben igazad van, ha nem is saját bőrömön, de a szüleimén (sőt ott hatványozottan, mert nem csak lakóingatlan volt svájci frank alapú hitelben, hanem üzleti tevékenységikre felvett hitel is). De egyszer nem hallottam tőlük ezt a dumát, amit a 29-es előadott itt, hogy mindig a Bank nyer meg a Bűn árfolyama blabla. Ember, hitelt veszel fel: persze hogy a bank nyer, miért, mit gondoltál, majd pozitívan jössz ki belőle valaha is mint ügyfél? Nem, kamatot, plusz költségeket fizetsz, de itt nem is kérdés ki "nyer": ők kaszálnak rajtad, te meg a segítségükkel lakáshoz/házhoz juthatsz. Számomra ez win-win.
2020. szept. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
Első ingatlanunk volt, akkoriban. Örültünk, hogy van lehetőség elköltözni otthonról és ha forint alapú hitelt akart felvinni vki azt ugyanúgy lehülyézték, mint most utólag akik azt mondják nagy hülyeség volt CHF hitelet felvenni. Ma már én is tudom mi a helyes és hogyan kell, de anno nem volt más lehetőség. Nincs hitelem egyáltalán sem ingatlanon, sem az autókon, sőt befektetés céljából vettünk még lakást is. Ha akkor nem vesz hülyére minket a bank vagy mi nem vagyunk buták, vagy később mindenféle indokkal nem nyelik le a 9év alatt befizettet pénzt sokkal jobban is alakulhattak volna a dolgok. Utólag könnyű okosnak lenni. Ez igaz a mostani válságra is, de már erre mi tudatosan készültünk így semmilyen formában nem érintet minket.
2020. szept. 30. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

A chf-hez zárójelben annyit, hogy használt autóhoz vettem fel 1M-t. Munkába járáshoz kellett, nem flancolni. A durván 1,5M-s autó teljes részlete a biztosítással együtt chf konstukcióval 30E alatt megállt.

Kiszámoltattam forint alapú termékkel is, mert rossz előérzetem volt.90E, nem elírás, kilencven ezer havi törletsztő jött ki ugyanazon futamidőre!

Ezek a termékek szándékosan lettek így kreálva.

2020. szept. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

Én 2007 év végén vettem fel 6 milliót svájcl frank alapú hitelt, akkor az első törlesztőm 38 ezer forint volt ha jól emlékszem, ez a válság idején felment 75 ezerig. Viszont ha forint alapon kértem volna, akkor már eleve 76 ezer lett volna idulóban, így persze, hogy az ember az előbbit válásztja. Anno OTP-s voltam, de mégsem náluk vettem fel a hitelt hanem az ERSTE-nél, és nem bántam meg, kifogtam egy nagyon lelkiismeretes ügyintézőt, aki most , több mint 10 év után is megismer az utcán. Sőt mikor volt az árfolyamgát lehetőség, akkor még ő keresett, hogy kérjem, és amit megpórolok azt tegyem lakáskasszába, 4 év után meg be tudjuk törleszteni a tőkébe. Így pedig csökkent a törlesztőm is. Lakásbiztosítás meg olyan, hogy azt a bank mindig kéri, hiszen az a fedezet védelmét szolgálja, mint új autónál is, én még kértem ezen felül életbiztosítást is, hogy a fiaim ne örököljék a tartozást ha valami ér.

Most szerintem ennél a CSOK-os helyzetnél is nagy lehúzó az OTP, vagy az is lehet, hogy minden bank. De azt tudom, hogy exem 10 milliót vett fel 25 évre, és 66 ezer körül fizet havonta, így ha nem is változna, akkor is szinte a dupláját fizeti vissza, miközben egy normál lakáshitelnél, meg 12,5 milliót a kalkulátorok szerint.

2020. szept. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

19 évesen 65 milliót vennél fel a pároddal? Ez komoly? Ha el akarod cseszni a hátra lévő életed, akkor hajrá.

Jó indulattal mondom, hogy spóroljatok még sokat és ismerjetek meg egymást jobban közben.

És próbáljátok lentebb adni az igényekbol. Nem azt a vilagot éljük, amikor pályakezdők új építésű, drága ingatlanokat tudnak venni jó környéken.

Valamiből lentebb kell adni.

Nekünk felújítandó, kisebb van. De jó környéken. Ha utóbbit leadjatok, akkor tudtok nagyobbat és újabbat venni. Egyszerre nem fog minden menni 19 évesen.

Nem szabad ekkora hitelekben gondolkozni. Öngyilkosság komolyan.

65 milliót van aki egész életében nem keres.

Egyébként legalább 20-30% önerő kelleni fog. Házasság is előny és stabil fizetés, több évre visszamenőleg.

2020. okt. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!