Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha lenne választásod melyiket...

Ha lenne választásod melyiket választanád: Saját lakás vagy Albérlet?

Figyelt kérdés
Ti melyiket pártoljátok, ha már ott lenne az idő, hogy költözni kell a családi házból? Veszel saját lakást vagy mész albérletbe? Én személy szerint a saját lakást céloznám, mert az mégis a TIED, úgy alakíthatod, rendezheted ahogy akarod és te birtoklod. Így mégis csak otthonosabb. Viszont az albérlet nekem túl rideg. Az sose lesz a tiéd, valaki már birtokolja, te csak "bérled" hogy ott lakhass, limitáltan rendezheted, ha egyáltalán átrendezheted, vagy festheted. Bármikor kirakhatnak onnan. Szerintetek melyik érné meg jobban ha lenne választásotok és lehetőségetek mind kettő közül? Mondjatok érveket és ellenérveket mindkettőre ha lehet. :)

2020. szept. 23. 02:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
53%

"Saját lakás.


Most eleve azt nézzük már, hogy 77 ezret fizettem törlesztőrészletet, egy ilyen lakás bérleti díja meg 140 :D"


Önerővel mizu? Mindig azt hagyjuk ki az egyenletből vmiért, pedig az az 5-8 milla így leírva elég jelentősnek tűnik.

2020. szept. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
41%
Az az 5-8 milla 4-6 év albérlettel egyezik meg.
2020. szept. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
68%
Ezt a kérdést nem a Humor kategóriába szántad?
2020. szept. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
54%

Egyértelműen saját lakás.

Az egy dolog, hogyha valami elromlik, vagy fel kell újítani, nekem kell megoldanom, de ez ér is annyit, hogy saját birtokom van, ahol nem egy idegen kénye-kedvének kell megfelelni, és attól tartani, hogy vajon mikor tesz ki, mert más terve van a lakásával.

Még ha törlesztőrészletet is kell fizetni havonta, az előbb-utóbb lecseng, míg a bérlést a végtelenségig fizetni kell a tulajnak, amíg bérlakásban lakok.

Az érthető, ha valakinek saját lakásra nincs lehetősége, és azért bérel, de hogy bérlakásban jobb lenne, az kizárt.

2020. nov. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!