Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Véleményekre vagyok kíváncsi. ...

Katona Dius kérdése:

Véleményekre vagyok kíváncsi. Ha ti oda jutnátok, hogy saját ház/lakás vásárlása, melyik mellett döntenétek? Egy felújítandó házat vesztek és felújítjátok, vagy egy már felújított házat vesztek?

Figyelt kérdés
Ház vásárlást tervezünk párommal az elkövetkező 2-3 éven belülre, és nem tudunk dűlőre jutni. Ő felújítottat venne, és felújítandót.

#felújítás #ház/lakás vásárlás
2020. nov. 4. 17:01
 1/10 A kérdező kommentje:
Én felújítandót, elírtam, bocsi.
2020. nov. 4. 17:02
 2/10 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Ha most állnék vásárlás előtt szivesebben vennék felújítottat. De úgy is felújítandóra esne a választás anyagiak miatt mert az olcsóbb. Felujitani meg apródonként is lehet. Felujitottnál sok nyűgöt bosszúságot elkerülsz. Viszont nem biztos hogy olyan az is ami pont tetszik.
2020. nov. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én magam újítanám fel, aki olyat vesz az úgy is tudja, h mi a hátulütői. Egy rosszul felújított házzal is lehet annyit szívni mint egy felújítandóval.
2020. nov. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
2 éve vettem házat. Felújítandót vettem. Mivel elég ramaty állapotban volt, így elég olcsón hozzájutottam. A magam ízlésére, ötlete nyomán lett felújítva.
2020. nov. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

Mi felújítottban gondolkodunk inkább. Az okok egyszerűek, informatikusok vagyunk, így aránylag jó a fizetésünk, viszont, nem vagyunk jók se a munkások menedzselésében se a időnk nem lesz sok, se "szaki" ismerőseink nincsenek, akik tudnának "olcsón" segíteni se mi nem értünk hozzá.


Egyelőre kettőnknek nem is kell nagy terület, tehát talán nem is szorulunk rá, hogy évek alatt gyűjtsűk össze a felújításra szánt pénzt és ezzel csökkentsük a kifizetendő ingatlanárat.


Szerintem passzióból ne vegyetek, hacsak nincsenek extra igényeitek. Ha aránylag alacsony a fizetésetek és van szabadidőtök és neki tudtok állni felújítani, akkor lehet rajta spórolni és jó ötlet. Ha hosszútávra (20+ év) vesztek házat, akkor is megérheti venni egy jó helyen lévőt, aztán, ha lesz pénzetek felújítjátok.

2020. nov. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Felújítottat akartunk, az anyagi lehetőségek miatt felújítandót vettünk. Nem bántuk meg, most minden a mi ízlésünk szerint van, és tudjuk, hogy normálisan van megcsinálva. Ja, és így is lényegesen kevesebből kijöttünk, mintha felújítottat vettünk volna meg.
2020. nov. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha van olyan felújított, ami tényleg tetszik és minden rendben van vele, plusz anyagilag is belefér, akkor inkább azt, mert a felújítás elég macerás tud lenni. Ha nincs megfelelő, akkor persze marad a felújítást igénylő.
2020. nov. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nálunk is nemrég volt aktuális kérdés. Kb egy éve nézegettünk már házakat. Felújítottat és felújtítandót egyaránt. A felújítandókat sem akptuk volna meg sokkal olcsóbban, pedig némelyik tényleg nagyon ramaty állapotban volt: beköltözhető éppen de pl a fűtésrendszer azonnali cseréjére volt szükség. Végül találtunk egy szinte újat, pár éves ingatlant. Igaz messzebb a várostól, de beáldoztuk inkább a távolságot. Konkrétan tisztasági festés után beköltözhető, semmit nem kell újítani rajta. Ezt választottuk. Sokat számolgattunk, hogy melyikkel járnánk jobbban. De ha olcsóbban hozzá is jutunk egy felújítandóhoz, lehet nagyobb lesz az újítás többletköltsége, mintha egy jobb állapotút vennénk meg drágábban. Szóval én a felújítottra szavazok.
2020. nov. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Csakis felújítandót, mert ragaszkodom, hogy jó helyen legyen, centrumban, mindenhez közel, jó infrastruktúrával, nem brazilok között.

Ez pedig drága és a magas ára ellenére még nem találtam olyat, ami nekem tetszett is volna.

2020. nov. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenne rá lehetőségem, akkor inkább felújítottat vennék. Számomra túl nagy nyűg lenne a felújítás, ha egy mód van rá akkor inkább elkerülném. Arra azért érdemes lehet figyelni, hogy mikor, milyen célból lett felújítva. Ha csak az eladás miatt, akkor nem biztos, hogy olyan jó minőségben, mintha pl néhány éve saját magának újította fel az eladó.
2020. nov. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!