Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Aki panelban lakik, hogyan...

Aki panelban lakik, hogyan bírja megszokni a panelban áthallatszódó zajokat?

Figyelt kérdés

Most kaptam egy panellakást, ami jó helyen van, tágas is, és örülök is neki, de... egyszerűen ezeket a zajokat nem bírom megszokni. Fentről hallom a kutya körmének kaparását a padlón, olyan, mint egy mellettem levő ajtó túloldaláról jönne. Lépéseket is szoktam hallani. Bármit ráraknak a padlóra vagy húznak, az is mindig döngő zajt csap. Egyszerűen mindig jön valami zaj, vagy innen, vagy onnan, néha elég hangos. Ennyi áthallatszódás a kollégiumi szobámban se volt.


És a másik, hogy állandóan szorongok, hogy akkor tőlem mit hallhatnak. Nem hívhatok át barátokat beszélgetni vagy filmezni a lakásomba? Vagy mi lesz, ha szeretkezem egy csajjal? Bármit leteszek a földre vagy becsukok, sokkal döngőbb hangot ad, mint egy családi házban, amiben eddig éltem.í, állandóan kalkulálgatom, hogy most meddig mehet el a hang. A fürdőben ha leejtem a zuhanyrózsát a kádban, beledöng a beton. Ha köhögök egy hangosat, akkor is hallom, hogy a falak rezonálnak... Nem értem ezt egyszerűen, hogy engedhették emberek, hogy ilyen otthonok épüljenek, ahol nincs magánszféra? Hogy lehet ezt megszokni? Nem tudom, mit csináljak, komolyan. Csak most vettük a lakást, de már azon gondolkodom, hogy mikor adjuk el. Már bánom, hogy nem téglát vettünk...


2020. dec. 13. 18:28
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
82%

Gyerekként éltem blokkházban, sosem tűnt fel, hogy különösebben zajos lenne. Aztán felnőttként több helyen is éltem Budapesten és környékén panelben. Az utolsó élményem volt tragikus. Ott valami ukrán vendégmunkások éltek alattam, állandó népzene bömbölt, ordítva kommunikáltak (valószínű alapból hangosabb a hangszínük, mint amit megszoktam), a fűtés korszerűsítés után a csőáttörések sem lettek rendesen tömítve, úgyhogy a fürdőben konkrétan le tudtam volna köpni hozzájuk. Ha feküdtem a kádban és közülük is zuhanyzott valamelyik, konkrétan olyan érzésem volt, mintha együtt fürödnék velük. Ha ott volt a nagy család 1-2 hétig, akkor konkrétan nem lehetett megmaradni a lakásban, szólni nem mert nekik senki, jól megtermett férfiak voltak...

Tény, hogy a régi gangos téglák a legjobb hangszigetelők (ha nincs sok kicsi egységre osztva egy nagy lakás valami kókány módon), de nekem annyira nem tetszett ezek hangulata sosem, hogy nem vennék. Az általános állapotokról nem is beszélve.

Mi újszerű (10 éves) tégla társasházban élünk jelenleg. Itt is áthallatszik a szomszéd. Értem azt, ha leesik valami, ha a kutya a rágócsontját hurcibálja felettünk, ha a falszomszédnál dübörög a zene, vagy klopfolja az ebédhez a húst. Ezek nagyon tompa zajok, amik engem őszintén szólva egyáltalán nem zavarnak. Tudomásul veszem, hogy élnek körülöttünk, semmi elviselhetetlent nem művelnek.

Ennél valóban nem volt kellemesebb, amikor gyerekként arra keltem, hogy a szomszéd sövényt nyír, vagy egész éjjel ugat a kutyája, falunap van, vagy esküvő és zenére vonul a násznép előttünk már korán reggel, vagy a kedvencem... Szimplán csak átordít Gizi néni az út egyik oldaláról Kati néninek a túloldalra, hogy megbeszéljék ki mit főz aznap. Én a blokkház után egy nagyváros melletti faluban így nőttem fel, megtanultam, hogy élnek körülöttem, valószínű ezért nem zavar most sem különösebben ez a tény.

Arra szoktunk figyelni, hogy mi se legyünk különösebben zavaróak, de azért nem járunk lábujjhegyen. Illetve ami szerintem a legfontosabb, az a tudat... A tudat, hogy nem egy életre tervezünk ebbe a lakásba, ez csak egy átmeneti állomás, amíg elő nem teremtjük egy családi ház árát és meg nem találjuk az álom otthont!

2020. dec. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
71%

És családi házban nőttem fel falun.


Most városban lakom pár éve panelban. Én nem értem ezeket a "minden zaj áthallatszik" kommenteket. Én szinte semmit sem hallok.


Vagy én lakom egyedül egy társasházban, vagy ti vagytok éles fülűek :D

2020. dec. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
0%
A panel az olyan, hogy "vagy megszoksz, vagy szopsz".
2020. dec. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
44%
22-es szerencsés vagy, vannak olyan társasházak,ahol csend van,de az ritka
2020. dec. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
81%

" A kerti partiknál is ugyanez van,de az olyan ritkán van szerencsére,hogy nem mérvadó"


Azzal nekem nemcsak a zaj volt a gond. Sőt, nem az volt a fő gond, hanem a füst, ami átjön, és beeszi magát mindnehova, hajba, ruhába, lakásba.

2020. dec. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
66%

Igazából ez minden társasház velejárója. Főleg az újépítésűeknél élmény, hogy kifizeted a horror árakat, és moslék a minősége.


Nagypolgári, nem leválasztott téglalakás a nyerő :)

2020. dec. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
0%

Akik még 8-10 millióért vették meg a panellakásukat mert csórók voltak, az teljesen érthető volt hiszen ennyit ért, és a rengeteg felmerülő probléma miatt nem is ért többet.

Aki viszont ugyanezekért 40-50-60-70 milliót adott, az egy lúzer.

2020. dec. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
88%

Rigips blue acoustic gipszkarton előtét falakat raksz azokra a felületekre ahol szomszéd van és isver akusto-t meg bele. De a legjobb ha a külső falakra is kerül. kb 7 cm-el megy össze a lakás, ezt a mennyezettel is meg lehet csinálni. A falakon ha még belefér akkor 2 réteg kartonnal sokkal jobb lenne.

Nem tökéletes, de sokkal jobb lesz a hanggátlás.

2020. dec. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:
És ez működik így, csak az egyik oldalról? Tehát ha én teszem a plafonomra, akkor nem szűrődnek át majd a hangok a felettem levőtől?
2020. dec. 15. 12:50
 30/37 anonim ***** válasza:
100%

kb 15-20 dB-el növekszik meg a hanggátlás, ha 2 rétegbe van rakva.

Egy tégla lakás válaszfal hanggátlásának szabvány szerint 40dB kell lennie.

2020. dec. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!