Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Aki panelban lakik, hogyan...

Aki panelban lakik, hogyan bírja megszokni a panelban áthallatszódó zajokat?

Figyelt kérdés

Most kaptam egy panellakást, ami jó helyen van, tágas is, és örülök is neki, de... egyszerűen ezeket a zajokat nem bírom megszokni. Fentről hallom a kutya körmének kaparását a padlón, olyan, mint egy mellettem levő ajtó túloldaláról jönne. Lépéseket is szoktam hallani. Bármit ráraknak a padlóra vagy húznak, az is mindig döngő zajt csap. Egyszerűen mindig jön valami zaj, vagy innen, vagy onnan, néha elég hangos. Ennyi áthallatszódás a kollégiumi szobámban se volt.


És a másik, hogy állandóan szorongok, hogy akkor tőlem mit hallhatnak. Nem hívhatok át barátokat beszélgetni vagy filmezni a lakásomba? Vagy mi lesz, ha szeretkezem egy csajjal? Bármit leteszek a földre vagy becsukok, sokkal döngőbb hangot ad, mint egy családi házban, amiben eddig éltem.í, állandóan kalkulálgatom, hogy most meddig mehet el a hang. A fürdőben ha leejtem a zuhanyrózsát a kádban, beledöng a beton. Ha köhögök egy hangosat, akkor is hallom, hogy a falak rezonálnak... Nem értem ezt egyszerűen, hogy engedhették emberek, hogy ilyen otthonok épüljenek, ahol nincs magánszféra? Hogy lehet ezt megszokni? Nem tudom, mit csináljak, komolyan. Csak most vettük a lakást, de már azon gondolkodom, hogy mikor adjuk el. Már bánom, hogy nem téglát vettünk...


2020. dec. 13. 18:28
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:

És egy panelnak?


Nem vagyok mérnök, de egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy ha én az én plafonomra teszek valamit, akkor ne halljam a döngést a felső szomszéd padlójáról... hiszen a hang végigterjed a betonon, nem? Vannak olyan döngések, amik nem is tudom, honnan jönnek, de kb. a fél ház belezeng.

2020. dec. 15. 14:24
 32/37 anonim ***** válasza:
Nem tudom nézz utánna
2020. dec. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:

az a helyzet, hogy a beton vezeti a hangot, ezért nehéz sokszor behatárolni, hogy honnan jönnek a zajok. Lehet, hogy az alsó szomszéd üvölteti a zenét, de te hallod felülről, oldalról, alulról is..


Telibeszigeteléssel ez a gond, hogy alulról nem tudod úgy szigetelni. Rámegy csomó pénzed, és ugyan úgy hallani fogod ha közvetlen szomszéd csinálja a zajokat.

2020. dec. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
50%
Üdv a csapatban! Most lakok itt 2 éve ebben a pokolban. Elso emelet. Pasim mindig is panelban lakott ot nem zavarjak a zajok. En vilag eletemben kertes hazban laktam es megorulok itt,2 ev utan is. Jovore mi eladjuk ,mert mar 8kg-ot fogytam,mert àllandoan valami zajt hallok es frusztral. Idegesit nagyon a folyamatos zaj. Szerintem Te is add el minnel elobb,mert Te sem fogod megszokni szerintem. Mi kertes hazban nottunk fel es nem ilyen zajdobozban.
2020. dec. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudtam megszokni, hogy beleszülettem :D Amúgy az 1800-as évek végén épített kollégiumom falai sokkal rosszabbak voltak, konkrétan a normál hangerejű beszélgetést is lehetett hallani a szomszédból.

Én azt nem tudom elképzelni, hogy mások hogy tudnak úgy élni, hogy zokniban és pulóverben alszanak, mert családi házban hideg van, vagy azon szenvednek hogy télen hova teregessenek, mert penészedik minden, meg hogy van kedvük/erejük/idejük munka után még füvet nyírni/virágot öntözni/bokrot metszeni/ereszcsatornát pucolni vagy bármi mást a kertben csinálni.

2020. dec. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
100%

34es azért erősen fullba tolja a kretént.. :D


gyakorlatilag az összes társasházban fennállnak ezek a zajok.


Családi háznál meg az utca összes kutyája ugat, reggel kaszálja a füvet a szomszéd, utána flexel stb..


aki egyáltalán nem bírja elviselni a körülötte lévő életet az költözzön ki egy tanyára szerintem

2020. dec. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
36-os. Én megértem a 34-est. Zaj és zaj között is van különbség. A társasházi zajnál az is frusztráló,hogy nem olyan hangos mint egy kutyaugatás,vagy egy fűnyíró és mégis hallod a szomszédból,így azért lehet tudni,hogy ha én csinálok zajokat,azt ők is hallják. Apósom nagyon vidékről költözött 40 éve panelba,és mikor mi megyünk hozzá látogatóba, folyamatosan csitítja a gyerekeinket, hogy ne hallják a szomszédok. Ő már menekülne,de anyósom nem. Neki kényelmes a az 50m2-t tisztán tartani,ő inkább elvisel mindent,de nem menne kertesbe.
2021. jan. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!