Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Aki panelban lakik, hogyan...

Aki panelban lakik, hogyan bírja megszokni a panelban áthallatszódó zajokat?

Figyelt kérdés

Most kaptam egy panellakást, ami jó helyen van, tágas is, és örülök is neki, de... egyszerűen ezeket a zajokat nem bírom megszokni. Fentről hallom a kutya körmének kaparását a padlón, olyan, mint egy mellettem levő ajtó túloldaláról jönne. Lépéseket is szoktam hallani. Bármit ráraknak a padlóra vagy húznak, az is mindig döngő zajt csap. Egyszerűen mindig jön valami zaj, vagy innen, vagy onnan, néha elég hangos. Ennyi áthallatszódás a kollégiumi szobámban se volt.


És a másik, hogy állandóan szorongok, hogy akkor tőlem mit hallhatnak. Nem hívhatok át barátokat beszélgetni vagy filmezni a lakásomba? Vagy mi lesz, ha szeretkezem egy csajjal? Bármit leteszek a földre vagy becsukok, sokkal döngőbb hangot ad, mint egy családi házban, amiben eddig éltem.í, állandóan kalkulálgatom, hogy most meddig mehet el a hang. A fürdőben ha leejtem a zuhanyrózsát a kádban, beledöng a beton. Ha köhögök egy hangosat, akkor is hallom, hogy a falak rezonálnak... Nem értem ezt egyszerűen, hogy engedhették emberek, hogy ilyen otthonok épüljenek, ahol nincs magánszféra? Hogy lehet ezt megszokni? Nem tudom, mit csináljak, komolyan. Csak most vettük a lakást, de már azon gondolkodom, hogy mikor adjuk el. Már bánom, hogy nem téglát vettünk...


2020. dec. 13. 18:28
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem a gyerekkori megszokás kérdése.

Aki "csöndes" falusi, kertvárosi környezetben nőtt fel, az nem tudja elviselni a sűrű, "zajos" városi lakásokat. (Az idézőjelek azt jelzik, hogy ezek azért sarkított előitéletek: falun a szomszéd kakasa kukorékol fel hajnali kettőkor, meg a kutyája ugat, de az ugyebár olyan meghitt... És az sem igaz, hogy minden panelben elviselhetetlenül áthallik minden.)

Aki már gyerekként is társasházban élt, az meg nem érti, miért érdekes az, ha hallani, ahogy a szomszédban dugnak éppen.

2020. dec. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:
Itt nem arról van szó, ami rémtörténeteket olvasok, hogy tényleg még a köhintést is hallani lehet meg effélék, hanem egyszerűen ezek a tompa zajok idegesítenek. Tényleg mintha nem lenne semmi magánszférám.
2020. dec. 13. 19:27
 13/37 anonim ***** válasza:
36%

Olyan vékonyak a falak, hogy ha szeretkezel, a szomszédod élvez el.

:)

2020. dec. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
16%

A panel a lakhatás legalja.

Amúgy bármelyik -igénytelenebb- hajléktalan még cserélne is velük.

2020. dec. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
12%
Ha meghallod hogy vmelyik szomszéd rotyogtat akkor rá tudsz licitálni. Kialakulhat egy kisebb fing háború!
2020. dec. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
0%
Az a legjobb, amikor valamelyik megzakkant paneltroli éjjelente koncertezik a radiátorcsővel.
2020. dec. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
23%
Én sem tudom, itt annyira nagyon nem hupogak, de a szomszéd tv-je szinte egész éjjel megy, nem is tudok a nagyszobába aludni. Meg rendszeresen bug valami, idegeimet örli, az egyik biztos, hogy a feleztem lévő lakás wc elszívója, de a másikat nem tudom. Legszivesebben felmennék a felső szomszédhoz, és szétverném a tetves elszívóját.
2020. dec. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
31%
sehogy, nem is fogom hanem elköltözök minnél hamarabb
2020. dec. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
96%

Én világéletemben társasházban laktam.

Tavaly nyáron egy hetet töltöttem falun egy ismerősömnél. A belvárosi lakás a béke szigete ahhoz képest.

Kutyák őrült ugatása, flex, fűnyírás, kerti partik hada...

2020. dec. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
24%
11-es, nem biztos hogy elég a gyerekkori megszokás.Sok szexet végighallgattam,és engem is végighallgattak jónéhányszór. Tudtam,hogy melyik szomszéd kislány aktív már. :D Viccet férletéve,6 éves koromtól majd 2 évtizedig panelban éltem, de azóta kertesben. Már nem tudnék visszamenni panelba. Apósomék még mindig ott laknak,de mikor ott vagyunk,folyamatos stresszben vannak,hogy halkabban,mert meghallják. Vidéken a munkával járó zajokat meg lehet szokni,mert ugye mi is zajongunk a kerti szerszámokkal,a szomszéd szexuális élete viszont itt nem ismert. Egyetlen zavaró dolog van,az a hangos zene,mikor dübörög a szomszéd ház,de ez sem legális,mert zenét csak úgy hallgathatna,ha nem zavar engem a saját birtokomon. A kerti partiknál is ugyanez van,de az olyan ritkán van szerencsére,hogy nem mérvadó
2020. dec. 14. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!