Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Albérlet vagy saját ingatlanra...

Albérlet vagy saját ingatlanra gyűjtés?

Figyelt kérdés

155 ezres fizetésem van.

Nem rég kezdtem.

Családdal élek, de szeretnék saját lábamra állni.

Melyik érné meg jobban?

Olcsó albérletbe menni vagy gyűjteni saját ingatlanra de évek múlva lesz csak sajátom. Ennyi fizetéssel melyikbe lenne érdemes belevágni?

Nem hajt a tatár annyira.



2021. jan. 9. 18:04
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
10.akkor mit kezdjek?
2021. jan. 10. 00:06
 12/20 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom. 100ban már a rezsi is benne lenne?

De meg úgy is necces.. A havi kaja simán van 35 ezer. Még egy kisétkű embernek is.


155000-100000-35000=20000


Havi 20 ezred maradna minden másra. Míg otthon beleadsz 20at a rezsibe, 35ért ugyanúgy veszel magadnak kaját és tisztán marad 100 ezred amiből persze kellköltened közlekedésre vagy bérletre, szórakozásra stb, de a fizud felét félre tudnád tenni.

2021. jan. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

itthon nem kérnek tőlem semmit.

a fizetésem felét vagy egészét is félre tudnám tenni sokszor.

ezért gonoltam a sajátra is de saajnos ez nagyon sokáig tartana.

2021. jan. 10. 00:10
 14/20 anonim ***** válasza:
Ez esetben viszont még inkább maradj otthon. Ha csak 130 ezret teszel félre, akkor 5 év alatt lesz 8 milliód plusz a kamatok. Ebből lakást nem veszel, de önerőnek nagyon jó. Vidéki nagyvárosban 20 millióért 1-1,5 szobás lakást tudsz venni. 12 millió hitelnek a törlesztője kb havi 60 ezer ft 20 éves futamidő mellett. Persze 5 év múlva magasabbak lesznek a lakásárak, de a fizud is nőni fog, vagyis többet tudsz félretenni is.
2021. jan. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

14.ez szuper akkor. :)

én is pont 5 évet sszámoltam erre.

innentől meg lehetne akár hitel is?

2021. jan. 10. 00:42
 16/20 anonim ***** válasza:
Igen, 30 vagy 40% önerő mellett nagy eséllyel adnak hitelt.
2021. jan. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

16.hitelt amúgy kézpben kapnám pénzben vagy kinek megy a hitel pontosan?

meg ha megkapom akkor azt vissza is kell fizetnem? azazha mevan a hitel ami hiányzik a házhoz akkor tulajdonképpen meg van a ház és utána fizetem vissza?kicsit zavaros ez ahitel :D

2021. jan. 10. 00:47
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy?

Ha van egy 25 millió forintos lakás ami megtetszett, annak min. 20, de inkább 30-35 százalékával kell rendelkezned készpénzben. Ekkor igényelhetsz hitelt a banktól, aki a maradékot kifizeti az eladónak (plusz te az önrészt), te pedig havi törlesztést fizetsz a banknak 1-5-10-20-50 évig, attól függ mennyi hitel kell milyen kondíciókkal. Beköltözöl az ingatlanba és fizeted a banknak a tartozásod a lejáratig vagy ameddig meg nem halsz.

2021. jan. 10. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
23. vagyok :)
2021. jan. 10. 01:00
 20/20 anonim ***** válasza:

Még tök jó fiatal vagy, én már 27 vagyok, nekem nincs olyan sok időm lakásra gyűjteni mint neked :D


Ez esetben nem gondolkodnék az otthonmaradáson. Szerintem 30 felett sem ciki otthon lakni, a te esetedben pláne nem lenne az. 5 év múlva is csak 28 leszel, otthon is lehetsz "önálló". Főzhetsz, moshatsz, teregethetsz magad után. Besegíthetsz a háztartásba, elmehetsz bevásárolni stb.


Én a helyedben otthon maradnék és nem mennék albérletbe. A te esetedben felesleges pénzkidobás lenne. Írtad, hogy nem kell hazaadnod pénzt. Ez esetben a fizud 75%-át tedd félre, nagyjából 120 ezer forintot és évenként összegyűlik 1.440.000 Ft. Vegyél belőle állampapírt, legalább a pénzed értéke megmarad, ha sok hozamot nem is kapsz érte.


Ha esetleg a szülők is tudnak segíteni neked 2-3 millió forinttal, akkor lenne 10 milliód 5 év múlva és az már bőven elég lenne egy lakáshitelhez. (számolj egyharmados önerővel, az a biztos).


Ha időközben pedig rád talál a szerelem, akkor pedig a pároddal közösen tehettek félre saját lakásra :)

2021. jan. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!