Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha megkérdezném, akkor mit...

Ha megkérdezném, akkor mit választanátok, egy tetőtéri lakást vennétek ilyen esetben, vagy inkább egy panelbe (panelszerű) társasházba költöznétek?

Figyelt kérdés

Igaziból ez a két legszimpatikusabb választás, mivel csak 50 milliónk van lakásvásárlásra (amit aránylag nyugodtan fel merünk venni). Nyilván panelt picit olcsóbban is tudunk találni, de családi házrész úgy tűnik, hogy ennél olcsóbban nincs, viszont ezekhez már mini kert elég gyakran van (kb. egy éve nézzük a hirdetéseket és tekintjük meg a lakásokat, ha van olcsóbban, akkor a helyszínen mindig kiderül valami, ami miatt elvetjük).


Ti melyiket választanátok és miért?


2021. febr. 9. 16:52
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
94%
A jó állapotú panel. Tetőtérbe nem mennék.
2021. febr. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2021. febr. 9. 18:35
 23/25 anonim ***** válasza:
51%

Én sem alapoznék a nagyszülők közelségére.

Egyszerűen nincs ertelme emiatt lekorlatozni magatokat ilyen szinten.

Meddig fognak járni a nagyszülők rendszeresen? Maximum néhány évig ha bírják majd a gyerekekkel. De házat meg egy egész eletre veszel. 50 év múlva is ott fogsz lakni amikor a nagyszülők már rég nem lesznek.

Szerintem oldjatok meg ezt valahogy másképp.

Ez rengeteg pénz 100% hogy nem nyomorognek ennyiből panelban. A gyerekeknek is jobb lesz ha tudnak majd a kertben játszani sütögetni stb

Szerintem 10 év múlva már nagyon bánni fogod, hogy erre alapoztál.

Keressétek azt az ingatlant ami árban megfelelő ahol kényelmesen elfértek es ahol eltudod magad képzelni 50 év múlva is.

2021. febr. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

#23


Köszönöm, de mint írtam a családi ház nem játszik.


Alapból kevésbé szimpatizálok vele, mint egy sorházzal vagy társasházzal, mert nem szeretek se felújítani se a kertet karbantartani, a férjem egy darabig biztos csinálná, de neki sem ez a hobbija, és van egy agglomerációban lévő családi nyaralónk is, amit szintén karban kell tartani, de annyira élvezzük a kertet, hogy tavaly kétszer voltunk kint egész évben, és ebből az egyik szerelés miatt volt.


Illetve mint írtam lenne egy apróbb, 40-100 nm-es kertrészünk, ha a családi házrészt (tetőtér) választjuk.


Ezen kívül a gyerekek iskolás kora előtt tervezünk újra költözni, egy 5-7 éven belül, szóval ez ilyen “első lakás” lenne.


Továbbra is az érdekelne, hogy osztatlan közös tetőtér vagy panelszerű társasház, mondjuk nagy terasszal?

2021. febr. 10. 02:23
 25/25 anonim ***** válasza:
100%
Az árakat amik meg vannak adva, nem kell komolyan venni. Most nagyon sokat le lehet alkudni. Egyesek szerint 10-20%ot is. Szerintem ezt is vedd figyelembe, mielőtt döntesz. Ha 5-7 év múlva el akarod adni, akkor lehet, hogy csokot se kapsz rá, mert asszem ott 10 évig maradni kell. De mindegy, ha belátható időn belül költözni akarsz, akkor olyat vegyél, amit könnyen el tudsz adni, és ez nem a tetőtér/házrész lesz sztem.
2021. febr. 10. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!