Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért gondolja az eladók...

Miért gondolja az eladók jelentős része, hogy az ő ingatlana aranyat ér?

Figyelt kérdés

Budapesten szeretnék külkerületben 2 szobás lakást venni nagyon max. 24m értékben. Többet megnéztem már, és néha leesett az állam, hogy milyen helyeket áraztak be mennyiért.

35m2, bejárati ajtó fölött kábelek lógtak a falból, be volt ázva/penészedve a konyha, ingatlanos szerint csak max. 300ezer a felújítás... a lakás 21 millió (gondolom, le lehet alkudni 20-ra, és örülhetek magamnak). Máshol jó állapotú, 40m2-es kuckó, viszont 9-ik emelet, tömegközlekedés 30 percre gyalog - mondja, hogy ugyan 23-ért hirdette, de van már jelentkező, aki 26-ért is vinné. Akkor 1., miért nem adod el neki, 2., miért hazudsz. A lakás egyébként 1 teljes éve volt már hirdetve.

Ingatlanos oldalon rengeteg a hirdetés, ami már legalább egy éve fenn van, de valahogy makacsul kitartanak az ár mellett. Mi ennek az oka?



2021. márc. 14. 21:53
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

9: Ott egy picit árnyaltabb a helyzet:

[link]

2021. márc. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
9: Elmegy az bruttó 300-nak is...
2021. márc. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
Azért 225 ezer nettó elég jó mediánbérnek, 5 éve még alig 120 ezer Ft volt, ez már álom.
2021. márc. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

Hát ez 195 ezres nettó kb és a statisztikában nincsenek benne azok a cégek, akik valószínűleg a legkisebb bért adják a dolgozóiknak. Továbbá ezeket az adatokat korrigálják a várhatóan zsebbe kapott pénzzel, bár erre nem mernék mérget venni, viszont lusta vagyok utánanézni, de ha igaz, akkor a bejelentett bérük még ennél is alacsonyabb az embereknek.


Ha 5 éve valóban 120 volt a medián (bár szerintem több), akkor az inflációval korrigálva mai értéken kb 153, szóval hatalmas előrelépés nem történt.

2021. márc. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
Én katásként tudtam összeszedni Budapesten tavaly havi 4-500 körül, ami ugye munkáltatónak "adómentes", nekem havi 50. Én azt tapasztalom, hogy mindenki magasabb bért akar, mindenki kevesli, amennyit épp keres, mindenki külföldre mutogat (jogosan), a pofátlanabbja simán behazudja a milliós fizetést. Tapasztalatom szerint egyedül vezetői pozikban áll meg a félmilliósnál magasabb havi bér, az átlag alkalmazotti bér Budapesten véleményem szerint 200-300 között mozog nettóban, kiemelt terüelteken, pl. IT lehet akár 450, ha már pár éve ott dolgozol és specifikus munkát végzel.
2021. márc. 15. 20:17
 16/31 anonim ***** válasza:
64%
Itt Békés megyében vidéken már egy nettó 150-160 ezer már kiemelkedő nagyon jó fizetésnek számít 160 órában, jó szakmával. Betanított munkával meg minimálbér. Nagyon szét van esve az ország bérek tekintetében.
2021. márc. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

"IT lehet akár 450, ha már pár éve ott dolgozol és specifikus munkát végzel."


Szoftverfejlesztő vagyok, katával 800 fölött keresek. Mondjuk ha minden munkáltatói levonást meg adót úgy fizetnék mint egy alkalmazott, akkor valóban ez kb 450 körüli összegnek felelne meg. De azért hidd el, hogy nálam sokkal-sokkal nagyobb fizetéssel is ismerek embereket ebben az iparágban. A sokkal nagyobb alatt értem a 2-3x-os szorzót és ők is maximum alsó szintű "vezetők". Lehet baromira sokat keresni, csak keveseknek adatik ez meg. De pl. az én fizetésem egyáltalán nem átlag feletti (a szakmában).

2021. márc. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
Ja de a statisztikához hozzászólva ismét: a katás jövedelem nem munkabér, ezért tuti hogy nem is szerepel a statisztikában. Viszont a leggazdagabb emberek szintén nincsenek benne, mert ők szintén nem bérként veszik ki a cégeikből a pénzt, hanem inkább osztalékként.
2021. márc. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor vettem lakást mikor az árrobbanás volt (sajnos nem előbb), és tényleg kegyetlen volt amit leműveltek a tulajok meg az ingatlanosok is. Kb pondró számba se volt véve a vevő, mert tényleg számtalan vevő volt a piacon. Minden nyamvadt panellakást ékszerdobozként hirdettek a prolik.

Volt akit felhívtam és meg se adta a címet mert én csak egy "hiteles" vevő voltam. Megmondták többször látatlanba hogy nekem nem adják el, mert őket BEFEKTETŐK keresik. Stb. Lekezelés, lenézés, hazugságok, hitegetés, taktikázás, minden volt. Egy életre megtanultam, mennyire undorító faj az ember. Ahhoz képest már javult a helyzet,örülj hogy nem 2 éve akartál vásárolni.

2021. márc. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
78%

Én is most nézegettem a nem belvárosi, pesti oldali, emberi állapotú lakásokat. Se nem luxus, se nem újépítésű, csak szimplán lakható állapotúak és 40-45 négyzetméteres méretnél is 35 milliótól indul a buli.

Kérdem én: mégis ki a franc fogja ezeket megvenni?

- Ingatlanáremelkedésre apelláló befektető nem, mert nem várható emelkedés, legjobb esetben is inkább stagnálás.

- Hosszú távú lakáskiadásban gondolkodó befektető nem, mert a MÁP+ kockázat nélkül is hoz ennyit.

- Airbnb-s befektető nem, mert kérdéses a jövője és ilyenre amúgy is belvárosi lakás kell, nem Hungárián kívüli.

- CSOK-os, babaváró hiteles, családalapító vásárló nem, mert ezekben jellemzően egy hálószoba van, nem lenne a gyereknek normálisan hely.

- Fiatal egyedülálló, esetleg gyermeket (még) nem tervező fiatal pár nem, mert megeszem a kalapomat, ha túl soknak van erre 35-40 millája.


Én esetleg megvehetném az IT-s béremből, de én meg azt mondom, hogy ennyiből 25-30 évig élek gond nélkül albérletben, mint Marci a hevesen és sosem kell felújításra költenem és mobil maradok, a ház vételára meg parkolhat állampapírban is.

Kíváncsi vagyok meddig ragadnak a piacon ezek a lakások...

2021. márc. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!