Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért gondolja az eladók...

Miért gondolja az eladók jelentős része, hogy az ő ingatlana aranyat ér?

Figyelt kérdés

Budapesten szeretnék külkerületben 2 szobás lakást venni nagyon max. 24m értékben. Többet megnéztem már, és néha leesett az állam, hogy milyen helyeket áraztak be mennyiért.

35m2, bejárati ajtó fölött kábelek lógtak a falból, be volt ázva/penészedve a konyha, ingatlanos szerint csak max. 300ezer a felújítás... a lakás 21 millió (gondolom, le lehet alkudni 20-ra, és örülhetek magamnak). Máshol jó állapotú, 40m2-es kuckó, viszont 9-ik emelet, tömegközlekedés 30 percre gyalog - mondja, hogy ugyan 23-ért hirdette, de van már jelentkező, aki 26-ért is vinné. Akkor 1., miért nem adod el neki, 2., miért hazudsz. A lakás egyébként 1 teljes éve volt már hirdetve.

Ingatlanos oldalon rengeteg a hirdetés, ami már legalább egy éve fenn van, de valahogy makacsul kitartanak az ár mellett. Mi ennek az oka?



2021. márc. 14. 21:53
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
210: szerintem ez az eddigi legpontosabb válasz és nem azért, mert most ezt szeretném hallani. Nem keresek én sem rosszul, írtam mennyit, szóval ezeket a külkerületi lakásokat ilyen áron nem tudom ki akarja majd megvenni. Pedig én még úgy szertettem volna, hogy albérletbe kiadom az egyik szobát, de már erről (is) le kell mondanom, hacsak nem magáról a vásárlásról is egy időre.
2021. márc. 15. 22:35
 22/31 A kérdező kommentje:

Nézzétek meg ezt:


[link]


Látszik, hogy cigánylakás, de jó állapotú, még azt mondanám rendben is van, a csiricsárékat le lehet szedni. Aztán megnézed, hol is van. Arról egy szó sem esik, hogy hazafelé vélhetően megkéselnek.

2021. márc. 15. 22:40
 23/31 anonim válasza:
miért késelnének meg? laktam arrafelé pár évet, soha nem éreztem, hogy veszélyben lennék. ha jól tudom, a deák téren szoktak késelni
2021. márc. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
23: párom lakott arra, rendszeresen zaklatták, követték, beszóltak neki csövesek, cigányok, beávándorló bűnözők. A megkéselés lehet túlzás, de köztudottan a legalja él arrafelé.
2021. márc. 16. 00:07
 25/31 anonim válasza:
39%

értem mire gondolsz. nekem nagyon tetszett a csarnok körüli rész sokszínűsége, ami sokszínűség nyilvánvalóan magával hozza a kevésbé szimpatikus embereket is. lányként lehet, hogy ijesztőbb, nem tudom.

hogy kinek mi a legalja, az nagyon különböző lehet. szerintem a legalja felcsuton lakik, meg a szépvölgyi úton

2021. márc. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

"- Maga igen rosszhírű környéken lakik, ugyebár...

- Igen, közel van a Parlament."

2021. márc. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim válasza:
31%
nézd te paraszt, én normálisan beszéltem veled, de láthatóan másra van igényed. az, hogy az eltorzult fideszes agyad mit szarik ki a világba, nem érdekel. a mindenfelől ideáramlott bűnöző hulladéknak a szara értékesebb, mint te valaha leszel. undorító, hogy ilyen tetves agresszív görények élnek a világon. kuporgassad csak a forintjaidat, meg fikázzad az eladókat, mert nem tudsz megvenni egy normális lakás, te szerencsétlen ostoba tapló
2021. márc. 16. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

28 - érdekes, hogy egyből fideszes lettem, amiből csak következtetni tudok, hogy te melyik oldalra sorolod magad. A földtől elrugaszkodott, beteg és agresszív világképed, amibe a korlátlan tolerancia nyomán minden és mindenki belefér, kivéve a "fideszesek" meg gondolom a "nácik" mindössze azt árulja el, hogy egy agymosott idióta vagy és önálló véleményed nincsen.

Ha valóban olyan felvilágosult értelmiséginek akarod érezni magad, mint amilyennek a szélhámos gazember példaképeidet tartod, akkor tanulmányozd előbb a magyar nyelvtan szabályait.

2021. márc. 16. 01:09
 29/31 anonim ***** válasza:
100%
21es: kihagytad a számításodból az inflációt. Egy lakás mindig egy lakás árát fogja érni. 10 év múlva is. 1millió forint viszont nem fog mindig 1millio firintot érni. A pénz értéktelenedik el. Hiába fektetek be 1milliót máp+ba, ha 5 év múlva kapok érte 1250000et (durván számolva), viszont csak annyi terméket tudok belőle venni, mint ma 900000 ft-ért. Több pénzt kaptam, de az értékéből vesztettem, így mégis kevesebb dologhoz jutok hozzá a pénzemből. A lakás nem veszít az értékéből. A pénz igen.
2021. márc. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

" A lakás nem veszít az értékéből. A pénz igen."


Hol voltál 2008 és 2014 között? :D

És én itt most nem is azt gondolom, hogy ha berakom MÁP+-ba a pénzemet, akkor annak a tényleges értéke sosem csökkenhet. De, csökkenhet, viszont ez egy bármikor bevethető, likvid vagyon marad, egy lakással, amire fel kell vennem 15-20, vagy akár több millió forint hitelt, viszont egy horgony marad, plusz én a jelenlegi gazdasági és járványügyi helyzetben nagyon félnék a hitelektől. Persze tudom, hogy most az a menő, amikor valaki csupasz seggel vesz fel 60-70 milliós hiteleket, úgy hogy még az önerő is hitel meg állami támogatás, de én ennyire "bátor" nem vagyok.

2021. márc. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!