Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi a véleményetek Budafokról?

Mi a véleményetek Budafokról?

Figyelt kérdés
Lakást szeretnénk vásárolni Budafokon, tehát a 22.kerulet északi részén, azt szeretném kérdezni, hogy milyen itt a közbiztonság, közlekedés, bevásárlási lehetőségek, lakók összetétele milyen? Köszönöm előre is a tapasztalatokat!

2021. márc. 26. 21:49
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
83%

Szeretek itt lakni, korábban Szentendrén laktam és a 11. kerületben.


Szentendrén jobb a levegő és a tisztaság is nagyobb, és talán a hajléktalanokból is kevesebb van, de a 22.-ből jobb a közlekedés, a multik úgy néz ki, hogy a kálvin tér környékére költöznek át, ahhoz közel van. A kertvárosi környezetében jobb az infrastruktúra és gyerekbarátabb illetve kevesebb sznob van, mint Szentendrén (a szomszédokkal tartott kapcsolatok mindkét helyen ritkák, azok a lakótelepeken jobbak)


A 11. kerületnél viszont sokkal zöldebb és gyerekbarátabb, a kertvárosi övezete szerintem lakhatóbb, az úton hétvégén minden gyerek az utcákban rollerezik/biciklizik, mert nincs forgalom (meg bicikli út sem). Az iskolák nem kiemelkedőek, de nem is rosszak, el lehet engedni egyedül a 10-12 éveseket suliba. Vannak játszóterek.


Ami hátrány a 11.-hez képest, hogy tömegközlekedve 15-30 perccel távolabb van, mint a 11. kerület. Csak a budafoki úton jár óránként az éjszakai busz. Reggelente elég nagy dugók szoktak kialakulni és Dunaparti lakótelep és a csepeli híd miatt még több autó lesz. A villamosok is folyton dugóba kerülnek és elég sokat késnek reggelente.

2021. márc. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
24%

Utolsó: én a XI. kerületből költözök a III-ba, családom is ott él, másik családom pedig Szentendrén.


Te is tudod hogy nem igaz amit írsz.


A XXII kerület TELE van sznobokkal ( fent a hegyen ), a lenti része ( Leányka, terv utcai lakótelepek ) pedig borzalmasan lepukkantak.


Mit szeretsz mégis benne?


Szerintem a XI, III és Szentendre mind klasszisokkal jobb.

2021. márc. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
75%

#12 Akkor csak nem futottam bele eddig, nekem rendesnek segítőkésznek tűntek a szomszédok.


Szentendre is tele van sznobokkal, főleg a pismányi, püspökmajori rész. Én az arany jános utcai lakótelep közelében lakok, nekem úgy tűnt itt annyira nem sznobok az emberek, de mondjuk nem ide jártam suliba.


A leányka utcai lakótelep környéke tényleg gázos, de a szentendrei HÉV környéke sem jobb, sőt.


A 11. kerületben alig van a talpalattnyi föld, ahova ki lehet vinni a gyerekeket és általában az is tele van hétvégén emberrel. Mi most közel lakunk a kamaraerdőhöz, így könnyű elmenni kirándulni és sok a zöld terület, jâtszótér.

2021. márc. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
21%
13-as nem igaz amit írsz!!!
2021. márc. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
90%

#14 De melyik része és miért? Te hogyan látod?


Amúgy amit írtam, annak a nagy része vélemény, hogy sznob/nem sznob, gáz/nem gáz nem lehet nem igaz... XD De írd le, hogy te mit látsz, hogy könnyebb legyen dönteni :)

2021. márc. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
13%

Becsengettél és megkérdezted: Sznob vagy? Vagy hogy?


Szentendre: elsőosztályú agglomeráció, sztárok lakják

XI. kerületi: munkásnegyed ( kelen rész ) + elitnegyed ( gellért hegy )

XXII. kerület: munkásnegyed + elitrész ( a hegy )

2021. márc. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
50%

#16 Nem szentendrei vagyok, oda jártam iskolába, én is a tesóim is rengeteg embert ismertünk meg.


Az unokatesóim budafokiak, ide jártak iskolába, szintén nagyon sok mindenkit ismertek/ismernek.


Csak összehasonlítottuk a tapasztalatainkat :)

2021. márc. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
49%

Nem mind1 melyik része, amúgy alapvetően az elmúlt években túlértékelt lett, én inkább 11. et nézném lakás szempontból. Sőt, megmerem kockáztatni, hogy a 2., 12. kerületben jobb az ár-érték arány most lakásoknál.


Amúgy városháztér leányka utca, nagytétény, óhegy ezeket kerülném ( bár van itt is kivétel ).


Budatétény, baross-gábor, budafok felső része, rózsavölgy ahol nem megy a felső vezeték mind nagyon jó.

2021. márc. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
68%

utolsó: 2. és 12. mint jó ár érték arány? Te hol élsz?

Mindkettő túlárazott csak a politikusok szintje már. És a vicc benne hogy a lakás-ház állomány lepukkant gagyi, autoforgalom mindenütt. Borzadály.

2021. márc. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:
68%

18. II, XII. ker. jó ár-érték arány???

Egyenesen megfizethetetlen egy földi halandónak!!!

2021. márc. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!