Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan lehet finoman közölni...

Hogyan lehet finoman közölni az eladóval, hogy nagyon túlárazva próbálja eladni az ingatlanát?

Figyelt kérdés

Már jó ideje keressük a számunkra megfelelő lakást, most végre ki is jött a piacra egy, de elképesztően túlárazva.

69 m2-es, átlagosnál talán valamivel jobb állapotú Panel lakást 45 millió forintért árul. A mellette lévő újépítésű társasházban ugyanekkora, ugyanennyi szobás lakás kerül 45,5 millióba, a környéken a hasonló állapotú panellakásokat olyan 450.000 Ft/m2 körül hirdetik.


Ha csak 10-15% a túlárazás odamegyek, megnézem, aztán alkudok, de ez 40%-al van túlárazva... Ilyenkor mit lehet csinálni? Érdemes odamenni egyáltalán megnézni? Vagy lehet már kapcsolatfelvételkor jelezni valahogy finoman, hogy ezen az áron a büdös életben nem adja el? Hogy kell ezt csinálni? Vagy engedjem el, az ilyennek nem komoly az eladási szándéka?



2021. ápr. 8. 08:59
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 anonim ***** válasza:
83%

Szabad tudni melyik város ez?


Szerintem sok mindentől is függ. Panorámás, emeletes,hol helyezkedik el?

Nem gondoltam volna hogy budapesten kivül ilyen sok városban 45 millióért hirdetnek panel lakásokat. Ez elképesztő.

2021. ápr. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 A kérdező kommentje:

Azért, mert több mint fél éve várok arra, hogy egy olyan másik fajta kijöjjön a piacra, de nem jön. Ami jött azt meg a kp-s vevő elvitte, mert én hiteles vagyok. Vagy van valami nyavajája, pl 1. emelet trafó fölött folyamatos búgással, vagy 10. emeleti felújítandó, amibe, hiába adja reális áron, nem szeretnénk befektetni.


Már végigcetliztük az összes ilyen típusú lakást, hogy megvennénk, lett is rá egy érdeklődő, árban is meg vagyunk egyezve, de addig nem akarnak szerződést kötni amíg nem találnak másik lakást. Megegyeztünk, hogy ők is keresnek, de mi is keresünk tovább, ha találunk mást akkor így jártak.

2 hónapja keresik, én is nézem azt a kínálatot is, amit ők keresnek, de megértem, hogy ők se találnak, mert abban a kategóriában se jön értelmes ingatlan a piacra...


November óta áll a piac. Januárban volt egy kis pörgés,csak ott mi lecsúsztunk 2 lakásról is... Azóta csak a beragadt, túlárazott, handicapes lakások vannak...

2021. ápr. 8. 16:34
 33/66 anonim ***** válasza:
17%

"jött azt meg a kp-s vevő elvitte, mert én hiteles vagyok."


Eladó szíve joga eldönteni hogy kp-s vevőnek adja el a lakását. Én is elutasítottam a hiteles vevőket, inkább tovább árultam addig amíg hogy egy kp-s vevő.

2021. ápr. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy szíve joga, csak azt kérdezték miért nézek olyan lakást is, ami nem tetszik annyira, én meg válaszoltam hogy miért.


Mondjuk mi még mindig az egyszerűbb fajta vevők vagyunk, mert nekünk nem kell eladni másik lakást, az önerő kp...

És már azt is még tanultam, hogy azt a szót nem szabad kiejteni hogy fundamenta...

Az majd csak felújításra lesz jó, mert ha kiejted a szádon nem ad el neked senki.

2021. ápr. 8. 17:05
 35/66 anonim ***** válasza:
24%
Hiteles vevőnek az adja el, akinek nincs más vevő jelöltje.
2021. ápr. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/66 anonim ***** válasza:
100%

#35 Ha jó a lakás, akkor gyorsan van hitel. Nálunk az eladónak max. 120 nap leszedetni róla a csok-ot, ezért kellett, több, mint 3 hónapot beírni a szerződésbe, miközben mi 30 nap alatt kapunk hitelt. (Kicsit aggódunk is, hogy 30 napnál előbb lesz meg a hitel, mert 90 napig tarthatod vissza a kiutalást).


Mondjuk, ha osztatlan közös, meg nyaraló, akkor mehetsz olyan bankokhoz és hiteltípusokhoz, hogy tényleg 2-3 hónap a bírálat és ha gond van kezdhetsz mindent elölről.


De egy fogyasztóbarát lakáshitelnek az értékbecsléstől számítva 14 nap az elbírálási ideje. Általában egy hónapon belül meg utalják is.

2021. ápr. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 anonim ***** válasza:
100%

Olyat hogy telefonon felhívod hogy öcsém ezt túláraztad ne csinálj mert csak magadat járatod le. Menj el és nézd meg személyesen a lakást, KÉRDEZD MEG miért adja ennyivel nagyobb négyzetméter árom mint a többi környékbeli, ne csak közöld vele hogy ez sok. Lehet hogy jó oka van rá. Aztán tegyél egy ajánlatot, amennyi neked belefér. De ne úgy hogy azt mondod hogy odaadja-e XY millióért (amennyit szánnál rá), és ha igen akkor még kihívod a belsőépítészt meg a tökömtudjakit és eldöntöd kell-e annyiért, hanem akkor abban egyezzetek is meg, írjatok róla papírt. Azt meg főleg ne csináld, hogy azt mondod van rá 35 milliód odaadja annyiért vagy nem, aztán ha nemet mond akkor jó legyen 37.


Egyébként miért ragaszkodsz ennyire ehhez a lakáshoz? Írod hogy hasonló állapotúak mennyivel olcsóbbak a környéken, miért nem azokat veszed meg? Valami miatt te is ezt nézted ki, amiben más mint azok. Lehet hogy emiatt drágább.

2021. ápr. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 anonim ***** válasza:
100%
Azért elég kevesen szaladgálnak több tíz milla kp val a használtlakás-piacon manapság. Vagy arra kell várni, hogy eladja a sajátját, vagy a hitelre. A hitel pár hét alatt megvan a mai világban, pláne előbírálat után. Az eladásra várni az rizikósabb.
2021. ápr. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 anonim ***** válasza:
77%
Én nem értelek kérdező, azt írod hogy más ugyanilyen paraméterű lakások olcsóbbak, akkor miért nem azokat veszed meg?
2021. ápr. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 A kérdező kommentje:

Ha végigolvasod a kommentjeim, akkor szerintem egyértelmű, hogy azért nem tudunk másikat venni, mert nincs jelenleg a piacon olyan ami nekünk megfelelne. Fél év alatt 4 lakásra tettünk ajánlatot, mindig másé lett a lakás. Egy olyanra, amit szeptember óta hirdetnek januárban tettünk ajánlatot, nem fogadta el az eladó, azóta is hirdeti.


Amik jelenleg kinn vannak, és nekünk nem tetszenek azok másoknak se, mivel több mint egy hónapja a piacon van mindegyik. Azaz azok is a piaci ár felett vannak hirdetve, de egy jó lakásért mi megadnánk azt az árat, amiért a "nem jó" lakásokat nem tudják eladni...


Azt értem hogy egy jó állapotú, 2-4. emeleti lakás többet ér, mint egy rosszabb áapotú, 8. emeleti, de nem 35-40%-al. Aki ennyivel fölé lő, az valójában nem is akarja eladni,csak próbálkozik hátha van valami hülye akinek minden áron az kell. Nekünk nem kell mindenáron, ráérünk, de minden lehetőséget megragadok, ha olyan lakás jön a piacra, ami az elvárásainknak kB megfelel, mert olyan, ami minden szempontból tökéletes nem lesz. Ennek a lakásnak nem volt erkélye, nem tökéletes az alaprajza, egy szoba főútra néz és túl van árazva. Megpróbáltam a "túlárazás" tényezőn változtatni, ehhez kértem segítséget. Nem sikerült, nem akarja eléggé eladni, tovább léptem. Várok újabb kB. egy hónapot egy olyan lakásra ami számomra jobb lesz.


Amúgy azok a lakások amikről lecsústunk 1 hét alatt elkeltek. Ebből látszik, hogy jó áron voltak.

Ami hónapokig beragad, ott sem a lakással van a baj, hanem a lakás adottságaihoz képest megállapított árral.

2021. ápr. 9. 09:50
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!