Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan lehet finoman közölni...

Hogyan lehet finoman közölni az eladóval, hogy nagyon túlárazva próbálja eladni az ingatlanát?

Figyelt kérdés

Már jó ideje keressük a számunkra megfelelő lakást, most végre ki is jött a piacra egy, de elképesztően túlárazva.

69 m2-es, átlagosnál talán valamivel jobb állapotú Panel lakást 45 millió forintért árul. A mellette lévő újépítésű társasházban ugyanekkora, ugyanennyi szobás lakás kerül 45,5 millióba, a környéken a hasonló állapotú panellakásokat olyan 450.000 Ft/m2 körül hirdetik.


Ha csak 10-15% a túlárazás odamegyek, megnézem, aztán alkudok, de ez 40%-al van túlárazva... Ilyenkor mit lehet csinálni? Érdemes odamenni egyáltalán megnézni? Vagy lehet már kapcsolatfelvételkor jelezni valahogy finoman, hogy ezen az áron a büdös életben nem adja el? Hogy kell ezt csinálni? Vagy engedjem el, az ilyennek nem komoly az eladási szándéka?



2021. ápr. 8. 08:59
1 2 3 4 5 6 7
 61/66 A kérdező kommentje:

Pontosan ahogy az utolsó mondja. Ezzel stimmelt a környék, úgy volt felújítva, ahogy magamnak csinálnám, reális áron volt, csak nem 69m2-es 3 szobás, hanem 55m2-es 1+2 feles. Tetszett, de tudtam, hogy hosszútávon kényelmetlenebb, mint a nagyobb, amire meg lehet várhatok a világ végezetéig, mert nem jön a piacra.


És nekünk is ez van, hogy az első amit megnéztünk az lett volna az igazi, de ott még fogalmunk nem volt a lakáspiacról, azt se tudtuk milyet és mekkorát akarunk és mielőtt érdemben reagálni tudtunk volna elvitték előlünk.

2021. ápr. 9. 19:36
 62/66 anonim ***** válasza:
66%

"de ott még fogalmunk nem volt a lakáspiacról" Az írásaid alapján még most sincs.


"azt se tudtuk milyet és mekkorát akarunk" Miért nem gondoltátok ki azelőtt, hogy elmentek lakást nézni?

2021. ápr. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/66 anonim ***** válasza:
100%

#62 Tényleg nem értem miért kötekszel... Utólag lehet, hogy másképp csinálná az ember, de pl. mi is akkor kezdtünk el lakást nézni, mikor mondták, hogy a covid miatt valószínűleg le fognak esni az árak.


Gondoltuk, úgyis 1-2 éven belül kéne lakást venni, informatikusként elég stabil is a munkahelyünk, infláció jön, úgyhogy elkezdjük nézegetni.


Persze a hirdetésekből nem derül ki, hogy a fentlévő társasházak 90%-a osztatlan közös. Ahogy az sem, hogy mennyiért hirdették az elmúlt évben az ingatlanokat vagy, hogy hány kamu hirdetés van fent (mert a tulaj most ezt mégsem akarja eladni, de valamiért minden hónapban felrakja újra, a többi ingatlan ára alatt.) Kell idő hozzá, és néhány bejárás, hogy rágyere, ha nem írják, hogy csendes, akkor a főútra néz, hogy a belváros közeli, a belváros legszélét jelenti a közlekedéstől ellentétes irányban, hogy gyakran a "saját kert van", a ház közös kertjét jelenti. Hogy melyik hirdetések tartoznak ingatlanoshoz, hogy több millióval olcsóbban kapod meg ingatlanos nélkül, hogy az újépítésűre lazán ráfér egy festés. Stb.

2021. ápr. 10. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/66 anonim ***** válasza:
65%

Sziasztok


Rendszeres fektetek kisebb ingatlanba.


Ilyen pofátlan vevőm jelöltem nekem is volt.

Jött és lehúzott mindent majd közölte 3 millióval olcsóbban megveszi.

Felszaladt a moslék a toronyba - 2 millióval megemeltem az árát.

Rá egy hónapra jött A vevő és elvitte úgy hogy többért adtam el mint amennyiért akartam.


Ja, már telefonon kérek mindenki aki jelentkezik, hogy fölöslegesen ne rabolja az időmet, ha nincs annyi pénze ne hívjon oda alkudozni... - persze azért mindig van aki odahiv

2021. ápr. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/66 anonim ***** válasza:
51%
Köszönöm méltóságos uram a tanácsát. Azt szeretném kérdezni, hogy ez a trükk, hogy ha nem veszik meg x ért akkor növelni kell az árát, működik-e krumplival illetve használt telefonnal?
2021. ápr. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/66 anonim ***** válasza:
66%

Egyrészt

Nem krumplit árultam - kérdezd a zöldségest.


Másodszor

Az INGATLAN ára eleve nyomott volt amíg nem jött a szar rágó.


Harmadszor

Igen az eladó ideje sincs ingyen ,így az ingatlan turisták - nincs pénzem, majd .... - mindenkinek csak nyűg és idő rablás

2021. ápr. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!