Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az ingatlanközvetítők milyen...

Az ingatlanközvetítők milyen arányban tehetők felelőssé az ingatlanárak folyamatos emelkedéséért és az ezzel járó inflációhoz?

Figyelt kérdés
Értem én, hogy piacgazdaság van és mindent annyiért lehet eladni amennyit fizetnek érte, de az ingatlanosok folyamatos árfelhajtó tevékenysége - amely kapcsolatos a járulékukkal - és az árfelhajtással kapcsolatos kommunikációjuk, (hírekben, nyilatkozatokban) befolyással lehet az árak emelkedésérre és ha az ingatlan árak emelkednek, az végső soron inflációt is generál. Véleményeket várok, ti hogy látjátok?

2021. máj. 17. 21:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Semennyire. Nem ök szabják meg az árakat, hanem az eladók.
2021. máj. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
1-es, többször érdeklődtem ingatlanosnál, menyiért lehet eladni a lakásomat és mennyi a jutalékuk, erre a válaszuk az volt, hogy ők felhajtják annyira az árat, hogy nekem semmibe se kerüljön az elkézpelésemhez képest az ő jutalékuk.
2021. máj. 17. 22:27
 3/16 anonim ***** válasza:
92%
Persze. Mondtak. Egy dolog, hogy mit ígér, egy másik, hogy mit tud betartani.
2021. máj. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%
Nem akkora királyok az ingatlanos cégek, mint azt sokan gondolják. Ott vannak az eredménykimutatások, meg lehet nézni, hogy egyáltalán nem kimagasló a profitrátájuk a szolgáltató szektor többi szereplőjéhez képest. Nem azt kell figyelni, hogy ki mit mond a hírekben, hanem azt, hogy ki mit csinál - rövid, 1-2 éves időtávon biztos tudnák befolyásolni a piacot, de ahhoz kevesek, hogy tartósan ők legyenek felelősek az ingatlanár emelkedésért, a kereslet és a kínálat nem rajtuk múlik.
2021. máj. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
4-es, azért az ingatlanosok a 2-5% közötti jutalékukkal szépen leveszik a részüket az ingatlanbizniszből, a mai ingatlanáraknál ezek a jutalékok már horribilisek, ami az árfelhajtáshoz is hozzájárul.
2021. máj. 17. 22:57
 6/16 anonim ***** válasza:
61%
Pont mivel sokan azt hiszik, hogy milyen jó ez a jutalék sokan próbálkoztak ingatlanközvetítéssel, s amint sokszereplős lett a piac a verseny hatására lefelé mentek a költségek. Ma sokkal alacsonyabbak a jutalékok, mint 15-20 évvel ezelőtt. 1,5%-os jutalékkal dolgozó cég is van a piacon, akire biztos ráígér majd egy 1,4% majd 1,2% is. Ez elég szar profitráta, ha mondjuk egy művészeti aukciósházhoz hasonlítod ahol 8%-os jutalék alatt szóba sem állnak veled, de vannak 10-15%-os árrések is pl. a festmény- illetve bor aukciókon.
2021. máj. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
23%
Az ingatlanközvetítők mint ‘szakmát’, be kellene tiltani és aki ezzel üzérkedik ezután életfogytiglani börtönre ítélni.
2021. máj. 18. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Most látom, hogy nyelvtanilag helytelen lett a kérdésem utolsó szava, javítom: Az ingatlanközvetítők milyen arányban tehetők felelőssé az ingatlanárak folyamatos emelkedéséért és az ezzel járó inflációért?
2021. máj. 18. 01:59
 9/16 anonim ***** válasza:
40%

Az ingatlanos egy semmirekellő, aki minimális munkával rengeteget akar keresni.

Folyamatosan hazudnak ,amig alá nem írod a szerződést, utánna feltesznek pár hirdetést ugyanoda ahova te is feltehetsz 12 ezer forintért.

Most adtam el egy lakást saját magam, pedig kettővel is kötöttem szerződést, mert annyira mondták hogy mennyire sok vevőjük van, aki mind ilyen lakást akarnak mint az enyém:)

Mondanom sem kell, hogy mindkettő hozott 1-1 lakás nézőt egy hónap alatt, míg én hetente 2-nek megmutattam a lakást..

Szóval szerintem is miattuk is mennek fel az árak a magas jutalékuk miatt, amit rátesznek az eladók az általuk képzelt árra.

2021. máj. 18. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
A JÓ ingatlanos megéri az árát, a SZAR ingatlanos egy fillért sem ér/érdemel. De ez így van a többi szakmával is. Találkoztam már én is ilyennel is, olyannal is, végül az ingatlanos hozta meg a vevőt a lakásomra, hiába hirdettem magam is minden fizetős oldalon is. Neki volt egy tízéves kapcsolatrendszere, abból került ki végül a vevő. Na, ő egy JÓ ingatlanos volt, de tényleg ritka az ilyen.
2021. máj. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!