Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az ingatlanközvetítők milyen...

Az ingatlanközvetítők milyen arányban tehetők felelőssé az ingatlanárak folyamatos emelkedéséért és az ezzel járó inflációhoz?

Figyelt kérdés
Értem én, hogy piacgazdaság van és mindent annyiért lehet eladni amennyit fizetnek érte, de az ingatlanosok folyamatos árfelhajtó tevékenysége - amely kapcsolatos a járulékukkal - és az árfelhajtással kapcsolatos kommunikációjuk, (hírekben, nyilatkozatokban) befolyással lehet az árak emelkedésérre és ha az ingatlan árak emelkednek, az végső soron inflációt is generál. Véleményeket várok, ti hogy látjátok?

2021. máj. 17. 21:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
37%

Csok, babaváró, inflácio, etc..

Ez hajtja felfelé az árát.

4 éve nem volt pénzem házra, pedig akkor szépek voltak, hitelt nem akartam.

Összegyűlt a pénz mostanára. Most meg nem kapok ennyiért olyat, amilyent akarok....


Mind a csok, babaváró stb miatt.

De egyébként ha olyan házat nézel, ami neten nincs hirdetve. Jó eséllyel nyomott áron megkapod.

2021. máj. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
44%
A pórnép támogatásának beállított építőipari/politikai/befektetői/banki körbetejelések meg a rossz forint miatt magasak az árak. Mindig csak annyiért lehet eladni valamit, amennyiért megveszik. Amíg van kereslet ennyiért is ingatlanra, addig nem fog lejjebb menni, hanem nőni fog. Ami nem az átlag magyar fizetésre van szabva, ott nem az átlag magyar teszi ki a felvásárlók zömét, hanem mások. Az ingatlanosok csak próbálnak legyeskedni a mézesbödön körül. Biztos a nagyobb ingatlanos cégek vezetőinek jól megy, de az egyszeri közvetítő tuti valami minimálbér plusz hullámzó jutalékért próbálkozik egy elég telített piacon, ahol kevés a hal és sok a fóka.
2021. máj. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Tegnap megkérdezett egy ingatlanos, hogy mennyit ajánlottam volna, ha tetszett volna a lakás, amit megnéztünk. A helyszínen még mondta, hogy van olyan lakás 42 milkáért is, ezt meg 37-ért hirdették és mondta, hogy már árban lehet. Én meg mondom neki, hogy 27-29 milka. Ezt feljegyezte magának, az élelmesebb így szerzi a piac információit. Én meg lefele viszem az árakat :) Ha kevés a vevő, vagy nagy a kínálat akkor az árak is zuhannának.
2021. máj. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Mélységesen egyetértek, #10-es, ugyanígy tudtuk mi is eladni a lakást ANNYIÉRT, amennyiért kínáltuk. És ugyanez az ingatlanos találta meg álmaink házát.

Ritka, mint a fehér holló az ilyen ügynök.


És kérdező, a közgazdaságtan alapja: egy jószágot annyiért lehet eladni, amennyiért megveszik. Pont.

2021. máj. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 xswerdy ***** válasza:
100%
az ingatlanos inkább lefelé hajtja az árat. Persze amikor először megnézi, azt mondja, hogy az általad elképzelt ár abszolút reális, ha még ráteszi a jutalékát, akkor is vígan el fog menni. Ezt gondolod árfelhajtásnak. De aztán hívogatni fog, hogy hát sajnos nincs elég érdeklődő, lejjebb kellene vinni az árat, Te meg leviszed. Aztán ha jön egy rosszabb ajánlat, győzködni fog, hogy fogadd el, mert ez a reális ár. Lehet, hogy így van (mert sokan alapból felül értékelik az ingatlanjukat), de nem biztos. Ha téged rávesz, hogy engedj 5 milliót a reális árhoz képest, akkor a jutaléka is kevesebb mondjuk 200.000 Ft-al, de neki a lényeg, hogy keresett rajtad 1-2 milliót. Persze ő is veszít ahhoz képest, ha a jövő héten beesne hozzá egy jobb ajánlat, de nagy a rizikója, hogy azt a jobb ajánlatot direktben, vagy egy másik ingatlanoson keresztül kapod. Szóval az ingatlanosnak a legfontosabb, hogy létrejöjjön az üzlet, nem az, hogy a legjobb áron.
2021. máj. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Semennyire, nem írom le, hogy kiknek köszönhető, kik veszik a Balaton-parton is a luxus kecókat, ezzel is generálva a magasabb árakat. Ne a magyar középrétegre gondolj.
2021. júl. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!