Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Érdemes vagy illik háznézés...

Érdemes vagy illik háznézés után elmondani, hogy ha biztosan nem veszem meg az ingatlant?

Figyelt kérdés
Pl.: nem tetszik valami ott és akkor, vagy csak láttam egy jobb házat korábban.

2021. jún. 2. 02:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
97%

10-es vagyok

Azt még lehagytam, hogy a második opció még azért is hasznos, mert minket nem egy eladó utána felhívott és saját maga engedett az árból, anélkül, hogy mi alkudoztunk volna.

Tehát semmiképp nem praktikus illúziókban ringatni az eladót.

2021. jún. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi mindig jeleztük e-mailben, ha nem kívántunk ajánlatot tenni egy ingatlanra. A tulajnak/ingatlanosnak is jobb, ha tudja, ne várjanak feleslegesen. Általában annyit írtunk, hogy a megtekintés után úgy döntöttünk, másik lehetőséget keresünk. Sose esett nekünk senki. Ez egy ilyen üzlet, el kell fogadni azt is ha valaki nemet mond.
2021. jún. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor szoktam szólni ha nagyon nincs rendben az ingatlan.

Például dől ki az egyik fal és próbálták eltitkolni vagy szemétlerakat van a szemben lévő telken.

Amikor minden rendben csak nem testszik akkor nem szólok mert még meggondolhatom magam.

2021. jún. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem lakásturista vagyok, csak olyan ingatlant nézek meg, amit (természetesen ha megfelel a hirdetésnek) meg is akarok venni, vagy legalábbis talonba tenni és néhány másik megtekintése után dönteni később. Ha a megtekintés után egyből ki tudom jelenteni, hogy engem az ingatlan biztosan nem érdekel, az csak azért lehet, mert a hirdetéshez (és az előre telefonban vagy üzenetben elmondottakhoz képest) valami komoly negatívumot tapasztaltam, amit eddig "eltitkoltak". Ekkor közlöm hogy nem veszem meg, és elmondom miért, de mindezt olyan előjellel, hogy én vagyok "megsértődve", amiért potyára jöttem el megnézni. (tehát ha kiderül hogy a szomszéd telken sertéstelep van, akkor megmondom hogy ezért nem érdekel, és lecseszem a hirdetőt, hogy ezt előre miért nem közölte, jöhettem el potyára megnézni).

Viszont a korrektség miatt azt még hozzátenném, hogy ebben az esetben nem "csinálom végig" a háznézést, ahogy meglátom a (jelen példában) sertéstelepet elmondom amit akarok és sarkonfordulok, nem nézem végig még a padlást meg a spejzot az utolsó sarokig, "ha már úgyis eljöttem akkor megnézem" alapon. Ha az első 2 percben nyilvánvaló hogy nem kell az ingatlan, de azért én is húzom a tulaj/ingatlanos idejét, az ugyanúgy bunkóság szerinte.

2021. jún. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!