Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lehetséges a házvásárlás...

Lehetséges a házvásárlás önerő nélkül?

Figyelt kérdés

Elsősorben a fent szereplő kérdés az, amire választ szeretnék kapni, mert sajnos semmmi információnk nincs a lehetőségekről a házvásárlással kapcsolatban. Tudom, a legegyszerűbb bemenni egy bankba és ott érdeklődni, de mindenképp szeretnék valamilyen képet kapni a dologról elsősorban.


Igyekszem minden fontosnak tűnő információt összeszedni, hogy kaphassak egy kis segítséget hogyan, merre.


Tehát: a párommal közös otthont szeretnénk vásárolni, és beleszerettünk egy csodálatos házba, megfelelő helyen, minden klappolna vele kapcsolatban. Az ára 25,5, de teljesen felújított, nem akarom részletezni, tééényleg minden jó, csak bútorokra kellene költeni.

Ez volt a könnyű része, kiválasztani, rátalálni.

Ő külföldön dolgozik, én levelezős hallgató vagyok, május eleje óta munkanélküli, előtte 2 éve dolgoztam egy helyen, bár volt kiesés benne sajnos a vírus miatt.


Szeretnénk azt a házat... nem tudom, hogyan zajlik egy hitel felvétele. Nálunk a CSOK és BABAVÁRÓ nem jön szóba, nem vagyunk házasok még.

Ha teljes egészében hitelből szeretnénk kifizetni a házat, arra van lehetőség valamilyen módon?

Mitől függ, hogy kap-e hitelt egy pár házvásárlásra (és hogy mekkora összeget)? Gondolom nem elég, ha lesz munkahelyem, és utána megyünk a bankba, kell x év/x hónap munkaviszony, vagy elegendő a határozatlan munkaszerződés?

Olvastam olyat is, hogy a ház összegének 80%át igényelhetjük meg hitelként? És a többi lenne az "önerő"? Nem tudom... nagyon kavarcos a kép a fejemben a házvásárlásról, a hitelfelvételről, arról hogy van-e egyáltalán lehetőség rá, hogy megvegyük ezt a házat.


Köszönöm szépen, ha valaki segít tisztába tenni a dolgokat.



2021. jún. 8. 13:41
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

6-os, vehetünk fel mondjuk 5millió személyi kölcsönt, ami lehet a lakáshitel felvétel "önereje"?

ha min.20százalékának kell lennie, akkor kb.20-22 milliót kapnánk, ha emellett minden más feltétel is megegyezik és problémamentes, jól logikázom?

És akkor a 2 hitel együtt fedezné a ház árát.

2021. jún. 8. 14:54
 12/16 xswerdy ***** válasza:
100%

úgy lehet önerő nélkül hitelt felvenni, ha pótfedezetet tudtok felajánlani (pl. szülők házát). Merthogy a törvényi előírás a fedezeti ingatlan 80%-át engedi hitelezni (a bank jellemzően ennél kevesebbet ad).


Ez esetben nem tudtok foglalót adni, merthogy a bank olyat nem hitelez, ami már ki van fizetve, a legtöbb eladó pedig ragaszkodik a foglalóhoz. (Van kivétel, én vettem már 100% hitelre ingatlant).


Aztán feltétel az is, hogy a jövedelmetek milyen arányban lehet hitellel terhelve. És hitelnek számítanak a folyószámla hitelkeretek is, meg a hitelkártya is. A jövedelem összegétől függően 50, vagy 60% lehet a törlesztőrészlet. Hogy a külföldi jövedelmet hogy veszik figyelembe, az bankfüggő. Elég speciális az esetetek, esetleg érdemes hitelközvetítőt bevonni a folyamatba, ő tudja, hogy melyik bankok rugalmasabbak.

2021. jún. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Rövid válasz a kérdésedre: nem.


Hosszabban: nem. HA (!) lesz majd legalább 3 hónapja mindkettőtöknek bejelentett, határozatlan idejű munkahelye, akkor lehet elballagni több pénzintézethez, és előzetes hitelbírálatot kérni, egy amolyan tájékoztatást. Ők majd elmondják, mennyi az a minimum önerő, és mennyit adhatnak a fizetésetekre tekintettel. Közben persze GYŰJTENI, GYŰJTENI, GYŰJTENI.


Azt tartsd szem előtt, hogy egy hitellel minimum 20 évre ELADÓSÍTOD magatokat, és ott ha esik ha fúj, minden áldott hónapban be kell fizetni a törlesztőrészletet. És minél több hitelt vennétek fel, ezt a törlesztő annál magasabb.


Vannak hitelkalkulátorok, mint például ez:

[link]


Ide beírtam a 25 milliót, havi jövedelemnek meg 400 ezret.

A kamatperiódusokkal lehet még variálni, ami azt jelenti, hogy hány évig fixálom a törlesztőt.


130-170 ezer forint a havi törlesztő. El tudod ezt képzelni, hogy 20 éven keresztül, minden egyes hónapban simán kifizeted?

2021. jún. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen realis modja az hogy szabad felhasznalasu hitelbol fizeted az onerot, de ezzel tobb problema van:

- Nem biztos hogy kapsz sok millio szabadfelhasznalasu hitelt

- Ha kapsz is annak nagyon magas lesz a kamata

- Lakashitelnel figyelembe veszik az egyeb havi torlesztoket, szoval joval kevesebb lakashitelt fogsz tudni kapni igy


20% onero az tenyleg csak a minimum, ha bank ugy gondolja lehet kernek 30-40%ot is, illetve az is maximalizalva van hogy fizetes mekkora resze lehet torleszto, szoval ehhez a ket hitelhez azert mar egy komolyabb fizetes is kellhet.


Szoval tomoren, munkanelkulikent, sporolt penz nelkul akarsz venni hazat teljesen hitelre. Szerintem szanj ra egy 5 evet hogy sporolj kicsit es vegiggondold a dolgokat, majd utana vegyel.

2021. jún. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehet szabad felhasználású kölcsönt használni önerőnek a jelzáloghitelhez, de (az általad megadott paraméterekkel) kizártnak tartom hogy személyi kölcsön után még lakáshitelt is adjanak nektek. Az önerő törvény szerint minimum 20, de a ti esetetekben legalább 30-at nyugodtan számolhatunk. Az közel 8 millió forint. Az sem valószínű hogy egyáltalán ennyit kaptok, de 8 milliós személyi kölcsön mellé még az ingatlanra hitelt biztos nem fogna kadni. Szóval gyakorlatilag ki van zárva hogy meg lehessen oldani.
2021. jún. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Szinte biztos, hogy így nem kapnátok ekkora hitelt. De ne szomorkodj rajta, mert lesz még hasonlóan jó ház később is, ha már jobb lesz az anyagi helyzettek hozzá. . :) Persze mindenki szeretne rögtön saját álomotthont, de az a többségnek nem jön azonnal és könnyen.
2021. jún. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!