Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha úgy képzelem jönnének...

Ha úgy képzelem jönnének látogatóba néha a család, a barátok, akkor inkább 3 szobás panelt vegyek?

Figyelt kérdés

Egyelőre csak magamnak vennék egyedül lakást. A kínálatban kb addig van kényelmesen pénzem, amibe a 2-3 szobás felújított panelek vagy 2 szobás átlagos állapotú tégla lakások férnek bele már egész jó helyeken is.


A városba viszont néha jönnének hozzám látogatóba a családom (húgom, tőle külön szüleim), vagy a régi barátaim néhány napra leugranak közös programokra, tehát 1-2 vendégem lenne néha. Amúgy is lenne egy nappali és egy hálószobám. Szerintetek vegyek inkább egy 3 szobás (jóóó, 2+1 szobás) lakást és ott legyen még egy vendégszoba/dolgozószoba is? Te az én helyemben mit csinálnál?


2021. jún. 17. 08:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a ház lokációja,műszaki állapota, és a lakás várható fenntartási költségei magasabb szempont, mint hogy 2 vagy 3 szoba legyen. Nálam például távfűtéses lakás kizárt, a legdrágább a fűtési költsége. Emiatt panelt sem vennék. Ha főút mellet van/villamossín mellett van/zajos környéken van/ott egy játszótér az ablak alatt közvetlenül, azok is kizátva. Rossz tömegközlekedés szintén kizáró tényező. Tehát egy jobb lokációjú 2 szobás lakás nálam előnyt élvez egy városszéli 3 szobás lakással szemben
2021. jún. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
32%

"csótanyt a pincében láttam 1x,"


Akkor megnyugodhatsz, hogy ott vannak a lakásodban, csak akkor másznak elő, amikor te alszol :)

2021. jún. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

#12: hát persze, szerintem akkor nálad is van :))

A csótány sötétben jön elő, hidd el ha lenne a lakásban 8 év alatt találkoztunk volna velük villany felkapcsoláskor, vagy a nyomaikkal utólag. Te láttál már csótányt? Én már sok helyen láttam.

Mondjuk én biztosra megyek, volt annyi eszem, hogy beköltözéskor a strang akna réseit letömítettem, a szellőzőkre meg hálós takarót tettem. Ablakokon meg szúnyogháló van, mert szúnyog es poloska invázio van nálunk minden évben.

Amúgy még tartottam a panelhiedelmektől, én sem akartam panelba költözni, egy nagy teraszos garázsos lakást szerettem volna a környéken, csak az 3x annyiba került annak idején, mint egy szigetelt panel. Aggódtam, hogy csótányok lesznek, hogy minden áthallatszik a szomszédból, meg hogy drága lesz a fűtés, szerencsere egyik sem igaz.

Mondjuk nem is vettem meg az első lakást ami szembejött, mert normál meretű konyhát akartam, nem azt a lyukat ami legtöbb panellakásban van.

2021. jún. 18. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
13as: mekkora a lakás, és mennyi a fűtési költsége, díja? Milyen fűtés?
2021. jún. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

#14: 75m2, távfűtés, távhős melegvíz, tavhő dij egy évre (most összeadtam az utolsó 12 számlát) 115 ezer Ft. +kb évi 5000 körül van a radiátorleolvasás dija, ha jol emlékszem.

Laktam házközpontis nempanel hazban ugyanekkora lakásra havi 20 volt a fűtésdíj (nyáron is!).

Konvektoros 2 szobás hideg szar lakásban szinten tegla, középső körbefűtött lakas, mégis mindig faztunk, es ugy volt telen 30-40 a havi gáz.

Ami még a legjobb volt egy 2000 körüli építésű szigetelt cirkós teglalakás, ugyanígy 70-80m2 körül 3 szobás, ott 25-ig ment csak fel a gázszámla télen, de cserébe egyenletes meleg volt a lakásban. A nyari gázdij meg csak a vízmelegítő, havi 5e körül.

De ugye az egyedi fűtéshez jön a gáz/kazánszerelés karbantartása, az évi kéményseprő baszódás, ezeket mindig a tulaj állta, csak én fizettem a szakinak, de mindig szabad szemmel is jól látható összeg volt.

2021. jún. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
15ös: köszönöm a reszletes valaszt. Az én lakáson 55nm-es, és havi 12ezer a távfűtés. Kisebb lakás és 144ezer/év. :( Drága, főleg azok alapján, amit te írtál. Egy csaladzagom egy 2006-ban épült házban lakik, nm-re ugyanakkora a lakás, mint az enyén, neki kb 50-55ezer ft körül kijön egy évben a fűtési díj. A háznak van egy közös kazánja. Annak a karbantartása benne van a közös költségben. Egy ezressel fizet havonta többet mint én. Bárhogy számolom, az én lakásom fűtési költsége elég magas. :( Nem értem, miért...
2021. jún. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
8as, ezek családi ház esetében is elmondhatóak. A szomszédok már csak ilyenek.
2021. jún. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!