Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Csőbehúzás? Vételi ajánlattéte...

Csőbehúzás? Vételi ajánlattétel írásban úgy, hogy még a tulajdonost sem láttam?

Figyelt kérdés

Ingatlanvásárlás elején vagyok. Dunahouse-os nő jó értékelésekkel mutatott egy lakást, már másnap hívott, hogy siessek, mert már holnap valaki tesz ajánlatot.

A problémám, hogy ezt írásban rögzítenék, ami gyakorlatban mit jelent rám nézve, mire jó neki?

500 ezret is le kellene tenni mellé, ami annyit jelent godnolom, hogy ha a tulajdonos rábólint az árra én meg mégis elállok, akkor bukom azt a pénzt?

Nem az lenne a normális, hogy találkozok a tulajjal és alkudozunk az árról?

Itt olvastam erről nem túl jókat, pl. hogy ez már adásvételinek számít: [link]



2021. júl. 29. 14:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Pénzt én csak (saját) ügyvéd mellett lennék hajlandó fizetni. Másrészt tisztázni kellene, hogy előleget fizetnél vagy foglalót, nem mindegy.
2021. júl. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 mindentudó99 ***** válasza:
27%
Azért van az ingatlanos hogy ne a tulajnak kelljen ezekkel foglalkozni. Mondasz árat az inhatlanosnak aztán majd közvetíti a tulajnak
2021. júl. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
2: ezt értem, nem ez volt a kérdés. De hogy úgy tegyek le 500-at hogy még csak nem is hallott róla a tulaj? Aztán hogy kapom vissza?
2021. júl. 29. 15:15
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogod visszakapni.

Azt az ingatlanirodát jobban teszed ha elkerülöd mert mindenkit át akarnak verni.

Tulajjal íratnak egy kizárólagos szerződést amiben a kisbetűsz részen akkor is beszedik a közvetítési díjat ha nem adják el a házat.

Vevőtől kérik ezt a biztosítékot ami nem előleg ezért ha meghiúsul a szerződés nem adják vissza. Az más kérdés, hogy jogilag ilyet nem is tehenének de próbálják kihasználni a joghézagokat. Például hogy bizonyítod be és ha adnak is egy bizonylatot annak sincs bizonyító ereje, simán érvényteleníthetik.


Ügyvéd vagy közjegyző nélkül ne adj pénzt és ne írj alá semmit.

2021. júl. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Errol volt mar kerdes. Tleg ott is 500e volt.


Egyebkent tipikus ingatlanos szoveg a "sok erdeklodo van"

2021. júl. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen az a másik, hogy azzal próbálnak sürgetni ha most nem viszed el akkor lemaradsz mert sorban állnak a vevők.

Azért csinálják, hogy ne legyen időd végiggondolni és utánajárni.


Amikor tényleg sorban állnak a vevők senki sem fog sürgetni.

2021. júl. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
68%

Még nem is láttad a lakást és már fizetni kellene?

A tulajdonossal csak akkor alkudozhatsz, ha a tulajdonos és az ingatlanos között nincs kikötve szerződésben, hogy a tulajdonos nem tárgyalhat a potenciális vevővel.

A fiam úgy adott el lakást ingatlanos közvetítésével, hogy a vevők először elmehettek lakásnézőbe. Sokan megnézték, de nem vették meg. Végül akadt egy vevő.

Ezt a mostani ingatlanost kerüld el.

2021. júl. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Láttam a lakást. A tulajdonossal nem találkoztam csak.

Ezért erős, hogy már most adjak oda a Dunahouse-nak ennyit, hogy még az ajálatomat sem hallotta. Az ingatlanos vélhetően nem ver át, mert csak jó értékelései vannak, de nekem ez az eljárás meredek.

2021. júl. 29. 18:16
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Én tettem fel egy hasonló kérdést, hasonló megdöbbenéssel. Ráadásul mivel megnézted a lakást, és aláírtad a megtekintésit, már csak rajta keresztül veheted meg, hiába van más ingatlanos portfóliójában is a lakas. Ha megkerülöd, nagy valószínűséggel kötbért kell fizetni.

Én megkerdezem van-e más lehetőség, elvileg ügyvéddel is tudsz szándéknyilatkozatot íratni. Kérdezd meg a duna house os kollégát, hogy lehet - e ilyet.

Vagy, én megkérdezném, hogy mielőtt aláírnám és befizetném a pénzt, elvihetem-e a papírt egy ügyvédhez.


A normális független ingatlanos vállalkozók szóbeli megegyezés után kérik ezt a pénzt.


Egyébként ez nem foglalónak minősül, hanem egy letét ami belefordul a foglalóba.


Ha határidőn belül elutasítja az eladó akkor elvileg visszajár.


Az ügyvédek ezt azért nem szeretik, mert ha bármi egyéb ok miatt hiúsul meg a szerződés, ők bizony ezt nem fogják neked visszaadni, és ezek az összegek pont úgy vannak belőve, hogy ne érje meg pereskedni értük.

2021. júl. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha van valami fejlemény légyszi írj mert kíváncsi vagyok rá, hogy alakul. Persze ha annyira nem tetszik a lakás gondolom úgyse lépsz tovább.
2021. júl. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!