Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Csőbehúzás? Vételi ajánlattéte...

Csőbehúzás? Vételi ajánlattétel írásban úgy, hogy még a tulajdonost sem láttam?

Figyelt kérdés

Ingatlanvásárlás elején vagyok. Dunahouse-os nő jó értékelésekkel mutatott egy lakást, már másnap hívott, hogy siessek, mert már holnap valaki tesz ajánlatot.

A problémám, hogy ezt írásban rögzítenék, ami gyakorlatban mit jelent rám nézve, mire jó neki?

500 ezret is le kellene tenni mellé, ami annyit jelent godnolom, hogy ha a tulajdonos rábólint az árra én meg mégis elállok, akkor bukom azt a pénzt?

Nem az lenne a normális, hogy találkozok a tulajjal és alkudozunk az árról?

Itt olvastam erről nem túl jókat, pl. hogy ez már adásvételinek számít: [link]



2021. júl. 29. 14:12
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Azt nem értem, hogy már innen is törölgetik a kérdéseket? Miért? Semmi rosszat nem írtam semmiről. Ez így nonszensz.
2021. júl. 30. 18:04
 12/17 A kérdező kommentje:
*mármint a válaszokat törlik
2021. júl. 30. 18:04
 13/17 xswerdy ***** válasza:
100%
én soha nem adnék pénzt az ingatlanosnak. A megtekintési nyilatkozatban annyit vállaltam, hogy rajta keresztül jelentkezem, ha érdekel. Szóval én leírom neki egy mailben az ajánlatomat, kérem, hogy továbbítsa az eladónak. Ezzel egyébként semmi gond, ha az eladó már csak komoly érdeklődővel akar tárgyalni, sőt nekem olyan is volt, hogy az ügyvédnél találkoztunk először. Ez az ajánlati biztosíték nagyon zavaros dolog, hogy mi történik, ha a végén nem tudunk megegyezni, visszakapom-e a pénzt, az igencsak kérdéses. Van ingatlanos, aki e nélkül nem akarja továbbítani az ajánlatot az eladónak, de azért a végén csak megteszi, mert egy potenciális vevőt mégse akar elszalasztani.
2021. júl. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
13: nekem is ez a bajom persze, hogy most akkor azzal a pénzzel mi lesz, ha nem az én hibámból nem jön létre az üzlet. Amúgy nem szóltam neki végül vissza, néztem már azóta más ingatlant is és sokallom azt az árat.
2021. júl. 31. 17:32
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Az otthoncentrum veteli ajanlata azonnal adasveteli szerzodesse alakul,ha az elado elfogadja a veteli ajanlatot!!! Azaz vagy megveszed a lakast az elore rogzitett fizetesi utemezes alapjan vagy elbukod az 500 ezred.


Most voltunk benne egy ilyenbe otthoncentrumnal.


Na adj ilyet addig,amig nem nezted st a lakast nagyon reszletesen tobbedmsgaddal!!!


A csaladtagom eszre se vette volna,h azik a lakas.

2021. aug. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Mondjuk az a lakás baja volt, és hogy az ingatlanosok elhallgatnak ilyeneket az alap.

Az a gond, hogy a letét neked ez csak akkor jó ha minden rendben zajlik, minden más esetben csak te bukhatsz vele. Valamint feltételezem, ha belemész ilyenbe, 2 nap múlva kapsz egy telefont, hogy jött egy nagyobb ajánlat, és emelj ha kell a lakás. (Ami garantált kamu.) Amit tehetsz, hogy leinformálod az ingatlanos céget, letöltöd a tulajdoni lapot. Jó alaposan lecsekkolod a kérót valakivel.

2021. aug. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Az meg egy másik dolog hogy a duna house es oc ingatlanok masszívan túl vannak árazva. Mindig ezt csinálják.
2021. aug. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!