Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Pesten melyik részek számítana...

Pesten melyik részek számítanak elfogadhatóbb, nem gázos környéknek? Kezdek már kiborulni attól, hogy mindenki mást mond.

Figyelt kérdés

Vásárlás előtt állok. Túl sok lehetőségem nincs anyagi okok miatt, panelt vagy téglát keresek 2 szobásat.

A problémám az, hogy még az adott környéken is amikor kérdezek lakosokat egymásnak teljesen ellentmondó véleményeket kapok. Van, amelyik éjszaka retteg kimenni, a másik szerint teljesen élhető a környék és ő szeret itt lenni, csak kiabálások vannak néha, de nem támadnak meg meg semmi. Amit általában mindenki elmond az az, hogy vannak jobb és rosszabb részek, meg mindenhol vannak rikárdók és csövesek.

Olyanok véleménye érdekelne most, akik valóban ott élnek, amiről beszélnek, vagy tényleg gyakran megfordulnak arra. A sztereotípiákat már ismerem az egyes kerületekről, most a tényeket szeretném hallani :). Régen milyen volt, most milyen, ilyesmik.

Pesterzsébet, Csepel, Kispest, Újpest érdekelne elsősorban.

Köszönöm!



2021. aug. 16. 01:42
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
10%

Mióta Karácsonyék szétverték a hajléktalan ellátást, durván csökkentették a közterület felügyelet támogatását,

kiterelték a hajléktalanokat az utcára, az aluljárókba, miszerint "uniós állampolgárként ott laknak, ahol akarnak",

a kirakatok elé, tele a város minden része drogosokkal,

hajléktalanokkal és a koldusmaffiával.

Válogathatsz.

2021. aug. 16. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Hajléktalanok még kevésbé zavarnak, mert nem közveszélyesek. Én a balhés proliktól vagyok nagyon rosszul egyedül.
2021. aug. 16. 01:54
 3/27 anonim ***** válasza:
82%

Ha sorba kéne rendezni tapasztalatom szerint:


Kispest > Újpest >....bármi..... Pesterzsébet


Csepelen még nem voltam. Kispest olyan panelos de nyugis nekem. Újpestnek vannak kertvarosi részei is, szerethető de érezni pl egy LIDL-ben, hogy nem ugyanaz az összetétel mint Újlipótvárosban. 😁


Jelenleg angyalföldön bérlek, hallod utcáról utcára más. Lecsúszott prolik mindenütt vannak, ráadásul nem vicc, hogy a gazdagok felvasaroljak a lakásokat, minden társasház 1/3-a lassan bérlakás.


Amit tudok javasolni, hogy ha van időd és lehetőséged, látogass el a környékre többször, menj be egy boltba, kolbászolj az utcában a kocsiban ülve, gyalog stb.


Ha olyan jó a lakás egy befektető úgyis elviszi, de ha látod, hogy a hirdetés hónapok után is fent van akkor át tudod gondolni, és tudod nézni a környéket.

2021. aug. 16. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
69%

XIII. Dagaly kornyeke.

30 eve itt elek, nem koltoznek mashova. Minden uzlet karnyujtasnyira, dunapart, margitsziget stb. Megis nyugis, zoldovezet. Cigok, hajlektalanok nem jellemzo, kinaiak kezdik felfedezni mostanaban a kornyeket de ok dolgosak, nyugisak.

Szoval en ajanlom ezt a kornyeket.

2021. aug. 16. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
74%

4-es nem sorolta fel a XIII. kerületet mivel nincs annyi pénze.


Kérdező a felsorolt 4-ből csakis Újpest. Az a legnormálisabb kerület ebből a 4-ből.


Ha kicsit több pénzed lenne javasolnám az óbudai ( nem a békásmegyeri ) lakótelepet. Utóbbi is nagyon drágul mert újul meg a HÉV de nagyon sokat ér a jó közlekedés és óbudán a legjobb a városban a közlekedése.

Hírekkel ellentétben itt van a legjobb közbiztonság, legnormálisabb lakóközösség, legnyugodtabb kerület. Autóforgalom nagy ezért figyelni kell a lakásra, hogy nyugodt részre nézzen és ne főútra.


De mondom ha csak a másik 4 jöhet szóba, akkor Újpesten kell körülnézned!

2021. aug. 16. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 molnarmarcell21 ***** válasza:
100%

Vannak jobb és rosszabb részek, meg mindenhol vannak rikárdók és csövesek. :)


A legegyszerűbb, ha vásárlás előtt te magad elmész felmérni a terepet. Mindenkinek más az ingerküszöbe.

2021. aug. 16. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
56%

Amit én még tudok javasolni, hogy kérdezz rá a leendő ingatlannál, hogy van e önkormányzati lakás a házban. Ha van, akkor garantáltan cigok lesznek, azt más sose veszi. És akkor is, ha nem kötnek beléd hangosak lesznek. Egyébként Pesterzsébet nem valami jó választás, én ott jövök keresztül minden nap, a lakos összetétel olyan is... Akkor már inkább Újpest. Ott vannak egész vállalható részek.


Az a baj, hogy teljes kerületről vagy részekről senki nem tud írni, mivel minden kerület olyan (a 11 is), hogy utcáról utcára változhat. Tehát lehet, hogy az egyik utca tényleg nyugis és rendben van éjjel nappal, és arrébb mész 2 utcát és már gettó. Muszáj személyesen körbenézni mindenhol.

2021. aug. 16. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
84%

Utolsó jól mondja: van aki egy másik posztban odáig volt erzsébettől. De sokaknak ez nem férne bele a lakóközösség összetétele miatt.


Óbudai lakótelepet sokan leszólják pedig itt tényleg átlagos alsó középosztálybeli de normális rendes dolgozó emberek laknak.


Kispest és Csepel nem épp elit környékek meg kell nézned hogy neked tetszik e akiket látsz.

2021. aug. 16. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
84%

7-es mondja jól én kinéztem melyik utcák jöhetnek szóba és csak ott néztem, szórólapokat bedobáltam postaládákba mert tudtam, hogy ott akarok élni.


Neked is így kell. Sajnos térképről meg hirdetésről semmi nem derül ki. Naponta kell kb. elmenni sétálni, reggel délben és este is, lehetőleg 1-1 lépcsőházat is megnézni, hogy lásd milyen is a hely.

Utána úgyis lesz meglepetés de nagyjából látni fogod miből élsz...

2021. aug. 16. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
89%
Én Újpesten nőttem fel és soha semmi atrocitás nem ért. Minden volt, ami kellett, szinte ki sem volt szükséges mozdulni a kerületből.
2021. aug. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!