Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Pesten melyik részek számítana...

Pesten melyik részek számítanak elfogadhatóbb, nem gázos környéknek? Kezdek már kiborulni attól, hogy mindenki mást mond.

Figyelt kérdés

Vásárlás előtt állok. Túl sok lehetőségem nincs anyagi okok miatt, panelt vagy téglát keresek 2 szobásat.

A problémám az, hogy még az adott környéken is amikor kérdezek lakosokat egymásnak teljesen ellentmondó véleményeket kapok. Van, amelyik éjszaka retteg kimenni, a másik szerint teljesen élhető a környék és ő szeret itt lenni, csak kiabálások vannak néha, de nem támadnak meg meg semmi. Amit általában mindenki elmond az az, hogy vannak jobb és rosszabb részek, meg mindenhol vannak rikárdók és csövesek.

Olyanok véleménye érdekelne most, akik valóban ott élnek, amiről beszélnek, vagy tényleg gyakran megfordulnak arra. A sztereotípiákat már ismerem az egyes kerületekről, most a tényeket szeretném hallani :). Régen milyen volt, most milyen, ilyesmik.

Pesterzsébet, Csepel, Kispest, Újpest érdekelne elsősorban.

Köszönöm!



2021. aug. 16. 01:42
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom saját magunknak kell 'érezni' a környéket, ízlelgetni oda járni sűrűn és akkor lehet eldönteni. Nem szomszédoktól meg környékbeliektől kell tanácsot kérni.
2021. aug. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
88%
Csepel melyik része? Erdősor, Királyerdő jó részek, Ady és Háros gettó, a központi részen pedig háza válogatja, hogy milyen ott a közösség. Csillagtelep semleges, vannak ott is jobb es rosszabb részek. Atrocitásról csak az Ady környéken es a központban (Szent Imre tér-Karácsony Sándor utca) hallottam, de nézd meg a bűntérképet.
2021. aug. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Én Újpesten élek születésem óta, bátran ajánlom! A leglepusztultabb részét pár éve már felszámolták, atrocitás sose ért. Elegendő a zöldfelület, szép parkos részei is vannak. Csepelről és Pesterzsébetről ismerősöktől tudom, hogy vannak olyan részek, ahová jó döntés költözni. Csak ott már figyelni kell, hogy melyik utcákat ajánlatos messzire elkerülni a lakosság miatt. Kispestet nem ismerem.
2021. aug. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
78%

Minden kerületnek van jobb és rosszabb része és ezek könnyen változhatnak is. Amikor a belvárosi csöveseket és drogosokat szétriasztják, az a jellemző, hogy csak áttelepülnek máshova és ott bontják a rendet. Tehát a probléma sosincs megoldva, csak más helyre koncentrálódik. Egy ilyen probléma bármikor felbukkanhat bárhol.


A másik amit még észrevettem, hogy emberenként változhat, hogy kinek milyen egy jó környék. Más az ingerküszöbünk, amíg az egyiknek belefér az, hogy a ház előtt dajdajoznak fiatalok hajnalig, addig a másik szerint ez már lepra.


Időrabló, de mindig menj el az adott környékre többször is, nappal és sötétedés után is szétnézni, mert tényleg nem vagyunk egyformák. Akár pár hét pár hónap különbséggel is.

2021. aug. 24. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
72%

24-esnek igaza van, és sajnos nincs tökéletes környék.


Hiába az ha a közvetlen szomszédod elmebeteg... :(

2021. aug. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

24: köszönöm, sajnos erre hajlok leginkább már én is.

Sőt az is elég magyar dolog, hogy nekünk mindig, mindenhol rossz. Akik negatív véleménnyel voltak az adott környékről, amikor belekérdeztem kiderült, hogy egész Budpestet is ilyennek tartják :)). Szóval tényleg az lesz, hogy lemegyek többször, kicsit macera, mert vidéki vagyok, de egyszer kell úgyis végig járnom a procedúrát.

2021. aug. 24. 13:33
 27/27 anonim ***** válasza:

Az a baj kérdező, hogy lakva ismerszik meg egy hely.


Én vágytam valahova, és sikerült nagyon konkrétan és most vagyok itt 3-4 napja és még nagyon új és nagyon nem érzem az egészet. Pedig 'ősbudapesti' vagyok és mégse.


De majd idővel!


Mindent meg lehet szokni...

2021. aug. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!