Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Pesten melyik részek számítana...

Pesten melyik részek számítanak elfogadhatóbb, nem gázos környéknek? Kezdek már kiborulni attól, hogy mindenki mást mond.

Figyelt kérdés

Vásárlás előtt állok. Túl sok lehetőségem nincs anyagi okok miatt, panelt vagy téglát keresek 2 szobásat.

A problémám az, hogy még az adott környéken is amikor kérdezek lakosokat egymásnak teljesen ellentmondó véleményeket kapok. Van, amelyik éjszaka retteg kimenni, a másik szerint teljesen élhető a környék és ő szeret itt lenni, csak kiabálások vannak néha, de nem támadnak meg meg semmi. Amit általában mindenki elmond az az, hogy vannak jobb és rosszabb részek, meg mindenhol vannak rikárdók és csövesek.

Olyanok véleménye érdekelne most, akik valóban ott élnek, amiről beszélnek, vagy tényleg gyakran megfordulnak arra. A sztereotípiákat már ismerem az egyes kerületekről, most a tényeket szeretném hallani :). Régen milyen volt, most milyen, ilyesmik.

Pesterzsébet, Csepel, Kispest, Újpest érdekelne elsősorban.

Köszönöm!



2021. aug. 16. 01:42
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ez annyira szubjektív. Csepelre pl. általános sztereotípia, hogy rosszabb, mint a "nyócker", én még is szerettem ott élni fiatal nőként, egyedül.

Persze, el kell fogadni, hogy több a sötétbőrű és nekik némileg más a temperamentumuk, életvitelük, stb. De sosem láttam balhét és soha nem ért semmilyen atrocitás.

Ezen felül pedig kerületen belül, akár utcán belül is abszolút változó a helyzet. Ezért és mert teljesen szubjektív dolog nem kapsz korrekt választ arra senkitől, hogy adott környéken melyik az elfogadható, lakható rész. Menj el és győződj meg a saját szemeddel. Ha neked rendben, akkor rendben.

Ha gázos környék/utca/ház, azt látni fogod, nyugi. :)

2021. aug. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
90%

11-es igazat ír.


Kinek mi tetszik. Aki borsodból jön vagy nógrádból annak szerintem tökéletes lehet csepel mert tényleg vannak nagyon szép részei. De még talán erzsébet is.


Viszont aki olyan környékről jön ahol más szubkultúra volt jelen annak ez nem fog tetszeni.


Ezért keresik sokan a 11-et vagy a 3-at. Pesten pedig a 13-at.

2021. aug. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

"amikor kérdezek lakosokat egymásnak teljesen ellentmondó véleményeket kapok"


Hány embert kérdeztél és hol?


Ha a neten, akkor nulla esélye van leellenőrizned, hogy tényleg ottani lakos írja-e.

Egyetlen társasháznak több száz lakosa van, tehát ha megkérdezték 400 embert, az még mindig csak az adott társasház.

Nincsenek ebben ún. környékek, minden zug teljesen más, és kétlem, hogy nagyobb területeket fel tudtál mérni kérdezgetéssel.

Én 5 generáció óta élek családommal egy kisebb területen, ami mondjuk fél négyzetkilométer, de itt sem vagyok naprakész a teljes területtel kapcsolatban, hogy hol milyen lenne lakni.

És Budapest 525 négyzetkilométer...

2021. aug. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
51%
2: 13-as vagyok és soha nem is hallottam balhézó prolikról, nincsen ez a jelenség Budapesten szerintem.
2021. aug. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
13: élőben kérdeztem, amikor lakásnézőben voltam az utca emberét. Ott lakók mondtak egymásnak szembemenő dolgokat, tapasztalatokat.
2021. aug. 16. 10:47
 16/27 anonim ***** válasza:

"van e önkormányzati lakás a házban. Ha van, akkor garantáltan cigok lesznek" A 90-es évekig nem volt magántulajdon, így mindenki az önkormányzattól bérelt. aztán a 90% megvette, amikor eladta ezeket az önkormányzat, 10% nem. Én konkrétan 2 családot ismerek személyesen, akikkel beszélőviszonyban vagyok, akik nem vették meg, egyik se cigány, sőt értelmiségiek. Az egyik ún. művészlakás, tetőtéri, panorámás, amilyeneket a francia filmekben is szoktak a filmesek használni.


(13-as vagyok.)

2021. aug. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
15: És hol és miket mondtak? Hátha megfejtem neked.:)
2021. aug. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

17: egy idős néni mondta, hogy egyre rosszabb, több a cigány, de a ami legjobban zavarja, hogy a hajléktalanok lejmolnak tőle. Egy középkorú férfi azt mondta 10 méterrel arrébb, hogy régen félni kellett még, hogy belekötnek az emberbe, de ma már ez sincs, nyugodt a környék, még késő este is ülnek kinn emberek. Hajléktalanok miatt néha hallasz kiabálást, de ez szerinte bárhol Budapesten jelen van. Rendészeti tiszt azt mondta, ennél vannak rosszabb környékek jóval, és megerősítette, hogy leszakadt emberek is mindenhol vannak.

Mindhárman Budapestiek, vagy sok éve élnek itt.

Ezt most Pesterzsébet központra írom.

2021. aug. 16. 11:03
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező most általános jelenség amit írsz, sajnos még előkelőbb lakótelepeken is előfordul.


A kisebbség létszáma viszont más Óbudán, Kelenföldön mint mondjuk Erzsébeten. Ezzel számolnod kell.


Az meg hogy más véleményeket hallasz, miért meglepő.

Mindenkinek más szúrja a szemét, van akinek semmi.

2021. aug. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
18: Szerintem ebből a 3-ból el lehet dönteni, hogy meg lehet venni azt a lakást. Mind3 azt mondta, hogy nincsen ott mostanában az a jelenség, amit te el akarsz kerülni. Ez jó!
2021. aug. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!