Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mért árulnak ingatlanközvetítő...

Mért árulnak ingatlanközvetítővel rengeteg lakást?

Figyelt kérdés

Lakásokat nézegetek szeretnék 1 éven belül vásárolni és 10-ből 8-9 esetben látom hogy ingatlan közvetítőn keresztül van a lakás hirdetve.

Sokszor még az adatlap sincsen normálisan kitöltve a képek sem mutatnak sokat a lakásból.

Én most 25 millió körül nézegetek és ebben az esteb a 3-5% simán lehet 1 millió ami az ingatlanközvetítőnk megy.

Három nagy oldalon ingatlan."kom" jófogás marketpalce szerintem ellehet adni mindent.


Esetleg ha valaki tud ötletet, hogyan lehet az ingatlanost kikerülve vásárolni azt is szívesen fogadom idáig csak a szórólapozásról tudok ami beválhat, ha tudom az utcákat milyen környéken akarok.



2021. szept. 13. 02:16
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%
Mert nekik így kényelmes. Megkerülés, csak ha a szerződés engedi, vagy lejár a szerződés.
2021. szept. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 xswerdy ***** válasza:
86%
az a baj, hogy azok a szórólapok is zömmel ingatlanosok szórólapjai, így akarják bővíteni az adatbázist. De azért megpróbálhatod, beleírva, hogy magánszemélyként, saját célra. Meg vannak ingatlanos hirdetések, amiből azért ki lehet nyomozni a címet (azért inkább háznál, mint lakásnál), és megkeresheted a tulajt, bár én ilyet nem szoktam csinálni. Ha egyszer ő ingatlanossal hirdet, akkor szerintem ezt illő tiszteletben tartani.
2021. szept. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Mert hiénák és behálózzák a tapasztalatlanabb eladókat.

Általában a tulaj is hirdet, de kép nélkül az ingatlan-com-on, mert az sokba kerül. Ingatlan.com-on és Jófogáson érdemes turkálni, esetleg FB Marketplace.

Én úgy szoktam, hogy amit az ingatlan.com-on megtalálok közvetítőtől, megkeresem adatok alapján a magánszemély hirdetőt. 10 esetből 8-9-szer hirdet ő is.

De ismerek olyan irodákat is, ahol az iroda nem közvetít, hanem saját lakásait árulja. Szóval nem csak magánszemély lehet a tulajdonos.

2021. szept. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
40%
Egy jó tanács még: általában van benne alku, szóval ha ki akarsz fizetni 25-öt, akkor a keresést akár 30-ra állítsd be. Én is árulok lakást, nekem az árban benne van a berendezés, ami kb. +2 M, ezért érdemes ezt is bekalkulálnod, hogy érdemes-e mindent egyesével beszerezned, szállíttatnod és felszerel(tet)ned, vagy megéri, hogy már 50-100 dolog is kész van a lakásban , amivel esetleg +1-2 év alatt és ugyanannyi pénzből lennél meg.
2021. szept. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és a Jófogáson lehet lakáskeresőként is hirdetni, és én át szoktam nézni.
2021. szept. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
86%

Mert az eladó úgy gondolja, hogy kényelmesebb. Sajnos az ingatlanpiac berobbanása azt okozta, hogy minden kókler ingatlanosnak áll.


Mi is igénybe vettük a segítségüket, de aztán semmire nem mentünk velük, mert kb. hirdetett csak, de mindent mi csináltunk. Felmondtuk a szerződést. Ezután fenyegetőzés következett, hogy ennyi meg annyi pénzt kell fizetni nekik, de pár szerződést már láttam életemben, így tudtam hogy át akar verni. Ügyvédnek adtam 20ezer forintot, aztán írt nekik egy levelet és leálltak.


3 hónap után mondtuk fel, 2 hét múlva eladtuk mi magunk.

2021. szept. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
86%

Az ingatlanosok meggyőzik a tapasztalatlanabb eladókat, hogy csak ők tudják eladni a lakást, stb. Pedig sokszor csak elriasztják a vevőket a fennhéjázó, bunkó modorukkal, nem hívják vissza az érdeklődőket, zsarolgatnak, rátelepednek a folyamatokra, megnehezítik az egészet. Én vevőként nagyon sok rosszat tapasztaltam ingatlanosokkal, sokat ártottak az eladónak is.

Azt vettem.észre mikor kerestem, hogy sok hirdetés meg se jelenik ing.. .kom on, amelyik magánszemélyes, hogyha az alapbeállítasokat alkalmazzuk.

2021. szept. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

1-es / 2-es

Nem az ingatlanost akarom megkerülni vagy az eladót zaklatni, hanem az ingatlant előbb megtalálni mint, hogy a tulaj ingatlanoshoz fordulna.


4-es


Köszönöm a tippet, de 25-ért én teljesen lelakott panelt tudnék venni oda meg nekem semmi nem kell. Az alku szerintem minden lakás árába bele van számolva így kell is mindig alkudni.


6-os


Nekem is ez a véleményem az eladók úgy gondolják, hogy gyorsan és egyszerűen elkel az ingatlan, mert hozza a vevőket.

Másik ötletem, hogy régen ez a lehetőség volt csak nem volt ennyire népszerű az internet ilyen nagy portálok, de lehet ebben tévedek. Az idősebb korosztály akiknek eladó lakásuk lesz szerintem egyáltalán nem nyitott az interneten hirdetni vagy nem is tudja hogyan kellene.


Nekünk is volt hasonló történet kb 10 éve csak nálunk szerződés nem lett felbontva és így járt neki a jutalék a mi munkánkra.


7-es


Sok embert becsaliznak úgy hogy mondják van egy vevőjük megkötöd a szerződést utána meg közlik, hogy a vevő lemondta, de majd szereznek újat.

2021. szept. 13. 23:52
 9/24 anonim ***** válasza:
44%

Gondolom mert nem akarnak a fogyatékosokkal foglalkozni.

Megkímélik magukat sok idegességtől. Legközelebb én is ingatlanost fogadok, megéri azt a pénzt a nyugalmam.

Nem mindenkinek van ideje átszerveznie a napját egy jelentkező miatt.. Sokan benyögik hogy " figyejjj mán, 15 perc és ott vagyok koma, jó lesz?" persze, rohanok. Beadom a felmondásom, megiszok egy red bullt és oda repülök.

Vagy mondjuk azért elbaxni a napom, hogy 2 órát ott ragadnak mert a gyerek jól érzi magát (tör-zúz), és végül benyögik hogy nem is akarnak házat venni/nincs pénzük/adod a feléért?..elképesztő érzés.

Inkább szenvedjen ezekkel az ingatlanos. Sajnos a nézelődők többsége ilyen.

2021. szept. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
66%

"25-ért én teljesen lelakott panelt tudnék venni"

Vagy full felújított egyszobás 20-40 nm-es tégla lakást.

2021. szept. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!