Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Melyik címemre kérjem a...

Melyik címemre kérjem a számlákat a lakásfelújításról, amivel majd csökkentem az esetleges eladáskor adóalapot?

Figyelt kérdés

Vásároltam egy lakást, amin kisebb-nagyobb felújításokat végzek. Elképzelhető, hogy öt éven belül eladom a lakást drágábban. Ez esetben a lakásra fordított felújításról szóló számlák csökkentik az adóalapot.


Na de két címem van, melyikre kérjem a számlákat, ha később esetleg fel akarom használni a NAV-nál?


1. A vásárolt lakás címe, ide csak ideiglenesen vagyok bejelentkezve,

2. A vidéki szülői ház címe, ahol az állandó lakcímem van. Ide szólnak pl. az adóbevallásaim, a munkaszerződésem, stb.


2021. szept. 15. 23:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem mind a kettő megfelel ebben az esetben, hiszen mindkét címed hivatalos forma jelenleg.
2021. szept. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Felhívtam a NAV-ot, valóban bármelyik címre kérhető.


Viszont azt mondta a hölgyike, hogy ha van szolgáltatási szerződés a felújításra, az természetesen feltétlenül az érintett lakás címére szóljon.

2021. szept. 16. 18:30
 3/3 anonim ***** válasza:
Köszi, első voltam, ez így végül nekem is hasznos infó. :)
2021. szept. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!