Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Albérlet vagy saját ingatlan...

Albérlet vagy saját ingatlan lenne bölcsebb?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Tudom sokadik kérdés de olvasd el légyszi.

25 éves nő vagyok, hamarosan elkezdek ismét dolgozni 6 hónap munkanélküliség után. Pénzileg keresni fogok eleget. Nem szeretnék egész életemben olyan lakásban lakni ahol nem szeretek lenni. Kiskoromban más volt, változnak a szokások, igények, magányosabb lettem. Nem tudom melyik lenne számomra jobb megoldás. Albérletet simán kitudnák fizetni és maradna is magamra való ami hamarabbi megoldás lehetne és mentálisan felszabadultabb lennék, szabadabb. Vagy sok évig spórolok saját ingatlanra ami akkora növekedni is fog, több évig még itthon kéne laknom, nem lenne szabadságom, családom szerint sosem sikerülne meg nem éri meg ahogy az albérletet sem mert szerintük felesleges lenne. Nagyon negatívan állnak hozzá sok mindenhez sajnos. Nekem mondjuk albérlet is megfelelne mivel hamarabb csinálhatnék azt amit akarok (macska, ismerősök áthívása, bulizás stb..) vagy évekig gyűjteni és max tulajdoni lapot kapok arról, hogy enyém a lakás. Bár ebben meg az a jó, hogy nincs aki kidobjon, mert meggondolja magát kiadás során, nem hosszabbítja meg a szerződést valamiért, saját igényeim szerint dekorálhatom. Viszont mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai. Nekem tudom, hogy az az életcélom, hogy külön lakásban legyek majd mert kiskorom óta erről álmodozok. Ti mit lépnétek ha lenne 190.000 nettó fizetésetek? 25L



2021. jan. 30. 21:46
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben ha ennyire vágynék rá, és lehúzna az otthoni környezet, akkor lépnék. Nem tudom, melyik varosban laksz, de ha kitelik a pénzedből, szerintem költözz el. Ha normális környezetben vagy, az adhat akkora lökést hogy találj jobban fizető állást, amiből a lakásod önerejét össze tudod spórolni.
2021. jan. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
100%

Valamit tisztázzunk.

Az elején azt írod "Pénzileg keresni fogok eleget".

A végén meg : "Ti mit lépnétek ha lenne 190.000 nettó fizetésetek?"

Ez lenne az elég vagy lemaradt egy nulla a végéről ?

Komolyan kérdezem.

Lakás vásárláshoz kell önerő nem is kevés. Egy 10 millás lakáskölcsön is 100 ezer forint részlet havonta hosszú éveken keresztül. 90 ezer éhenhalni is kevés.


Albérletet mit gondolsz mennyiért kapsz ? Vagy közösködsz majd valakivel ?


Nettó 190-ből nem tudsz ugrálni. Egyik sem opció.

2021. jan. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 A kérdező kommentje:

1.normális állást találtam most, nem szeretnék megválni tőle.

fizetésben nekem végülis jó, maga a munka ami tökéletes meg a közlekedése is.

2021. jan. 30. 22:05
 4/54 A kérdező kommentje:

fúú látom itt tényleg csak negatív emberek vannak.

most mégis mennyi fizu kell akár albérlethez?

van ismeőröm aki kevesebbet keres azt mégis albérletben van egyedül..

nem értelek titeket...

ez nekem még mindig több fizu mint amit korábban kaptam.nem hagytamle nullát!nem vagyok milliomos gondoltam feltunt...

2021. jan. 30. 22:07
 5/54 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos hogy budapesti a kérdező.

Vannak.olyan városok ahol jóval olcsóbb az albérlet.

2021. jan. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 A kérdező kommentje:

5.tényleg nem budapesti vagyok!

ezt kihagytam..nem is budapesten tervezek ilyeneket..ott az árak csillagos egek

2021. jan. 30. 22:11
 7/54 anonim ***** válasza:
93%

Nem negatív vagyok hanem realista. Látom a mai lakásárakat és visszafizettem egy lakáskölcsönt. Én úgy számoltam, hogy a fizetésem 30 százalékánál ne legyen több a havi törlesztő, mert élni is szeretnék azok alatt az évek alatt amig fizetem a hitelt.

Eléggé depresszióba tudja taszítani az embert az a kilátástalanság, hogy még 7 évig... még 6 évig ... nem vehetem meg ezt, nem ülhetek be egy étterembe mert a törlesztő elviszi a pénzt.

2021. jan. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
86%
Keres egy lakotársat, és költöz el.
2021. jan. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 A kérdező kommentje:

8.ez az ami ki van zárva!

inkább mamahotel mint lakótárs...

2021. jan. 30. 22:18
 10/54 anonim ***** válasza:
87%

saját lakás..


190 amúgy is neccesen elég albérletre, amellett nem tudsz spórolni önerőre, így majd a következő kérdésed az lesz, hogy "Hogyan legyen garzonlakásom 45 éves korom előtt, ha minden pénzem elviszi az albérlet?"

2021. jan. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!